اتفاق عجیب در زندان؛ رهایی یک محکوم از قصاص پس از ۲۷ سال/ جزئیات

ایسنا نوشت: رئیس کل دادگستری استان تهران از آزادی یک محکوم بعد از ۲۷ سال و هشت ماه و ۱۰ روز حبس در پی جلب رضایت اولیای دم خبر داد.

در راستای تاکیدات رییس دستگاه قضا مبنی بر تعیین تکلیف محکومان قدیمی پرونده‌های قصاص، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران از آزادی یک محکوم به قصاص پس از تحمل ۲۷ سال و هشت ماه و ۱۰ روز حبس در پی جلب رضایت اولیای دم خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان تهران در این باره گفت: در تاریخ ۱۲ فروردین‌ماه سال ۱۳۷۵، فردی به اتهام قتل شخص دیگری بازداشت و در نهایت محکوم شد.

وی اظهار کرد: با توجه به فوت یکی از اولیاء دم و قائم مقامی فرزندان وی و نظر به پراکندگی محل سکونت و عدم امکان شناسایی آن‌ها، پرونده به مدت ۲۷ سال منتهی به اتخاذ تصمیم نهایی و نتیجه نشده بود و محکوم به قصاص در این مدت در زندان به سر می‌برد.

القاصی عنوان کرد: با پیگیری‌های مکرر و مستمر، تعیین تکلیف این زندانی به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه با اقدامات و تلاش‌های صورت‌گرفته در نهایت تمامی اولیاء دم شناسایی و رضایت بدون قید و شرط آن‌ها اخذ شد.


رئیس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: با توجه به مستهلک بودن حبس در نهایت و در تاریخ ۲۱ آبان ماه سال جاری، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاکدشت نسبت به صدور قرار موقوفی اجرا در خصوص جنبه خصوصی بزه اقدام کرد.

وی در پایان با اشاره به رویکرد ویژه دستگاه قضا مبنی بر تعیین تکلیف پرونده‌های رسوبی قصاص نفس عنوان کرد: تمامی تلاش‌ها در دادگستری کل استان تهران در دوره «تحول و تعالی» معطوف بر این است که پرونده‌های مانده و بلاتکلیف در این حوزه با استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود تعیین تکلیف شود.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =