مهر نوشت:رییس‌جمهور ترکیه تأکید کرد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نه گروه و سازمانی تروریستی که واقعیت جامعه فلسطین است و مردم با انتخابات آن را انتخاب کردند.

به نقل از اسپوتنیک، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز شنبه بار دیگر با انتقاد لفظی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در نوار غزه اعلام کرد حماس سازمانی تروریستی نیست، حماس بیش از هر چیزی واقعیت فلسطین است و یک جزب سیاسی است و به عنوان یک حزب سیاسی در انتخابات شرکت کرده و پیروز شده است.

وی دراین‌باره گفت: وقتی برای اولین بار به آمریکا آمدم، با نمایندگان جامعه یهود دیدار کردم. ۲۰ سال پیش از من درباره حماس پرسیدند. من پاسخ دادم حماس یک سازمان تروریستی نیست. اینها صرفاً افرادی هستند که به مبارزه خود بر سر شماری از زمین‌هایی که موفق به کنترل آن شده اند ادامه می‌دهند. از سال ۱۹۴۷ تا به امروز.

اردوغان در ادامه افزود: وی افزود: من اکنون همین موضع را حفظ می‌کنم. من هرگز نمی‌توانم حماس را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت بشناسم، و مهم نیست دیگران چه بگویند، من نمی‌توانم حماس را این‌گونه بنامم. شما نمی‌توانید از ما انتظار داشته باشید که حماس را اینگونه تفسیر کنیم. در حالی که شما (آمریکا) از پ‌ک‌ک، ی‌پ‌گ و فتح‌الله گولن (سازمان‌های تروریستی در ترکیه) دفاع و آنها را میزبانی می‌کنید ودر کاخ سفید به آنها پاداش می‌دهید.»

وی همچنین گفت: ترکیه، حماس را بهتر از آمریکا می‌شناسد. من افراد حماس و جنبش فتح را به خوبی می‌شناسم، بهتر از آمریکا. حماس قبل از هر چیز واقعیت فلسطین است و در آنجا یک حزب سیاسی است و به عنوان یک حزب سیاسی در انتخابات شرکت کرد و پیروز شد.

۳۱۰۳۱۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843744

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =