احزاب از نقش‌آفرینان اصلی در انتخابات هستند

استاندار قزوین گفت: احزاب از نقش‌آفرینان اصلی در انتخابات هستند و به همین دلیل باید برای انتخابات در ساختارهای خود برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در نشست صمیمی با احزاب استان قزوین اظهار کرد: انتخابات به عنوان یکی از کارکردهای اصلی احزاب و عامل حیات آن‌ها در کشور به حساب می‌آید، البته باید تلاش شود کارکرد احزاب فقط به انتخابات محدود نشود و در موضوعات مختلف ورود داشته باشند.

او افزود: احزاب از نقش‌آفرینان اصلی در انتخابات هستند و به همین دلیل باید برای انتخابات در ساختارهای خود برنامه‌ریزی کنند، در این زمینه هیئت اجرایی به عنوان مجری و دولت به عنوان پشتیبان و هماهنگ‌کننده انتخابات است و همه باید در کنار یکدیگر با بهترین شکل ممکن انتخابات را برگزار کنند.

اعلایی گفت: هیات اجرایی کاملا مستقل است و هیچ مداخله‌ای در تایید و عدم احراز صلاحیت‌ها توسط دولت انجام نشده است و در برخی اوقات حتی خروجی هیات‌های اجرایی با نظر ما اختلاف هم داشت ولی مداخله‌ای صورت نگرفت.

این مسئول ادامه داد: در صلاحیت‌ها مرجع تام هیات‌های اجرایی نیستند و قطعا در فرایندهای آتی رسیدگی به صلاحیت‌ها، آن چیزی که مصالح کشور و منافع در آن است متناسب با قانون اساسی انجام خواهد شد، هرچند که عملکرد هیئت اجرایی در این دوره نسبت به‌ دوره‌های قبل مثبت، رو به جلو و با مراعات حق کاندیداها ارزیابی می‌شود.

او با بیان اینکه در دولت سیزدهم اتفاقات مثبت آشکاری در حوزه اداره کرد کشور در حال انجام است، افزود: تنها ۲سال از دوره تصدی دولت سیزدهم می‌گذرد و ممکن نیست که همه موارد و مشکلات ریشه‌ای کشور در این مدت برطرف شود، البته این دولت عادت ندارد دولت قبل را زیرسوال ببرد و رویه رئیس جمهور محترم هم این نیست، علی‌رغم اینکه در دوره‌های قبل چنین موضوعاتی وجود داشت و همه کاستی‌ها به گذشته حواله داده می‌شد.

اعلایی گفت: مباحث اساسی و کلیدی کشور در دستور کار قرار دارد و توفیقات بین‌المللی با نگاه منصفانه قابل تردید نیست، در داخل کشور به ویژه در حوزه‌های معیشتی شیب صعودی تورم گرفته شده است و امیدواریم در آینده نتایج بهتری را شاهد باشیم.

این مسئول ادامه داد: مدیران دولت سیزدهم حزبی، جناحی و باندی بکارگیری نشده‌اند و دولت با مدیران مردمی اداره می‌شود و پیگیر منافع، خواسته‌ها و حق و حقوق عامه مردم است.

نماینده عالی دولت در استان افزود: در فضاهای تصمیم‌گیری مدیریتی نگاهی به جز کارآمدی و وفاداری به آرمان، تعهد و تخصص نیست و در انتصابات رویکرد نسبتا بازی از نظر سیاسی وجود داشته است.

استاندار قزوین اظهارکرد: رویکرد انقلاب کادرسازی است نه باندبازی و ما در همه عرصه‌ها در مقابل کسانی که به فکر ایجاد باند و گروه برای پیگیری منافع شخصی و جریانی خود بودند ایستاده‌ایم و مطالبات زیاده‌خواهانه آن‌ها را بی‌نتیجه گذاشته‌ایم و بعد از این هم خواهیم ایستاد.

در این نشست که کاظمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار نیز حضور داشت، تعدادی از نمایندگان احزاب به بیان مهم‌ترین مطالبات و دغدغه‌های خود پرداختند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =