حقیقت پور: تعداد برج هایی که در جماران، کامرانیه و فرمانیه توسط محصولی ساخته شد، چقدر است؟/ اسامی آدم های جبهه پایداری در پتروشیمی ها را دارم

منصور حقیقت پور درباره ثروت صادق محصولی به سایت انتخاب گفت: محصولی آدمی بود که خالص سازی را در ارومیه راه انداخت و باعث انزوای شهیدان بزرگ ما مهدی و حمید باکری شد. وقتی ایشان به تهران آمد، به دلایلی که دلایل آن را نیز به موقع خواهم گفت در یک خانه ۷۰ متری در سلسبیل مستاجر می‌شود. پس از این دوره، سوآپ یک رانت خیلی بزرگی بود که باعث ثروتمند شدن محصولی شد.

تقابل جبهه پایداری با طیف های دیگر اصولگرایان در حال اوج گیری است. از سوی دیگر دو طرف نقاط ضعف یکدیگر را به چالش می کشند. یکی از پاشنه آشیل های پایداری، ثروت صادق محصولی است، ثروتی که اما و اگرهای بسیاری درباره آن مطرح است و دبیرکل پایداری تاکنون شفاف سازی دقیقی درباره آن نداشته است.

رئیسی از رقابت با روحانی جاخالی داد /«رقابت نمایشی» در خراسان جنوبی برای تکرار حضور رئیسی در مجلس خبرگان

منصور حقیقت‌پور، فعال سیاسی اصولگرا، درباره برخی اظهارات مبنی بر موتور محرکه ای به نام ثروت محصولی در جبهه پایداری گفت: ثروت محصولی در جبهه پایداری موثر است، اما همه چیز نیست. آنچه باعث شکل گیری جبهه پایداری است، اولا سرمایه و ثروت محصولی نیست، بلکه مدار فکری و زاویه تفکری است که این‌ها به اسم انقلابی گری گرفته اند. این‌ها به مرور از آن پارادایم‌های اصلی و اساسی انقلاب اسلامی که حاصل اندیشه‌ی امام و توسعه‌ی آن توسط شهید بهشتی و شهید مطهری است دور شده اند.

وی افزود: زمانیکه این افراد متشکل شدند، برای زیرساخت رفتار سیاسی نیاز به پول داشتند که در این مسیر هم ثروت شخص آقای محصولی می‌تواند موثر باشد، هم چنگی که این‌ها به ثروت نظام جمهوری اسلامی ایران از مسیرهای ویژه خواری و رانت خواری زده‌اند تاثیرگذار بوده است.

پس‌لرزه‌های افشاگری‌ علیه صادق محصولی/ جبهه پایداری: شکایت می‌کنیم/ داوری: با اسناد، پشت صحنه جبهه پایداری را آشکار می‌کنم

افشاگری درباره صادق محصولی و «حلقه ارومیه» /خالص‌سازان ۹۸ نفرند، اندازه ۲ اتوبوس/کوتوله‌های سیاسی را در مملکت حاکم کردند

حقیقت نژاد ادامه داد: یکی از نمونه‌ها بحث سوآپ نفت است. وقتی من استاندار اردبیل بودم و محصولی وزیر کشور، او به من خیلی فشار می‌آورد که این پرونده را جمع کنم؛ به موقع خواهم گفت چه کسانی در این پرونده بودند.

وی در ادامه اشاره کرد: محصولی آدمی بود که خالص سازی را در ارومیه راه انداخت و باعث انزوای شهیدان بزرگ ما مهدی و حمید باکری شد. وقتی ایشان به تهران آمد، به دلایلی که دلایل آن را نیز به موقع خواهم گفت در یک خانه ۷۰ متری در سلسبیل مستاجر می‌شود. پس از این دوره، سوآپ یک رانت خیلی بزرگی بود که باعث ثروتمند شدن محصولی شد.

وی در انتقاد از سخنگوی جبهه پایداری گفت : به کسی که مو ندارد به تمسخر می‌گویند زلفعلی، به کسی هم که تقوا ندارد می‌گویند متقی فر، حالا این آقای متقی فر باید بگوید ثروت‌اش را از کجا آورده است.

استاندار اسبق اردبیل در رابطه با ادعای برج سازی محصولی بیان کرد: من می‌خواهم بدانم تعداد برج‌هایی که از رانت شهرداری تهران توسط محصولی در جماران و کامرانیه و فرمانیه ساخته شد چقدر بود و آیا وجوه قانونی آن را داده‌اند یا خیر؟ تراکم را چگونه استفاده کردند؟ اگر این آمار را ندهند من نشان می‌دهم. سرنوشت آدم‌هایی که صاحب آن اراضی بودند و راضی به فروش نبودند چه شد؟ اگر پیدا کردن این اسامی مشکل است ما در آرشیو داریم. باید تکلیف این برج‌ها مشخص شود، خصوصا برجی که مشرف بر دریاچه چیتگر است.

حقیقت‌پور درباره حضور نیروهای جبهه پایداری در نقاط حساس اقتصادی اظهار داشت: در دولت جدید، آدم‌های این‌ها در کدام پتروشیمی‌ها و مراکز تولید ثروت حضور دارند؟ لازم نیست یک فرد صاحب یک منصبی باشد تا پول دربیاورد. فقط کافیست که یک پتروشیمی محصول را به آدم این‌ها بدهد تا بفروشند. اگر اسم این کار رانت نیست پس چیست؟

وی تاکید کرد: پس محصولی از کجا می‌آورد و سالانه به ۴ هزار نفر کارت هدیه می‌دهد. این پولشویی نیست که به اسم خیریه به آدم‌ها پول بدهند؟ بعد بگویند ما درآمد نداریم. ایرادی هم ندارد ما اسامی آدم‌های این‌ها را که در پتروشیمی‌ها هستند اعلام می‌کنیم.

حقیقت پور با اشاره به سخنگوی جبهه پایداری که او را ملیجک خوانده بود، هشدار داد: اگر این آدم ساده لوح تندخو مجدد مصاحبه کند من اسامی این افراد را می‌گویم.

این فعال سیاسی در رابطه با ابهامات مالی جبهه پایداری گفت: من به روسای جبهه پایداری توصیه می‌کنم او را از اتوبوس پیاده کنند. او یک آدم ساده لوح است که با رانت بالا آمده و قابلیت لازم را برای حرکت یک جریان سیاسی ندارد. این آدم نه قابلیت فکری دارد، نه توان درست و حسابی دارد.

این نماینده سابق مجلس تاکید کرد: من یک سوال دیگر از جبهه پایداری دارم که شما با این همه وسعت جریانی، دفترتان کجاست؟ شما مدعی هستید که همه جا نیرو دارید، اما دفترتان کجاست؟ حساب بانکی‌تان را هم باید به مردم معرفی کنید که ورودی و خروجی جبهه پایداری چقدر است. اگر این افراد دوباره حرف‌های عجیب بزنند و مصاحبه کنند من صحبت می‌کنم.

حقیقت‌پور خاطرنشان کرد: خالص سازی همان روشی است که مجید شریف واقفی را حذف کرد و در بعد از بعد از انقلاب هم خالص سازی از حلقه ارومیه شروع شد و شهید مهدی باکری و حمید باکری با تیغ خالص سازی به حاشیه رفتند. امروز هم هر آدم عاقلی در کشور باشد با خالص سازی کنار گذاشته می‌شود.

۲۷۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =