خبر فوری درباره اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه پاسداران

تسنیم نوشت: دریادار قلی زاده از الحاق اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه با نام شهید صیاد شیرازی خبر داد.

اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام شهید صیاد شیرازی تا پایان سال جاری به یگان رزم این نیرو الحاق خواهد شد.

امیر دریادار داود قلی‌زاده رئیس گروه ناوشکن‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اعلام این خبر گفت که این ناوشکن مراحل نهایی ساخت خود را می‌گذراند و قرار است تا پایان سال جاری رونمایی شود.

قدرت نمایی ناوشکن جماران و دیلمان در آب های شمال و جنوب به روایت دریادار ایرانی

نیروی دریایی سپاه مسئول اصلی حراست از خلیج فارس و تنگه هرمز است که علاوه بر این، در سال های اخیر، حضور در آب های دوردست و بین المللی نیز به برنامه های این نیرو افزوده شده است.

نیروی دریایی سپاه پیش از این برنامه ساخت شناورهای کلاس شهید سلیمانی (اولین شناورهای مجهز به موشک‌های عمودپرتاب) را هم در دستور کار داشت که یک نمونه آن سال گذشته عملیاتی شد و فروندهای دیگر این شناور نیز در حال ساخت هستند.

با تجهیز نیروی دریایی سپاه به ناوشکن، حوزه ماموریتی این نیرو و توان آن برای حضور در آبهای دور نیز بیشتر خواهد شد.

دریادار قلی زاده همچنین از برنامه تجهیز ناوشکن دیلمیان (جدیدترین ناوشکن نیروی دریایی ارتش در دریای مازندران) به موشک‌های پدافندی عمود پرتاب نواب خبر داده و گفته است: ناوشکن دیلمان نسبت به نمونه‌های دیگر از کلاس موج پیشرفته‌تر است که مهمترین این تغییرات در حوزه پیشران، مخابرات، رادار و تجهیزات رزمی است.

ناوشکن دیلمان پنجمین محصول از کلاس موج، روز 6 آذر در دریای شمال رونمایی و عملیات شد.

27218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843257

برچسب‌ها