ماجرای ترور رهبر کره شمالی/ اون با مرگ یک قدم فاصله داشت!

نشریه آمریکایی "دیلی بیست" وجود برنامه‌هایی برای ترور "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی را تأیید کرد که حداقل یکی از آنها توسط اطلاعات کره جنوبی تأمین مالی شده است.

به گزارش خبرآنلاین طرحی برای "سرنگونی رژیم کیم" در سال ۲۰۱۷ وجود داشت. در همان زمان، سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی بودجه ای را برای سازمان دهندگان فراهم کرد. به گزارش دیلی بیست، مدیر کل سازمان غیردولتی کره جنوبی، تو هی یون، و همچنین کیم سونگ ایل که از خاباروفسک فعالیت می کرد، پشت این طرح بودند. در روسیه، قاتلان احتمالی می خواستند سلاح بخرند. با این حال، این طرح شکست خورد؛ تعدادی از سازمان دهندگان آن در کره شمالی بازداشت شدند. در آن زمان کره شمالی هم آمریکا و هم کره جنوبی را به تلاش برای ترور اون با یک عامل سمی اعصاب متهم کرده بود. در آن زمان این موضوع مورد تایید قرار نگرفت.

با این حال در دیدار کیم جونگ اون و مایک پمپئو، رئیس وقت سازمان سیا در پیونگ یانگ، شوخی هایی درباره سوءقصد به گوش رسید.

کیم ضمن سلام به پمپئو گفت: "آقای رئیس فکر نمی کردم شما بیایید. می دانم که شما قصد کشتن من را داشتید."

پمپئو در پاسخ گفت: "آقای رئیس، من همچنان در تلاش برای کشتن شما هستم."

مجله سان گزارش داد که رفت و آمد آنها با یکدیگر به یک تهدید واقعی تبدیل شد زیرا یکی از افراد نزدیک به توطئه ترور در سال ۲۰۱۷ فاش کرد که برنامه هایی برای قتل کیم از طریق یک فاجعه سمی وجود دارد.

قرار بود این اتفاق مانند «حادثه ترور "کیم جونگ نام" برادر ناتنی رهبر کره شمالی رقم بخورد. پلیس مالزی در آن برهه اعلام کرد که از نوعی ماده شیمیایی عصبی کشنده یا سم اعصاب برای ترور او استفاده شده است.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =