۰ نفر
۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۱
چرا گوجه کمیاب شد ؟

ایسنانوشت: در چند روز گذشته به دلیل بارندگی در مناطق جنوبی، مزارع به دلیل عدم امکان تردد قابلیت برداشت نداشتند. به همین دلیل بازار با کمبود گوجه فرنگی مواجه شد. با بهبود شرایط جوی و امکان بارگیری محصول در چند روز آینده حجم زیادی گوجه فرنگی وارد بازار مصرفی خواهد شد.

حسین اصغری با بیان اینکه تولید سبزی و صیفی در کشور به صورت چهار فصل و مستمر ادامه دارد، گفت: محصولاتی مثل سیب زمینی و پیاز به دلیل قابلیت انبارداری از تولید تابستان و اوایل پاییز در انبارها نگهداری و به مرور به بازارهای مصرف عرضه می‌شود. قیمت این محصولات هم در بازار رضایت مصرف کنندگان را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: گوجه فرنگی به دلیل شرایط محصول امکان انبار کردن را ندارد. البته مقداری در استان خوزستان انبار می‌شود که زیاد نیست تا بتوانیم بازار را با آن تامین کنیم.
مدیرکل دفتر امور سبزی‌ها و گیاهان جالیزی اضافه کرد: برای فصل پاییز میزان ۴۸۰۰ هکتار برنامه کشت گوجه فرنگی در استان‌های جنوبی هماهنگ شده و از این ۴۸۰۰ هکتار ۲۱۵ هزار تن محصول به بازار عرضه خواهد شد. بر اساس برآوردها ۱۳۵ هزار تن از این ۲۱۵ هزار تن فقط در ماه آذر به بازار عرضه می‌شود.

وی در پایان گفت: در چند روز گذشته به دلیل بارندگی در مناطق جنوبی، مزارع به دلیل عدم امکان تردد قابلیت برداشت نداشتند. به همین دلیل بازار با کمبود گوجه فرنگی مواجه شد. با بهبود شرایط جوی و امکان بارگیری محصول در چند روز آینده حجم زیادی گوجه فرنگی وارد بازار مصرفی خواهد شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =