مایکل مان، آدام درایور را با دنیرو و پاچینو دهه ۷۰ مقایسه کرد

مهر نوشت:کارگردان سرشناس هالیوودی ضمن تایید علاقه‌اش به حضور آدام درایور در «مخمصه ۲»، او را در حد رابرت دنیرو و آل پاچینو در دهه ۱۹۷۰ دانست.

فیلم «فراری» ساخته مایکل مان تابستان امسال در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد و نقدهای مثبتی دریافت کرد تا نشان دهنده بازگشت بزرگ «مان»، سازنده فیلم‌هایی چون «مخمصه»، «نفوذی» و «آخرین موهیکان» باشد.

«فراری» با بازی آدام درایور در نقش انزو فراری، بنیان‌گذار تیم معتبر فرمول یک ساخته شده است. اکنون مایکل مان در مصاحبه‌ای با انترتینمنت ویکلی درباره دوستی‌اش با درایور از او به عنوان بازیگری با «قدرت و یکپارچگی هنری، همراه با جاه‌طلبی هنری بسیار شدید» یاد کرد و او را ستود.

وی درایور را در حد بازیگران هالیوود جدید در دهه ۱۹۷۰ خواند و گفت: فکر می‌کنم مقایسه کردن او با دنیرو و پاچینو مناسب باشد … فکر می‌کنم این موضوع در مورد رویکرد و تعهد به لحظه است، بدون تردید یا ابایی در مورد دستیابی به لحظه‌ای خاص برای راه رفتن روی طناب بدون توری در زیر آن ... این کاری است که پاچینو انجام می‌دهد. این جاه‌طلبی هنری است که با جاه‌طلبی شغلی متفاوت است. نوعی جاه‌طلبی هنری است که فرد را به تلاش برای رسیدن به چیزی خاص سوق می‌دهد و بر تردید و ترس غلبه می‌کند. بنابراین، هیچ ترسی وجود ندارد.

سال ۲۰۱۹ هم مارتین اسکورسیزی، درایور را بزرگترین بازیگر نسل خود خوانده و حضور او را بر صفحه نمایش چشمگیر توصیف کرده بود.

از زمانی که درایور در هالیوود به عنوان یکی از شخصیت‌های سریال موفق «دختران» لنا دانهام در شبکه اچ‌بی‌او شناخته شد، بی شک او مسیری را با رشد چشمگیر طی کرده است.

پس از موفقیت در این سریال که پس از ۵ سال، سال ۲۰۱۷ پایان یافت، درایور تمایل داشت که پروژه‌های سینمایی خود را بر اساس کارگردان انتخاب کند؛ او با مارتین اسکورسیزی، جوئل کوئن، نوآ بامباخ، جیم جارموش، کلینت ایستوود، اسپایک لی، استیون اسپیلبرگ، استیون سودربرگ، مایکل مان، لئوس کاراکس، کار کرده است. به این فهرست باید فرانسیس فورد کاپولا، ریدلی اسکات و تری گیلیام هم افزوده شود.

چگونه این اتفاق افتاد؟ درایور نسبت به بازیگری بی‌تفاوت نیست؛ او از جولیارد، یکی از معتبرترین مدرسه‌های بازیگری در جهان فارغ‌التحصیل شده است. با این حال، با وجود بسیاری از بازی‌های قوی او در ۱۰ سال اخیر، آیا بازی‌ای وجود دارد که بگوییم شایسته نهاده شدن در کپسول زمان است؟ درایور بازیگری ستودنی است اما هنوز باید منتظر ماند تا حضور او در فیلمی چون «گاو خشمگین» یا «خون به پا شد» هم محقق شود.

گفته شده درایور در «مخمصه ۲» به کارگردانی مان بازی می‌کند و مایکل مان هم در همین مصاحبه خود تایید کرده که در حال مذاکره با درایور برای ایفای نقش در قسمت دوم این فیلم به یادماندنی است.

۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1841611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =