مسلمانان آمریکا کمپین ضد بایدن به راه می‌اندازند

ایسنا نوشت: مسلمانان آمریکایی در چندین ایالت گردشی مهم قرار است امروز شنبه در میشیگان گرد هم آیند تا کمپینی را تحت عنوان «بایدن را رها کنید» آغاز کنند. این بازتابی از خشم آنها نسبت به عملکرد این رئیس‌جمهوری آمریکا در بحبوحه جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه است.

خشم آمریکایی‌های عرب‌تبار و مسلمانان آمریکایی ممکن است به چشم‌انداز انتخاب دوباره جو بایدن در اکثر ایالت‌های مهم گردشی که او در آنها در سال ۲۰۲۰ پیروز شده بود، آسیب برساند. این گروه‌ها به شدت مایل به دموکرات‌ها هستند.

انتظار می‌رود رهبران مسلمان آمریکایی از میشیگان، مینه‌سوتا، آریزونا، ویسکانسین، فلوریدا، جورجیا، نوادا و پنسیلوانیا برای شروع کارزار جدید در دیربورن میشیگان با یکدیگر ملاقات کنند.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کنفرانس ۲۰۲۴ #رها کردن بایدن، در پس زمینه انتخابات ریاست جمهوری آتی در سال ۲۰۲۴ و تصمیم برای حمایت نکردن از رئیس‌جمهوری آمریکا به دلیل عدم تمایلش به درخواست آتش‌بس و حمایت از بی‌گناهان در فلسطین و اسرائیل برگزار می‌شود. رهبران ایالات گردشی، با یکدیگر برای تضمین شکست بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ همکاری خواهند کرد.»

یکی از سازمان‌دهندگان اعتراضات، جیلانی حسین از مینیاپولیس است. جیلانی حسین گفت که رهبران مسلمان اذعان دارند که عدم حمایت از بایدن در انتخابات، منجر به انتخاب دوباره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا می‌شود که مسلمانان بابت توییت‌های نژادپرستانه او و ممنوعیتی که او علیه مهاجرت مسلمانان به ایالات متحده اعمال کرد، ناراضی هستند.

او افزود: ما می‌دانیم که در چهار سال آینده، تصمیم ما ممکن است شرایط سخت‌تری را برایمان ایجاد کند. اما ما معتقدیم که این به ما فرصتی می‌دهد تا مجددا برنامه‌ریزی کنیم و دموکرات‌ها باید بررسی کنند که آیا رای ما را می‌خواهند یا خیر.

کمپین بایدن از اظهارنظر خودداری کرده است. این ایالت‌های نوسانی همگی دارای جمعیت قابل توجهی از جمعیت عرب آمریکایی و مسلمان آمریکایی هستند.

یکی از مقامات ارشد کاخ سفید به وب‌سایت آکسیوس گفته است که کاخ سفید اخیرا با رهبران عرب آمریکایی برای شنیدن افکار آنها دیدار کرده و این گفت‌وگوها ادامه دارد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =