راهنمای خرید ماساژور برقی به همراه بررسی ویژگی های‌  بهترین ماساژور

در این مقاله راهنمایی را ارائه کرده‌ایم که با استفاده از آن می‌توانید مناسب‌ ترین دستگاه ماساژ را خریداری کنید.

آیا می‌دانستید که حدود 600 ماهیچه در بدن انسان وجود دارد و عملکرد آنها بسیار پیچیده و وابسته به دیگر اندام‌هاست؟ این حجم از پیچیدگی باعث می‌شود گاهی یکی یا دو ماهیچه دچار درد، فشار و تنش شده و برای رهایی از آن نیازمند ماساژ شوید. ماساژ دادن نه تنها راه‌حل نهایی برای تسکین درد عضلات است؛ بلکه به از بین بردن استرس نیز کمک می‌کند. دستگاه‌های ماساژ خانگی انواع مختلفی دارند؛ به همین خاطر ممکن است انتخاب ماساژور مناسبی که به درستی نیازهای شما را برآورده کند، دشوار باشد.

در زمان خرید ماساژور باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

خوشبختانه این روزها می‌توانید ماساژورهای مختلفی را در بازار پیدا کنید که تقریبا همه آنها تجربه‌ای مشابه‌ را برای شما به همراه دارند؛ اما اینکه کدامیک از این دستگاه‌ها مناسب نیازتان است بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد که در ادامه تحت عنوان راهنمای خرید و قیمت ماساژور به آنها اشاره می‌کنیم.

هدف از خرید ماساژور

خریداران ماساژور از نظر هدف، به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. گروه اول کسانی هستند که می‌خواهند با استفاده از ماساژور عملکرد ماهیچه‌های بدن را بهبود بخشند یا برای درمان مشکلاتی مانند سیاتیک، تاندونیت و بیماری‌های مشابه نیاز به ماساژور دارند. معمولا به چنین افرادی، استفاده از دستگاه‌های پیشرفته که به صورت تخصصی برای بهبود عملکرد ماهیچه‌ها و درمان مشکلات اسکلتی-عضلانی طراحی شده‌اند، توصیه می‌شود. دسته دوم از علاقه‌مندان به خرید ماساژور افرادی هستند که با هدف استفاده روزانه و برای کاهش خستگی ماهیچه‌ها در طول روز به سراغ این دستگاه می‌روند. برای این گروه از افراد ماساژور تفنگی که زیاد جنبه درمانی ندارد مناسب است. در چنین مواردی معمولا توصیه می‌شود که به سراغ دستگاه‌های گران نروید چرا که یک ماساژور تفنگی مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی نیز می‌تواند کار شما را راه بیندازد.

ویژگی‌های دستگاه

استال فورس، طول ضربه و سرعت سه ویژگی اصلی هستند که میزان اثرگذاری ماساژورها را تعیین می‌کنند. اگر هنگام خرید ماساژور به این سه فاکتور توجه کنید تقریبا می‌توانید مطمئن شوید که دستگاه هدف شما را تامین خواهد کرد.

راهنمای خرید ماساژور برقی به همراه بررسی ویژگی های‌  بهترین ماساژور

  • استال فورس

استال فورس که به آن نیروی راکد نیز گفته می‌شود در واقع همان میزان فشار یا نیرویی است که می‌توان قبل از توقف موتور بر روی دستگاه وارد کرد. واحد اندازه‌گیری این نیرو پوند است. هر چقدر عددی که جلوی استال فورس دستگاه نوشته شده باشد بزرگ‌تر باشد؛ یعنی ماساژور قوی‌تر است. معمولا دستگاه‌هایی که استال فورس آنها بین 20 تا 30 پوند است برای ماساژ ملایم، دستگاه‌هایی که نیروی راکدشان بین 30 تا 50 پوند است برای ماساژ با شدت متوسط و ماساژوهایی که بیش از 50 پوند استال فورس دارند برای ماساژ حرفه‌ای و با شدت بالا مناسبند.

  • طول ضربه

طول ضربه نیز اصطلاحی است که برای دامنه حرکت دستگاه از آن استفاده می‌شود و واحد اندازه‌گیری آن میلی‌متر است. در واقع این عدد تعداد میلی‌متری که سر ماساژور می‌تواند به جلو و عقب حرکت کند را نشان می‌دهد. در دستگاه‌های قدیمی این عدد از اهمیت بسیاری برخوردار بود؛ اما از آنجا که این روزها اکثر تولیدکنندگان طول ضربه ثابتی را برای دستگاه‌های خود در نظر می‌گیرند؛ اهمیت آن روی به کاهش است. برای ماساژورهای ضربه‌ای که با نیروی استال و سرعت یکسان کار می‌کنند؛ طول ضربه 10 تا 12 میلی‌متر، 13 تا 16 میلی‌متر و 17 تا 20 میلی‌متر به ترتیب برای ماساژ ملایم، متوسط و حرفه‌ای است.

  • سرعت

اکثر ماساژورها چند سرعته هستند و مصرف‌کننده می‌تواند خودش میزان سرعت دستگاه را تعیین کند. اما معمولا منظور از سرعت در دستگاهی مثل ماساژور فقط سرعت دریافتی نیست؛ بلکه محدوده سرعت نیز مهم است. یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد و متاسفانه اکثر افراد هنگام خرید ماساژور آن را نادیده می‌گیرند؛ همین محدوده سرعت دستگاه است. برندهای مختلف تولیدکننده ماساژور، دامنه سرعت دستگاه را بر حسب PPM یا PPS (پرکاشن در دقیقه یا پرکاشن در ثانیه) در نظر می‌گیرند.

بسیاری از ماساژورهای گران قیمت آپشن‌ها و تنظیمات زیادی دارند که ممکن است خریداران را وسوسه کنند؛ اما با نگاه کردن به ویژگی‌های فنی آنها متوجه می‌شوید که دامنه سرعت محدودی دارند. به طور کلی محدوده سرعت استاندارد این دستگاه از 1400 تا 2800 پرکاشن در دقیقه متغییر است. یعنی اگر محدوده سرعت دستگاهی که قصد خرید آن را دارید بین این دو عدد بود؛ یعنی انتخاب‌تان درست است. البته که همزمان با محدوده سرعت باید به فاکتور استال فورس نیز دقت کنید. در واقع اهمیت استال فورس و محدوده سرعت دستگاه یکسان است و بعد از در نظر گرفتن این دو ویژگی، باید به سراغ بررسی طول ضربه دستگاه بروید. ماساژورهایی که استال فورس و محدوده سرعت‌شان در حد استاندارد است؛ گزینه‌های بسیار خوبی برای خرید هستند.

طراحی و ارگونومیک بودن بدنه دستگاه

برای این فاکتور هیچ استاندارد مشخصی وجود ندارد. بهتر است برای بررسی استاندارد بودن بدنه دستگاه از نظر طراحی آن را در دست بگیرید و چند دقیقه‌ای آزمایشش کنید. اگر هنگام کار با ماساژور احساس راحتی کردید و اصطلاحا دستگاه خوش‌دست بود؛ با در نظر گرفتن فاکتورهای دیگر می‌توان گفت که ماساژور مناسبی است و می‌توانید آن را بخرید.

  • وزن دستگاه

مثل هر دستگاه الکترونیکی دیگری، وزن ماساژور نیز عامل مهمی برای خریداران است. برای این فاکتور نیز استاندارد سفت و سختی وجود ندارد؛ چرا که نوع دستگاه و ابعاد آن روی وزنش تاثیر مستقیم می‌گذارد. اما اگر دستگاهی که انتخاب کرده‌اید تفنگی است؛ بهتر است بین 600 گرم تا 1200 گرم وزن داشته باشد تا کار با آن برای‌تان راحت‌تر شود. با این حال، چیزی که ما به طور انحصاری روی آن تاکید می‌کنیم این است که به سادگی از کنار سایر ویژگی‌های دستگاه، صرفا به دلیل سبک بودن آن، نگذریم. به عنوان مثال اگر ماساژوری را پیدا کردید که از نظر ویژگی‌های فنی، عمر باتری و سایر عوامل ذکر شده بسیار عالی است اما از نظر وزن کمی سنگین‎‌تر 1200 گرم است؛ در خرید آن شک نکنید. به طور کلی توصیه ما این است که هرگز در مورد وزن دستگاه زیاد سخت‌گیر نباشید و بیشتر روی ویژگی‌های فنی آن تاکید کنید.

  • عمر باتری

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خرید ماساژورهایی که با باتری کار می‌کنند؛ اطمینان از عمر استاندارد باتری آنهاست. معمولا باتری که عمر مفیدش نزدیک به 2 ساعت باشد و بدون اینکه شارژش کنید بتوانید 2 ساعت از آن استفاده کنید؛ جزء باتری‌های خوب محسوب می‌شود.

  • قابلیت تنظیم

بهتر است تمام فیچرهای دستگاه قابلیت تنظیم داشته باشید تا بتوانید بسته به نیازتان، آنها را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر نیاز دارید که فشار و سرعت دستگاه بیشتر شود؛ حتما محصولی را انتخاب کنید که چند سرعته است و فشار سری آن قابلیت تنظیم دارد.

  • قیمت

قیمت ماساژور شاید تنها ملاک خریداران این دستگاه نباشد؛ اما یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که بسیاری از افراد در زمان خرید به آن توجه می‌کنند. از آنجایی که ماساژورها بسته به کیفیت عملکرد، نوع و ابعادشان از قیمت‌های مختلفی برخوردارند؛ اصلی‌ترین عاملی که قبل از خریدشان باید به آن توجه کنید تعیین بودجه خریدتان است. در واقع اول باید بدانید که قرار است چقدر برای خرید این دستگاه هزینه کنید و بعد به سراغ فاکتورهای دیگر مانند قدرت و کیفیت بروید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842162

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =