از مولانا تا هیولا نمایش‌های روی صحنه پردیس شهرزاد

پردیس تئاتر شهرزاد در آخرین ماه فصل پاییز میزبان نمایش های متفاوتی می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از روابط عمومی؛نمایش‌های راهنمای جامع هیولا شدن، اسفرود بی‌ دم، رستاخیز عشق، یک مرد یک خوک، پروتئوس، میدان سرداران و مالیخولیا و...از جمله نمایش هایی هستند که آذر ماه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می روند.

یک روایت دردناک با"راهنمای جامع هیولا شدن"

نمایش راهنمای جامع هیولا شدن روایتی دردناک بر اساس داستان واقعی یکی از غم‌انگیزترین جنایت‌های خانوادگی با نگاهی روانشناسانه به ظرفیت از دست رفتن انسانیت در همه انسان‌ها است.

در خلاصه نمایش آمده است: «جنایت از جایی آغاز می‌شود که ما تصور می‌کنیم کشتن از توان‌مان خارج است»

از عوامل نمایش راهنمای جامع هیولا شدن می‌توان به تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان: سهاب محبعلی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: سارا مقدم، مدیر و منشی صحنه: زهرا پوررضا، بازیگران: محمدرضا ‌حسن ‌زاده، آیلار ‌نوشهری، معصومه ‌میراشه، شقایق عزیزی، ندا ‌قاسمی، نیلان ‌نکوئی، سارا ‌لطفی، بهزاد ناجی، محمدرضا ‌داودی، نغمه ‌احمدی، پرنیا ‌عسگری، سارا ‌بولوری، فاطمه ‌فیاضی اشاره کرد.

چموشیِ یک سوژه در"اسفرودبی دم"

نمایش «اسفرود بی دم» به کارگردانی فرشید روشنی و همراهی پویا سعیدی از نویسندگان نمایش «لانچر ۵» به عنوان نویسنده و مشاور کارگردان مدتی است که در تئاتر شهرزاد روی صحنه رفته است.

در خلاصه نمایش اسفرود بی دم آمده است: وقتی سوژه‌ی یک مستندساز چموشی می‌کند، زنی نمی‌پذیرد این غریبه‌ی مزاحم شوهرش است، بازجویی نمی‌خواهد توسط همکارش بازجویی شود، نویسنده‌ای نمی‌تواند مرگش را با ماشین تایپش بنویسد و استندآپ کمدینی نمی‌تواند از جا بلند شود،تقابل آغاز می‌شود. بی‌خبر از این که همیشه حریف بزرگ‌تری وجود دارد. کسی به اسمِ «یارو ارّه برقیه».

از عوامل نمایش «اسفرود بی دم» می‌توان از: نویسنده و مشاور کارگردان: پویا سعیدی، کارگردان: فرشید روشنی، تهیه کننده: جلیل اکبری صحت، مجری طرح: علی نصر، بازیگران: (به ترتیب ورود)میثم عبدی، شهروز دل افکار، ایرج تدین، حامد محمودی، محمد اسلامی، هانیه رادمهر، صفورا خوش طینت، پگاه سعیدی، خواننده بازیگر: مجید عبداللهی، جانشین تهیه کننده: یزدان موسی خانی، مدیر تولید: حسین صالحی راد، گروه کارگردانی: زهرا پویا، ساناز کلانتری، صادق سلطانی نام‌برد.

"رستاخیز عشق"روایتی از عاشقی تا کمالِ مولانا

نمایش موسیقایی «رستاخیز عشق» با صدای کوروش ایرانمهر به نویسندگی محمد رحمانیان و کارگردانی حسین مسافر آستانه و به تهیه کنندگی جلیل اکبری صحت در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می شود.

این نمایش نگاهیست به مقطع خاصی از زنگی مولانا. ازدوران کودکی تا عاشقی تا کمال و مرگ وسپس رستاخیز.

از عوامل نمایش رستاخیز عشق میتوان به بازیگران: اصغر فریدی ماسوله، بهزاد جاودان فرد، بهادر فاضل، محمدرضا شریفی علیایی، علیرضا شریفی علیایی، مهرداد آبجارو، موسیقی: سعید ذهنی، خواننده: کوروش ایرانمهر، طراح حرکت: نادر رجب پور، مدیر تولید: علی نصر، دستیار کارگردان: سعید داخ با همکاری گروه موسیقی رادها نام‌برد.

مرد فیل نما در موزیکال"پروتئوس"

نمایش موزیکال «پروتئوس» بر اساس داستان واقعی زندگی «جوزف کری مریک» موسوم به «مرد فیل‌نما» با همراهی گروه ارکستر سمفونیک با رهبری و آهنگسازی وحید خیری به پردیس تئاتر شهرزاد می‌رود.

از عوامل نمایش موزیکال پروتئوس میتوان از نویسنده و کارگردان: امید عزیزی، آهنگساز و رهبر ارکستر : وحید خیری، تهیه کننده : علی برقبانی، دستیار کارگردان : دیبا قفقازی، بازیگران: علی برقبانی ، حمیدرضا فراهانی ، مانیا علیجانی ، ماهور شیدایی فر، علیرضا آژیده ، فاطمه کوتاوی نژادیان ، روزبه جعفری ، رضا احدی ، آرش همتی ، امیر مهدی نجف زاده ، امید درویش زاده ، جاوید عرب محمدی ، نیلوفر سیدی نام‌برد.

تجمع بی خانمان هادر"میدان سرداران"

میدان سرداران نام یک میدان، منتهی به بیابانی در خروجی یک شهر، محل تجمع اشخاصی بی خانمان، که پس از تغییر دادن هویت این مکان، تقدیر آنها تغییر نمی‌کند.

از عوامل نمایش میدان سرداران نویسنده و کارگردان: امین صادقی، مجری طرح: وحید نظرپور، بازیگران: شبنم ابریشمی، عاطفه ذوالفقاری، وحید نظرپور، محمد نامداری‌آذر، محمدمهدی کیان، امین صادقی، محمد عامری، فرامرز مسعودی، روح‌اله یعقوبی، مهدی شاهی و مشاور کارگردان: احسان گرایلی اشاره کرد.

خرده مشکلات زناشویایی با"مالیخولیا"

نمایش مالیخولیا در ۶ اپیزود، به روایت خرده مشکلاتی که در زندگی زناشویی رخ می‌دهد،می‌پردازد.

از عوامل نمایش مالیخولیا می‌توان از نویسنده: محمد مهدی هوشیار، تهیه کننده و کارگردان: سعید حشمتی، مشاور کارگردان: کیارش ظریفی، بازیگران به ترتیب ورود به صحنه: المیرا اسماعیلی، هومان دیلمی، محمود هدایتی، ناهید استواری، پانیذ کرمی، محمد روشنفکر، مریم نغیب، آرمین همتی، رها مقدم، نیما هاشمی سرشت، پریسا علیزاده، محمود پیری، طراح صحنه:کیارش ظریفی،مبین الماسی، سرپرست گروه موسیقی: محراب خاکی و دستیار کارگردان: عرشیا کرمی نام برد.

بی معنا شدن خانواده در «نئورئالیسم»

«نئورئالیسم» به نویسندگی و کارگردانی سلمان سامنی در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود.

این نمایش به نویسندگی و کارگردانی سلمان سامنی، تهیه‌کنندگی رسول احمدی، محمود چناری و کاری از گروه فرهنگی هنری «آیرونی» است و سپهر جاویدیان، مریم کوچک خانی، فایقه شاللوند، نیلوفر ذوالفقاری، رسول احمدی، سارا عالقمند، فاطمه زراعی و علی اسفندیارپور در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند. نمایش «نئورئالیسم» یک درام اجتماعی است که با محوریت از هم گسیختن معنای خانواده در جهان جدید مساله‌ خود را پیش می‌برد.

لذت تماشای یک کمدی فانتزی با «خوابیدن»

نمایش«خوابیدن» تازه‌ترین نمایش افشین واعظی است که بارها تمدید شده است و نمایشی است کمدی فانتزی در مورد مسایل سیاسی و اجتماعی که چهار پرسوناژ در سه اپیزود دارد به علاوه سه میان پرده که یک قصه‌گو در آن قصه‌هایش را نقل می‌کند. چهار بازیگر در این نمایش در سه نقش متفاوت ایفای نقش می‌کنند و هر نقش و هر اپیزود فضایی کاملا متفاوت با دیگری را دارد که با استقبال مخاطبان هم روبرو شده است.

افشین ‌واعظی،محدثه ‌دانش،حامد ‌مقدسی،شاهرخ ‌دریانورد در این نمایش ایفای نقش می کنند.

تمدید نمایش"انسان اسب"و خداحافظی با"بنگاه تئاترال"

نمایش «انسان/ اسب-پنجاه/ پنجاه» نوشته مشترک هاله مشتاقی‌نیا و مرتضی اسماعیل‌کاشی و به کارگردانی اسماعیل‌کاشی که با استقبال تماشاگران همراه بوده از نیمه مهر ماه در سالن شماره۱ شهرزاد روی صحنه رفته است و برای سومین بار مجدد تمدید شد.

این نمایش از آغاز بلیت فروشی با استقبال تماشاگران مواجه شده و توانست در نظرسنجی سایت تیوال عنوان نمایش منتخب تماشاگران را کسب کند. اسماعیل کاشی پیش از این نیز با نمایش «صد در صد» با بازی هوتن شکیبا و ستاره پسیانی حضوری موفق در پردیس تئاتر شهرزاد داشته است.

دورهمی پیشکسوتان در «بنگاه تئاترال» که با استقبال بالای تماشاگر از ۹ مهر ماه همراه بوده است به هفته پایانی رسید. .در این نمایش هنرمندان پییشکسوت تئاتر دور هم جمع شدند تا نمایشی شادی آور را به صحنه ببرند از مجید مظفری و علی فتحعلی و رسول نجفیان گرفته تا داود فتحعلی‌بیگی و محمود بصیری که بعد از سال ها با این اثر نمایشی روی صحنه تئاتر برگشت.

«ظلم آباد»و «آدیداس پلاس»به شهرزاد می آیند

دو نمایش ظلم آباد و آدیداس پلاس به زودی در تئاتر شهرزاد روی صحنه می روند.

نمایش «ظلم آباد» به نویسندگی و کارگردانی کامران اقتداری و تهیه‌کنندگی مبینا سادات حسینی به زودی در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود.

در خلاصه نمایش امده است سال ۱۳۶۵، همزمان با اوج وقوع جنگ، عده‌ای جوان در یکی از مناطق دورافتاده‌ شهر بوشهر هرشب در خانه‌ای محقر جمع می‌شوند و روی بازی‌های جام جهانی ۱۹۸۶ قُمار می‌کنند. با ورود دختری به اسم شیرین اتفاقات تازه‌ای روی می‌دهد....

نمایش"آدیداس پلاس"به نویسندگی شایان ‌مستوفی و کارگردانی مشترک اشکان ‌درویشی و شایان ‌مستوفی عنوان نمایش دیگری است که به زودی روی صحنه می رود.کاظم ‌برزگر،سپهر ‌جاویدیان، علیرضا ‌محمدنژاد، اسحاق ‌طاهری و... از جمله بازیگران این اثر نمایشی هستند.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =