۱۳ هزار نشان بازرسی بر روی شناورهای صیادی در هرمزگان نصب شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به بازرسی از ۶ هزار و ۶۰۰ شناور صیادی در استان، گفت: تعداد ۱۳ هزار و ۲۰۰ نشان بازرسی بر روی موتور و بدنه این شناورها نصب شده است. 

به گزارش خبرآنلاین، «حسین عباس‌نژاد»، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان روز چهارشنبه در تشریح فرآیند ثبت قایق‌های صیادی با اشاره به نصب ۱۳ هزار و ۲۰۰ نشان بازرسی بر روی شناورهای صیادی، تعداد گواهینامه‌های ایمنی صادر شده در استان هرمزگان را ۴ هزار و ۵۷۰ فقره عنوان کرد.

وی بیان کرد: پس از صدور مجوز صید و صیادی از درگاه ملی مجوزها از نیمه نخست تیرماه، مراجعه ثبت قایق‌های صیادی به اداره بازرسی و ثبت شناورهای اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان شروع و تا کنون ۶ هزار و ۱۷۰ پرونده ثبت قایق‌های صیادی در این اداره‌کل تشکیل شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه تعداد بازرسی از شناورها از مراجعه و تشکیل پرونده ثبت قایق‌های صیادی پیشی گرفته است، تعداد گواهینامه ثبت صادره را نیز سه هزار و ۹۳۰ فقره اعلام کرد.

به گفته عباس‌نژاد؛ برای اجرای تمامی این فرآیندها اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بسیج تمامی منابع و امکانات در ۱۱ بندر سازمانی اقدام به دریافت مدارک متقاضیان و تشکیل پرونده‌های ثبت شناورها کرده است.

وی تاکید کرد: متقاضیانی که تا کنون برای دریافت گواهینامه ایمنی و تکمیل مدارک اقدام نکرده‌اند در اسرع وقت از طریق نمایندگان به موسسات رده بندی و ادارات بازرسی و ثبت شناورها مراجعه و نسبت به تکمیل مدارک خود و مغایرت‌های احتمالی اقدام کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در خصوص مکان تحویل گواهینامه‌های ثبت قایق‌های صیادی به مالکان شناورهای صیادی، خاطرنشان کرد: صیادان می‌توانند با مراجعه به اداره بازرسی و ثبت شناورها در بندرعباس و ادارات بنادر و دریانوردی بندرلنگه و جاسک اقدام به دریافت گواهینامه‌های ثبت قایق‌های صیادی کنند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =