آقازاده ای که رابطه نزدیک با سردار سلیمانی و سیدحسن نصرالله داشت /مبارک باشد به سیدمقاومت

ایسنا نوشت: شهادت فرزندان مقامات لبنان در نبرد با نظامیان صهیونیست همواره نشان‌دهنده تداوم خط رهبران مقاومت اسلامی توسط فرزندان‌شان است و بیانگر این است که تفاوتی میان آقازاده‌های لبنانی و مجاهدان عادی در این کشور نیست.

مسئولان حزب‌الله لبنان می‌دانند در کنار نشست‌ها و گفتمان‌های معمول سیاسی، طراحی و اجرای عملیات‌های نظامی هم در برابر رژیم غاصب و کودک‌کش اسرائیل که تمام قوانین را با کشتار و نسل کشی مردم عادی نادیده می‌گیرد اقدامی مؤثر و بازدارند است. این رهبران و نمایندگان در راه خدا و میهن ارزشمندترین چیزی که داشتند یعنی فرزندان خود را اهدا کرده‌اند.

از ابتدای تأسیس حزب‌الله لبنان تا کنون شهدایی در راه دفاع از میهن و آرمان قدس تقدیم اسلام کرده‌اند که در این میان نام شهیدانی همچون «سید محمدهادی نصرالله»، «جهاد عماد مغنیه» و «عباس محمد رعد» به چشم می خورد. با توجه به نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه، به مرور زندگی این سه شهید که آقازاده هستند می پردازیم.

«سید محمدهادی نصرالله»/ فرزند سید حسن نصرالله

گروهی چهار نفره از نیروهای حزب‌الله لبنان در حمله‌ای به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در ارتفاعات موسوم به «جبل الرفیع» در «اقلیم‌التفاح» در جنوب لبنان ۲۲ شهریور ۱۳۷۶ مطابق با ۱۲ سپتامبر ۱۹۹۷ میلادی توانستند ضرباتی به نیروهای دشمن وارد کنند. این رزمندگان حزب‌الله پس از عملیات و هنگام عقب‌نشینی از موقعیت تحت اشغال دشمن، با آتش شدید نیروهای صهیونیست که در نزدیکی جبل الرفیع حضور داشتند، روبرو شدند که به جز یک نفر، همگی به شهادت رسیدند و پیکر هر سه آنان به دست نیروهای ارتش رژیم اشغالگر قدس افتاد.

نظامیان صهیونیست هر سه پیکر را با خود به سرزمین‌های اشغالی منتقل کردند و بدونِ داشتن اطلاع از هویت آنان، تصاویر هر سه پیکر را در تلویزیون رژیم صهیونیستی نمایش دادند. مدت کوتاهی از پخش این تصاویر نمی‌گذشت که مشخص شد یکی از این سه رزمنده شهید، «سید محمدهادی نصرالله» فرزند ارشد سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان است. پیکر شهید هادی نصرالله و ۴۰ شهید دیگر به همراه ۶۰ اسیر، سال بعد در مبادله با جسد نظامی صهیونیست به لبنان بازگشت و در «روضه الشهیدین» گلزار شهدای حزب الله در جنوب بیروت به خاک سپرده شد.

شهید هادی نصرالله در سال ۱۳۵۸ مطابق با ۱۹ ژانویه سال ۱۳۷۹ در لبنان به دنیا آمد. وی در سنین نوجوانی به حزب‌الله پیوست و با اینکه فرزند دبیرکل حزب‌الله بود، این موضوع باعث نشد مقررات برای او با دیگران تفاوت داشته باشد. سید محمدهادی نصرالله اولین فرد در میان فرزندان مقامات سیاسی لبنان و جهان عرب بود که جان خود را در نبرد با اشغالگران صهیونیست فدای اسلام کرد. وی چندماه قبل از شهادت، دختر یکی از روحانیون سرشناس لبنانی، که از دوستان پدرش بود، را عقد کرده بود و قصد داشت مقدمات ازدواج و رفتن به منزل جدید را فراهم کند.

آقازاده ای که رابطه نزدیک با سردار سلیمانی و سیدحسن نصرالله داشت /مبارک باشد به سیدمقاومت

شهید جهاد عماد مغنیه/ فرزند عماد مغنیه بنیانگذار یگان نظامی حزب الله لبنان

بر اساس اعلام حزب‌الله لبنان، در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۵ سالروز پایان جنگ ۲۲ روزه غزه و شکست اسراییل در این جنگ، گروهی از رزمندگان حزب الله در حین بازدید میدانی از شهرک «الامل» در «قنیطریه» سوریه مورد حمله موشکی اسرائیل قرار گرفتند. این حمله تروریستی هنگامی روی داد که دو خودروی نیروهای مقاومت لبنان در حال بازدید از منطقه مرزی جولان اشغالی بودند.

یک بالگرد اسراییلی، دو موشک به نقطه‌ای در جنوب سوریه شلیک کرد. این بالگرد رژیم صهیونیستی نقطه‌ای در شهرک «مزرعة الامل» در منطقه «قنیطره» در جنوب سوریه را هدف قرار داد. کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که رژیم صهیونیستی در پشت هجوم «قنیطره» قرار داشته و هدف، ترور یکی از فرماندهان حزب‌الله بوده است که جهاد عماد مغنیه و «محمد عیسی»، مسئول نیروهای ضربتی حزب الله لبنان، در این حمله به شهادت رسیدند.

پیکر شهید جهاد مغنیه در کنار آرامگاه پدرش، شهید عماد مغنیه(حاج رضوان) در «ضاحیه جنوبی» در مقبره «روضة الشهیدین» مزار سربازان شهید مقاومت به خاک سپرده ‌شد. شهید جهاد عماد مغنیه، در سال ۱۳۷۰ در طیربا لبنان متولد شد. پدرش، عماد مغنیه، نام برادر شهیدش در مبارزه با صهیونیست‌ها را برای وی انتخاب کرد.

جهاد همواره در کنار پدرش که از فرماندهان ارشد حزب‌الله لبنان بود حضور داشت و پس از شهادت پدرش، رابطه تنگاتنگی با سیدحسن نصرالله و سردار حاج قاسم سلیمانی داشت؛ به طوری‌که برخی از سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی به عنوان پدران معنوی وی یاد می‌کنند. پدر جهاد، شهید عماد مغنیه روز ۲۳ بهمن ۱۳۸۶ در انفجاری تروریستی در دمشق به شهادت رسید.

شهید مجاهد «عباس محمد رعد» /فرزند رئیس فراکسیون وفاداری لبنان

پس از آغاز عملیات «طوفان‌الاقصی» توسط نیروهای مقاومت فلسطین علیه رژیم جنایتکار و غاصب صهیونیستی، مقاومت لبنان در حمایت از غزه از هشتم اکتبر در مرز بین لبنان و سرزمین‌های اشغالی وارد میدان شد که طی این ۴۸ روز بیش از ۷۰ تن از نیروهای مقاومت حزب‌الله لبنان به شهادت رسیدند.

در میان این «شهدای راه قدس» حزب‌الله لبنان، نام شهید «عباس محمد رعد» فرزند رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت لبنان دیده می‌شد؛ شهید مجاهدی که از جمله آقازاده‌های لبنانی بود و از اوایل جوانی‌اش لباس مقاومت بر تن کرد و بالاخره در جنگ با اسرائیل به شهادت رسید. «محمد رعد» بعد از شنیدن خبر شهادت فرزندش در جمع خبرنگاران و در حالی که دوربین‌ها این لحظه را ثبت می‌کردند، گفت: «مبارک باشد به سیدمقاومت سیدحسن نصرالله که به ما آموخت پدران شهدا باید صبور، قوی و در مسیر جهاد و مقاومت ثابت قدم باشند.»

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844170

برچسب‌ها