شیادان، شناسنامه  را به بهانه انتخابات مجلس می‌گرفتند و 500هزارتومان می‌دادند/ با این شناسنامه‌ها وام ازدواج دریافت می‌کردند

همشهری نوشت:مدتی قبل کارآگاهان پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد در جریان کلاهبرداری‌های عجیبی قرار گرفتند که از سوی یک زن و مرد جوان صورت می‌گرفت.

تحقیقات نشان می‌داد که زن و مرد جوان با شناسایی افرادی که به تازگی ازدواج کرده بودند، سراغ آنها می‌رفتند و مدعی می‌شدند که قصد جمع کردن رأی برای نمایندگان مجلس را دارند و در ازای هر رای، 500هزار تومان پرداخت می‌کنند. متهمان با این ترفند، شناسنامه طعمه‌هایشان را می‌گرفتند و بخشی از آن را که مربوط به درج مهر انتخابات و همچنین برگه‌ای را که در آن ازدواج و مشخصات همسر ثبت شده بود ‌ جدا می‌کردند و مدعی می‌شدند که پس از انتخابات آن را باز خواهند گرداند. آنها در ازای این کار 500هزار تومان به‌حساب طعمه‌هایشان واریز و محل را ترک می‌کردند.

متهمان که نخستین مرحله از نقشه خود را اجرا کرده بودند، در ادامه سراغ مرحله دوم می‌رفتند. آنها با استفاده از برگه ثبت ازدواج شناسنامه‌هایی که در اختیار داشتند، اقدام به تهیه یک شناسنامه جعلی کرده و راهی بانک شده و درخواست وام ازدواج می‌کردند. به این ترتیب با شگردهایی که داشتند، وام ازدواج را دریافت می‌کردند و پس از آن متواری می‌شدند.
وقتی مأموران پلیس آگاهی در جریان این شگرد کلاهبرداری قرارگرفتند، تحقیقات تخصصی برای شناسایی و دستگیری زن و مرد کلاهبردار را آغاز کردند.
سرهنگ شاپور بهنام، رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این خبر گفت: مأموران پس از شناسایی این زن و مرد، به بهانه در اختیار قرار دادن شناسنامه جدید با آنها قرار گذاشتند و به این ترتیب زن جوان وقتی به محل قرار آمد، دستگیر شد. در بازرسی وسایل این زن 12جلد شناسنامه کشف و 12شاکی نیز شناسایی شدند و تلاش پلیس برای دستگیری متهم دیگر ادامه دارد.‌

21302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1840106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =