کوسه‌های سرچکشی، چکش خود را از کجا آوردند؟/عکس

دانشمندان دانشگاه فلوریدا در نگاهی بی‌سابقه به عجیب‌ترین و جذاب‌ترین حیوانات اقیانوس، چگونگی پیدایش کوسه‌های سر چکشی و تغییر شکل جمجمه‌شان را به شکل چکش‌مانند ثبت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یک استاد زیست شناسی UF که بر این مطالعه جدید نظارت داشت، گفت:«این نگاهی است به نحوه تشکیل هیولاها؛ این بینشی از توسعه یک شگفتی از طبیعت است که قبلاً ندیده‌ایم و ممکن است نتوانیم دوباره ببینیم.»

این مطالعه نشان می‌دهد که چگونه، تقریباً در نیمه‌ی راه بارداری، جنین‌های کوسه، به‌طور ناگهانی سر خود را پهن می‌کنند. جمجمه در حال رشد چشمان در حال رشد آنها را در زوایایی غیرطبیعی بیرون می‌راند. در هفته‌های بعد، جلوی چکش در حالی که به سمت عقب به سمت آبشش‌ها فشار می‌آورد، گرد می‌شود و شکل نهایی بیل مانند را ایجاد می‌کند. چند ماه بعد، کوسه کاملاً شکل گرفته و به دنیا می‌آید. Bonnetheads در خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس فراوان است و زمانی را در نزدیکی ساحل می‌گذراند، بنابراین این مطالعه آنها را نسبتاً آسان کرده است.

چالش‌های م

کوسه‌های سرچکشی، چکش خود را از کجا آوردند؟/عکس

طالعه کوسه‌های سر چکشی

بیشتر ماهی‌ها و بسیاری از کوسه‌ها تخم‌هایی می‌گذارند که به راحتی می‌توان آنها را جمع‌آوری کرد و در آزمایشگاه بررسی کرد. سر چکشی‌ها، بچه را زنده به دنیا می‌آورند که تماشای رشد جنین را بسیار دشوار می‌کند. بسیاری از گونه‌ها در خطر انقراض هستند و برداشت کوسه‌ها برای مطالعه بچه‌های آنها ممنوع است.

این تیم از نمونه‌های موجود نهایت استفاده را برد. از طریق همکاران خود، آنها به جنین‌هایی که از سر چکشی‌های صید شده در طول مطالعات بیولوژیکی دیگر حفظ شده بود، دسترسی پیدا کردند و هیچ کوسه اضافی برای تکمیل مطالعه آسیب ندید. به دلیل دشواری مطالعه سر چکشی، دانشمندان می‌گویند که چنین نگاه دقیقی به رشد آنها ممکن است دیگر هرگز تکرار نشود.

کوسه‌های سرچکشی، چکش خود را از کجا آوردند؟/عکس

بیشتر بخوانید:

این مطالعه توسط دانشمندان منتشر شد و به آزمایش‌های آینده برای تعیین اینکه چگونه سر چکشی‌ها شکل سر خود را کنترل می‌کنند و چرا ویژگی‌های غیرعادی خود که تصور می‌شود بر روی میدان دید و توانایی تشخیص حرکات الکتریکی طعمه تاثر دارد را تکامل می‌دهند، کمک می‌کند.

227323

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =