۱ نفر
۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
معرفی آون آزمایشگاهی

آون آزمایشگاهی یکی از ابزارهای مورد استفاده در اکثر آزمایشگاه های علمی و فنی است که به طور مستقیم به انتقال حرارت به نمونه ها و ظروف آزمایشگاهی می پردازد.

آون آزمایشگاهی را می توان یکی از پرکاربردترین ابزارهای موجود در آزمایشگاه در نظر گرفت. عملکرد این وسیله بر انتقال و تولید مقدار قابل توجه حرارت در محفظه داخلی فور طراحی شده است. کاربران با قرار دادن نمونه ها در محفظه داخلی و انجام تنظیمات می توانند حرارت مستقیم را به نمونه و ظروف آزمایشگاهی انتقال دهند. عموما از این امکان برای خشک کردن نمونه، ایجاد محیط کشت و حتی استریل کردن ظرف ها و محیط آزمایشگاه استفاده می شود. در نهایت می توان گفت که فور یکی از ابزارهای مفید در اکثر آزمایشگاه ها است.

آزمایشگاه های بیوتکنولوژی، زیست شناسی، کشاورزی، داروسازی، بیوشیمی، محصولات لبنی، دام و طیور و حتی آزمایشگاه های شیمی برخی از این مراکز هستند. ما به راحتی می توانیم در هر محیط علمی و آزمایشگاهی ردپای این وسیله کاربردی را به راحتی مشاهده کنیم. باید بدانید که اجرای آزمایش ها در محیط های کنترل شده می تواند تا حد قابل توجهی سبب ملموس شدن نتایج آزمایش شود. شاید دلیل اصلی کاربرد آون آزمایشگاهی در بسیاری از مراکز علمی و تحقیقاتی توانایی منحصر به فرد آن در ایجاد محیط استریل باشد. اگر شما هم به عنوان یک متصدی امور آزمایشگاهی، یک دندانپزشک و یا حتی مدیر یک کسب و کار به دنبال خرید آون آزمایشگاهی که از قیمت مناسبی برخوردار باشد، بوده اید باید بدانید که شانس کاملا یارتان است.

اجازه دهید یکی از بهترین تولید کننده های فور در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم. شاید شما هم از قبل با نام شرکت شیماز و فعالیت گسترده آن در تولید فور آزمایشگاهی آشنا شده اید. در واقع به شما عزیزان توصیه می کنیم تا برای اطلاع یافتن از بهترین قیمت آون آزمایشگاهی در کشور حتما به سایت این شرکت سری بزنید. شیماز همواره در تلاش است تا با توسعه محصولات خود همگام با بازارهای جهانی، حرکت رو به رشدی را در این مسیر عرضه کند. این شرکت ایرانی با تولید انواع آون آزمایشگاهی، بیمارستانی و صنعتی توانسته نیاز تمامی کاربران خود را به خوبی تامین کند. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از مدل های فور آزمایشگاهی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

معرفی عملکرد این دستگاه

در ابتدا و پیش از پرداختن به موضوع آون نیاز است تا این نکته را برای شما کاربران گرامی توضیح دهیم که در واقع ضد عفونی فضاهای آزمایشگاهی و ادوات به وسیله روش های مختلفی در محیط های آزمایشگاهی اجرایی می شود. استفاده از ضدعفونی کننده های شیمیایی مانند الکل، سفید کننده و آب اکسیژنه تنها بخشی از روش های کاربردی ضدعفونی کردن محیط در آزمایشگاه هستند. این در حالی است که انسان از زمان های بسیار دور از حرارت به عنوان بهترین استریل کننده استفاده کرده است. در واقع حرارت را می توان کاربردی ترین عنصر در زمان اجرای اغلب فعالیت های آزمایشگاهی در نظر گرفت. گاهی حتی نیاز است تا در محیط آزمایشگاه تجهیزات با سرعت بسیار زیاد و در محیطی استریل خشک شوند.

در نهایت می توان به کاربران این اطمینان را داد که در این شرایط بدون شک کاربردی ترین وسیله آزمایشگاهی همان آون است. انتقال حرارتی در حدود 300 درجه سانتی گراد می تواند باعث از بین رفتن هر گونه یاخته قارچی، باکتریایی و حتی ویروسی در محیط آزمایشگاهی شود. ایجاد حرارت یکنواخت در فور به کمک سیستم انتقال حرارت که در این دستگاه تعبیه شده است، صورت می پذیرد. وجود جریان های همرفتی و حتی سیستم گردش هوا در فور توانسته است انتقال یکنواخت حرارت به تمامی بخش های نمونه ها و دستگاه های قرار گرفته در فور را برای کاربر فراهم کند. همچنین از فور آزمایشگاهی در راستای بررسی برخی صفات فیزیکی در آزمایشگاه های فیزیک، برق، متالوژی و سایر آزمایشگاه ها نیز استفاده می شود.

معرفی آون آزمایشگاهی

فور

معرفی انواع آون های آزمایشگاهی بر اساس نوع ساختار آنها

با توجه به مطالب ذکر شده در این محتوا ما به این موضوع آگاه شدیم که آون را می توان از ابزارهای تخصصی در بسیاری از آزمایشگاه ها در نظر گرفت. به همین دلیل نیز تولید کننده ها بر اساس سنجش نیازهای کاربران دست به تولید انواع مدل های مختلف از آون آزمایشگاهی زده اند. در ادامه برخی از مدل های آون را با شما عزیزان بررسی خواهیم کرد. در ابتدا و پیش از بررسی انواع آون بر اساس ساختار، لازم است تا توجه شما را به این موضوع جلب کنیم که عموما کاربران می توانند این وسیله کاربردی را در دو نوع ساده و هوشمند تهیه کنند. به طور معمول نمونه های هوشمند این وسیله مجهز به سیستم های هوشمند PID هستند.

در نتیجه همین امر سبب افزایش شاخص اطمینان به آزمایش ها و همچنین افزایش ضریب امنیت در دستگاه می شود. عامل دیگر در تعیین نوع این وسیله جنس تشکیل دهنده آون است. بر این اساس نیز عموما فور را می توان در دو مدل آلومینیومی و استیل ضد زنگ تهیه و در آزمایشگاه استفاده کرد. عنصر مهم دیگر که سبب تمایز انواع فورها از یکدیگر شده وجود فن در سیستم آون می باشد. در واقع فن های موجود در این وسیله امکان چرخش یکنواخت هوای گرم را برای کاربر ایجاد می نماید. بر همین اساس می توانیم دستگاه فور را در مدل های محفظه آلومینیومی تایمردار، محفظه استیل تایمردار، محفظه آلومینیوم هوشمند، محفظه استیل هوشمند، محفظه استیل و آلومینیوم دیجیتال و در نهایت نمونه های فن دار، در بازار عرضه این محصول تهیه کنیم.

معرفی آون آزمایشگاهی

قیمت آون آزمایشگاهی

ظبقه بندی این دستگاه بر اساس نوع کاربرد آن

علاوه بر ساختار در تقسیم بندی انواع آون به نکات دیگری مانند نوع کاربرد این وسیله نیز بسیار توجه می شود. بر همین اساس عموما فور ها را به انواع مدل های خشک کن، همرفتی و سنگین دسته بندی می کنند. در درجه اول باید بدانید که فور های خشک کن به گونه ای طراحی شده اند تا کاربران به راحتی بتوانند به کمک آنها انواع تجهیزات و نمونه ها را در محیطی کنترل شده خشک کنند. در این دستگاه ایجاد خلاء در محیط مهمترین نکته در کاربرد آن است. در نتیجه با تعبیه مکنده های هوا در دستگاه، خلاء مورد نیاز برای کاربر به راحتی تامین می شود.

بررسی دیگر ویژگی های متمایز در این وسیله

در تولید این نوع خاص آون، از محصولات مقاوم در برابر حرارت مانند چدن، استیل و آلومینیوم استفاده می کنند. در نوع همرفتی این وسیله آزمایشگاهی نیز طراحان از فن و المنت به صورت همزمان بهره برده اند. در این نوع معمولا برای جلوگیری از تابش مستقیم حرارت به نمونه های آزمایشگاهی، المنت های دستگاه در بخش بیرونی آن قرار می گیرند. آون سنگین نیز از دیگر نمونه های این دستگاه است که بیشترین کارایی آن در صنایع است. به طور معمول از این نوع آون در صنایع به کرات استفاده می شود.

معرفی آون آزمایشگاهی

آون آزمایشگاهی

بررسی عوامل موثر در تعیین قیمت آون آزمایشگاهی

همان‌گونه که در متن نیز به این موضوع اشاره کردیم، در بحث قیمت گذاری این دستگاه، عموما به موارد متعددی مانند میزان گنجایش کلی دستگاه، امکانات به کار رفته در آن، میزان بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا، کشور تولید کننده محصول و حتی جنس تشکیل دهنده دستگاه توجه می شود. البته لازم است در این مطلب به این نکته نیز اشاره کنیم که با وجود محدودیت های فراوان، امروزه بسیاری از متخصصان داخلی توانسته اند به روز ترین انواع آون آزمایشگاهی را با قیمت هایی کاملا مناسب تولید و در اختیار کاربران خود قرار دهند.

در نهایت شما کاربر عزیز که به دنبال تهیه این محصول هستید، می توانید با توجه به نیاز خود از میان انبوه محصولات تولید شده توسط شرکت های مطرحی مانند شیماز، آون مورد نیاز خود را به راحتی و با قیمت مناسب تهیه کنید. به خاطر داشته باشید مجموعه شیماز به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به نیاز شما مخاطب عزیز است. پس وقت را هدر ندهید و در اولین فرصت با ما تماس بگیرید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842593

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =