سرلشکر باقری: ناوشکن دیلمان برای مقابله با حوادث احتمالی آینده است /مقام بلندپایه ارتش: منطقه در هندسه جهانی دچار التهاب است

تسنیم نوشت: رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: ناوشکن دیلمان و سایر توانمندی‌های ما در نیروی دریایی در شمال کشور در خدمت‌ آرامش و تامین امنیت ناوگان تجاری و مقابله با تروریست‌ها و حوادث احتمالی آینده است و می‌تواند امنیت پایدار و قابل اتکا برای تمام فعالیت‌های ملت ما و کشورهای همسایه در دریای خزر فراهم کند.

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در مراسم الحاق ناوشکن دیلمان به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی طی سخنانی اظهار داشت:‌ حادثه هفتم‌ آذرماه ۱۳۵۹ حادثه بزرگ و تعیین کننده نبردهای هشت ساله در خلیج همیشه فارس و آبهای میهن اسلامی بود.

وی افزود: نبردی که در طی آن در یک مدت کوتاه و با عملیات بی نظیر نیروی دریایی کشورمان، سرنوشت نیروی دریایی بعثی در هم پیچیده شد و برای تمام دوران هشت ساله جنگ دیگر نتوانستند فعالیتی را در خلیج فارس داشته باشند.

خبر مهم؛ ناوشکن دیلمان به نیروی دریایی ارتش ایران ملحق شد +عکس

آخرین دستاوردهای موشکی نیروی هوافضای سپاه به روایت سردار حاجی زاده/«پاوه» و « خیبرشکن» در حال عبور از سپر موشکی

سردار باقری ادامه داد: اتفاق امروز پیرو ماموریت بزرگ نیروی دریایی در انجام گشت راهبردی در دور کره زمین بود که مورد قدردانی رهبر انقلاب قرار گرفت و نشان داد ناوشکن‌های ساخته دست جوانان میهن‌مان توانایی حضور در تمام نقاط جهان را با اقتدار و سربلندی دارند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح عنوان کرد: دریای خزر دریای صلح و دوستی است و ما با همه کشورهای ساحلی دریای خزر روابط دوجانبه و دوستانه و نظامی داریم. این ناوشکن و سایر توانمندی‌های ما در نیروی دریایی در شمال کشور در خدمت‌ آرامش و تامین امنیت ناوگان تجاری و مقابله با تروریست‌ها و حوادث احتمالی آینده است و می‌تواند امنیت پایدار و قابل اتکا برای تمام فعالیت‌های ملت ما و کشورهای همسایه در دریای خزر فراهم کند.

وی در ادامه گفت: قدرت بازدارندگی در گرو توانمندی و آمادگی نیروهای مسلح است و نیروی دریایی با حضور در دریاها سهم مهمی را در این قدرت و بازدارندگی پایدار در برابر دشمنان بر عهده دارد. واقعیت دشمنان ما همان است که در غزه می بینیم. ظلم آشکاری که بر زن و کودک روا می‌دارند و آمریکای جنایتکار از آن حمایت می‌کند و موازین حقوق بشری در مقابل این خوی جنایتکاری بازداندگی ندارد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: تنها قدرت بومی ملت ایران است که با توانمندی‌های بومی خود در راستای فرامین فرمانده کل قوا توانسته در مقابل شیطنت‌های دشمنان بایستد و امنیت قابل اتکایی برای فعالیت‌های ملی فراهم کند.

سردار باقری تصریح کرد: جای دارد امروز از تلاش‌های وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان قدردانی کنیم. این کاری بسیار بزرگ است که در سخت ترین شرایط اتفاق افتاده زیرا در سال‌های اخیر در سخت‌ترین تحریم‌ها هستیم و در چنین شرایطی ساخت یک ناوشکن در لبه فناروی جهانی که همه بخشهای آن توسط صنعتگران ایرانی ساخته شده است، جای امیدواری به آینده را دارد. با افزوده شده این توانمندی نیروی دریایی در دریای خزر، ما دارای امنیت پایدارتری در دریای خزر و همکاری پایدارتری با کشورهای این منطقه خواهیم داست.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: در کنار تجهیزات سرمایه انسانی مومن و متعهد است که این تجهیزات را بکار می‌گیرد و به همین جهت من قدردان همرزمانم در نیروی دریایی ارتش هستم. جایگاه آموزش مهارت و تمرین در آماده سازی این نیرو جایگاه والایی است و به لطف خدا مراکز آموزش خوبی در نیروی دریایی ارتش وجود دارد و هرچه می‌توانیم باید رزمایش‌ها را انبوه‌تر و نزدیکتر به واقعیت نبردهای آینده اجرا کنیم. مهمتر از سلاح، آمادگی نیروی انسانی است و در کنار همه یافته‌های آموزشی ایمان و اعتقاد و روحیه و فداکاری است که می تواند از این تجهیزات که در ظاهر آهن و آتش هستند سلاحی مناسب برای کشور فراهم کند.

باقری تاکید کرد: لازم میدانم پیروزی ارزشمند مردم فلسطین بر صهیونیستها را تبریک بگویم. همه جهان جمع شده است و یک رژیم غاصب را در سرزمین مسلمین جاسازی کرده و ۷۵ سال به ظلم و جنایت پردخته است. اما این مردم به سطوح آمده از ظلم و جنایت تصمیم گرفتند در ۱۵ مهرماه یک عملیات بدون نقص و با غافلگیری راهبردی را انجام دهند.

وی تصریح کرد: صهیونیستها اعلام می‌کردند بدون نابودی حماس حاضر به پذیرش آتش بس نخواهند بود اما به خاطر فشار عملیاتی حماس، مجبور به پذیرش آتش بس شد اما ظرفیت عملیاتی حماس دست نخورده باقی مانده است و یک مورد هم نبود که مردم ستم دیده غزه لب به گلایه بگشاید بلکه همواره در همه فشارها پرچم فلسطین و پرچم مقاومت را بردوش می‌گیرند و شعار تداوم مبارزه تا آزادی قدس اشغالی را می‌دهند. وعده خداوند حق است و وارث زمین مستضعفان و صالیحن خواهند بود و آن روز دیر نیست.

ناوشکن دیلمان توان دریایی ناوگان شمال را ارتقا می‌دهد

همچنین به گزارش ایسنا، امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در آئین الحاق ناوشکن دیلمان در بندرانزلی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله و با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهدای مقاومت، گفت: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و تدابیر ستاد کل در خصوص ناوگان شمال دریای صلح دوستی باید گام‌هایی برداشته شود و امروز آخرین دستاورد نیروهای مسلح به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود.

وی ادامه داد: ناوشکن دیلمان با تجهیزات به روز و تسلیحات بالا می‌تواند با دریامانی بالا در ارتقای سطح کیفی توان دریایی ناوگان شمال برای آموزش و پرورش نیروها و البته امداد و نجات عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

وی گفت: امروز منطقه در هندسه جهانی دچار التهاب است و تنها راه آرامش، مقاومت است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به جنایات گسترده رژیم صهیونیستی در نوار غزه، گفت: امیدواریم که مقاومت ملت فلسطین در برابر رژیم کودک‌کش صهیونیستی موفق باشد، حتماً ظلم پایدار نیست و رژیم صهیونیستی رفتنی است که این وعده حق است.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1841628

برچسب‌ها