هادی ساعی: سیستم داوری جدید، پومسه تکواندو ایران را به المپیک می‌برد/ عکس

هادی ساعی، در حاشیه دهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد و در گفت و گویی که با خبرنگار خبرآنلاین داشت از اختراع جدید تیم شرکت‌کننده فدراسیون تکواندو در این دوره از مسابقات صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حاشیه دهمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد، هادی ساعی، تکواندوکار پیشین و رئیس فدراسیون تکواندو در گفت و گو با خبرنگار خبرآنلاین گفت:« دنیای ورزش خیلی وسیع است و داوی قابت‌های ورزشی نیز این روزها به فناوری و هوش‌مصنوعی واگذار شده‌است و در خیلی از رشته‌های مانند فوتبال، والیبال و ... سیستم‌های داوری کاملا الکترونیکی شده‌است و به واسطه این اتفاق رشته‌ها توانستند به رقابت‌های المپیک ورود پیدا کنند.»

هادی ساعی:« سیستم داوری جدید پومسه تکواندو ایران را به المپیک می‌برد!»/ عکس

او در ادامه گفت:« رشته‌هایی مانند کاراته که قدمت آن از تکواندو نیز بیشتر است، هنوز وارد رقابت‌های المپیک نشده‌است، چراکه سیستم داوری آن هنوز به کمک انسان و به سلیقه انسان است. اگر آن‌ها نیز بتوانند سیستم داوریشان را بروزرسانی کنند خواهند توانست در رقابت‌های المپیک شرکت کنند.»

ساعی در ادامه افزود:« در رقابت‌های المپیک رشته‌هایی هستند که سیستم داوری آن‌ها برای تماشاگران شفاف باشد و شبهه‌ای وجود نداشته باشد و بازی عادلانه باشد. ایده‌های این چنینی که در حوزه ورزش مطرح می‌شود، حتی می‌تواند صنعتی شود.»

هادی ساعی:« سیستم داوری جدید پومسه تکواندو ایران را به المپیک می‌برد!»/ عکس

ساعی در ادامه با اشاره به اینکه سیستم طراحی شده توسط تیم شرکت کننده فدراسیون تکواندو ثبت جهانی شده‌است و می‌تواند در حوزه ورزش در کشور و جهان تحول ایجاد کند؛‌گفت:« سیستم داوری بخش پومسه ما، ثبت اختراع شده‌است؛ پومسه کات‌های کاراته است. سیستم داوری بخش پومسه ما به دست انسان صورت می‌گرفت و در برخی از موارد احساس می‌شد که عدالت اجرا نشده‌است، در نتیجه ما سیستمی را طراحی کردیم که این سیستم به تنهایی داوری این بخش را انجام می‌دهد و این کار را به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد.»

وی در آخر گفت:« فدراسیون جهانی به دنبال استفاده از این فناوری است و این سیستم می‌تواند بخش پومسه را وارد رقابت‌های المپیک کند و حتی به بخش کات‌های کاراته نیز برای ورود به رقابت‌های المپیک کمک می‌کند.»

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1840587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =