این چهره، نقش مهمی در پیشرفت صنایع دفاعی ایران داشت /پیام گمنام بودن دانشمندان هسته ای ایران

محمدمهدی فخری‌زاده پسر شهید محسن فخری‌زاده، به خبرگزاری فارس گفت: جمهوری اسلامی ایران قطعاً توانسته است با تبعات شهادت محسن فخری‌زاده کنار آمده و آن‌ها را جبران کند و در این موضوع نگرانی وجود ندارد.

شهید محسن فخری‌زاده از دانشمندان هسته‌ای ایران و از دانشمندان ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، را می‌توان یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت صنایع دفاعی ایران دانست، با این حال فعالیت‌های او به این موارد محدود نبوده و در طرح‌های پیشران و فناورانه متعددی نیز نقش‌آفرینی داشته است.

توسعه فناوری آشکارسازی تابش‌های هسته‌ای، ابداع پدافند هسته‌ای در کشور، آشکارسازی نوترون‌های کیهانی برای کشف اقدامات اسرائیل، ساخت لیزر برای شناسایی پهپاد مهاجم، ساخت کیت‌های تشخیصی کرونا، تأسیس پژوهشکده اکوستیک، نقش‌آفرینی در ساخت واکسن ایرانی کرونا و... از جمله نقش‌آفرینی‌های اوست.

با این حال می‌توان گفت تا پیش از شهادت محسن فخری زاده، افراد زیادی از نام و هویت او خبر نداشتند و به طور گمنام مشغول خدمت‌گذاری به مردم وطنش بود.

محمدمهدی فخری‌زاده پسر شهید محسن فخری‌زاده، در گفت‌وگو با فارس گفت: جمهوری اسلامی ایران قطعاً توانسته است با تبعات شهادت محسن فخری‌زاده کنار آمده و آن‌ها را جبران کند و در این موضوع نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: گمنامی شهید فخری‌زاده پیامی برای ما، کشورهای دیگر و به خصوص دشمنان ما دارد. گمنامی او نشان دهنده این است که ما همین الان هم آدم‌هایی داریم که در حال انجام کارهای بزرگ هستند، اما کسی آن‌ها را نمی‌شناسد.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843170

برچسب‌ها