پیجینگ تحت شبکه صنعتی، یک راه حل جامع برای ارتباط صوتی در محیط های صنعتی

شرکت دانش بنیان پارس جویان آوا، تولید کننده تجهیزات صوت تحت شبکه، دارای مجوز دانش بنیان بوده و دست به تولید سیستم های صوت تحت شبکه در ایران، بر اساس آب هوای ایران، زده است. اسپیکرهای تولید داخل ایران، دارای بهترین کیفیت و عملکرد در محیط های صنعتی است.

پیجینگ در یک کارخانه معمولاً به یک سیستم اعلام هشدار اشاره دارد که امکان پخش اعلان‌ها یا پیام‌ها را از طریق سیستم صوتی کارخانه فراهم می‌کند. این امر می تواند یک ابزار ضروری برای انتقال اطلاعات مهم، هشدارها یا دستورالعمل ها به پرسنل و نیروی کار به طور یکپارچه باشد. هدف این است که اطمینان حاصل شود که همه افراد در محوطه کارخانه می توانند پیام های مهم را بشنوند و به سرعت به آنها پاسخ دهند.

ارتباط صوتی در محیط های صنعتی نقش مهمی در ایمنی، بهره وری و کارایی دارد. سیستم های صوتی تحت شبکه صنعتی (IP) راه حلی نوآورانه برای ارتباط صوتی در محیط های صنعتی هستند که مزایای زیادی نسبت به سیستم های صوتی سنتی آنالوگ دارند. پیجینگ IP یا پیجینگ تحت شبکه شرکت دانش بنیان پارس جویان آوا بر بستر VoIP و با پروتکل SIP کار می کند و به راحتی با سامنه VoIP مرسوم مثل ایزابل، الستیکس، freepbx و سیسکو بر اساس پروتکل SIP ارتباط برقرار می کند.

پیجینگ تحت شبکه صنعتی از اجزای زیر تشکیل شده اند:

سرور پیجینگ: این دستگاه وظیفه پخش پیام صوتی به بلندگوها را بر عهده دارد. سرورهای پیجینگ تحت شبکه صنعتی معمولاً از قابلیت های پیشرفته ای مانند پخش پیام صوتی از طریق شبکه، پخش پیام صوتی به مناطق یا زون های خاص و ضبط پیام صوتی برخوردار هستند.

اسپیکر تحت شبکه پیجینگ: SIP این دستگاه ها پیام صوتی را به کارکنان پخش می کنند. بلندگوهای پیجینگ صنعتی معمولاً از جنس فلز ساخته شده و دارای درجه حفاظت IP بالا هستند تا در برابر محیط های صنعتی مقاوم باشند. بلندگوهای پیجینگ تحت شبکه صنعتی در انواع مختلفی موجود هستند، از جمله اسپیکرهای سقفی، اسپیکرهای دیواری، اسپیکرهای ستونی و اسپیکرهای شیپوری.

تجهیزات جانبی: این تجهیزات شامل تلفن های پیجینگ، دکمه های آلارم پیجینگ شبکه و سایر دستگاه هایی هستند که به کاربران اجازه می دهند پیام صوتی پخش کنند.

تلفن صنعتی: تلفن صنعتی تحت شبکه یک نوع تلفن IP هستند که برای استفاده در محیط های صنعتی طراحی شده اند. این تلفن ها تحت شبکه دارای اکانت SIP و دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را برای استفاده در این محیط ها مناسب می سازد.

شرکت دانش بنیان پارس جویان آوا، تلفن صنعتی تحت شبکه HM-10T0-EN را متناسب با شرایط آب و هوایی ساخت ایران تولید کرده است. بدنه ی عایق هوا و ضد ضربه ی این محصول، تلفن صنعتی تحت شبکه HM-10T0-EN را برای استفاده در محیط های صنعتی و کارخانه ای یا خارج از ساختمان مناسب کرده است.

پیجینگ تحت شبکه صنعتی، یک راه حل جامع برای ارتباط صوتی در محیط های صنعتی

ریزش آب، رطوبت بالا، گرد و خاک و حتی ضربه ی شدید به این تلفن آسیبی نمی رساند. این بدنه ی مستحکم، در یک قالب تمام استیل و مقاوم در برابر ضربه ساخته شده و حتی در برابر مواد اسیدی، قلیایی و گریس نیز مقاوم است. مقوله محافظتی این تلفن تحت شبکه بر اساس استاندارد IP66 تضمین شده است. همچنین دمای کاری این IP Phone بین -10 درجه تا 50 درجه سانتی گراد است.

صدای بلند زنگ این تلفن تحت شبکه محکم و مقاوم، استفاده از تلفن HM-10T در فواصل دور را آسان کرده است. ویژگی های بسیار زیاد بر روی این تلفن تحت شبکه، آن را مناسب استفاده در محیط های خشن می کند. تلفن های صنعتی تحت شبکه Persava قابلیت کارکرد با زیرساخت شبکه LAN یا WiFi را دارا هستند و اکانت SIP برای ارتباط با سرورهای VoIP از طریق صفحه وب قابل تنظیم هستند.

عوامل موثر در قیمت سیستم های پیجینگ تحت شبکه صنعتی

نوع و تعداد اسپیکرها: اسپیکرهای پیجینگ صنعتی در انواع مختلفی موجود هستند و قیمت آنها بسته به نوع، اندازه، توان خروجی و سایر ویژگی ها متفاوت است. به طور کلی، اسپیکرهای دیواری گران تر از اسپیکرهای سقفی هستند. همچنین، اسپیکرهای دارای قابلیت های پیشرفته مانند مقاومت در برابر آب یا گرد و غبار، گران تر از اسپیکرهای معمولی هستند.

نوع و تعداد تلفن یا میکروفون تحت شبکه: تلفن ها و میکروفون های پیجینگ صنعتی نیز در انواع مختلفی موجود هستند و قیمت آنها بسته به نوع، ویژگی ها و قابلیت ها متفاوت است.

نوع سرور پیجینگ: سرورهای پیجینگ تحت شبکه صنعتی نیز در انواع مختلفی موجود هستند و قیمت آنها بسته به نوع، ویژگی ها و قابلیت ها متفاوت است. به طور کلی، سرورهای دارای قابلیت های پیشرفته مانند پخش پیام صوتی از طریق شبکه، پخش پیام صوتی به مناطق یا زون های خاص و ضبط پیام صوتی، گران تر از سرورهای معمولی هستند.

سایر تجهیزات جانبی: سایر تجهیزات جانبی مانند مبدل صوت تحت شبکه آنالوگ به دیجیتال و سایر دستگاه های جانبی نیز می توانند بر قیمت سیستم تاثیر بگذارند.

آمپلی فایر تحت شبکه و انواع آن

آمپلی فایر به نوعی از آمپلی فایر اطلاق می شود که دارای قابلیت ارتباط با شبکه و کنترل پذیری یکپارچه هستند، این آمپلی فایر به راحتی از طریق پروتکل SIP با سرور ویپ مرسوم مانند ایزابل، الستیکس، FreePBX یا CUCM سیسکو متصل می شوند و از سرور داخلی، دیتا دریافت می کند. با تماس داخلی، آمپلی فایر مربوطه پیج می شود.

آمپلی فایر تحت شبکه همچنین قابلیت پخش هشدار از قبل ذخیره شده مانند صوت از قبل ذخیره شده را دارند و امکان دارد که اگر شخص غیر مجازی وارد محوطه شد، یک صوت از قبل ذخیره پخش کند و فرد مورد فکر کند که واقعا توسط یک شخص دیده شده و از محیط متواری شود.

پیجینگ تحت شبکه صنعتی، یک راه حل جامع برای ارتباط صوتی در محیط های صنعتی

انواع آمپلی فایر های تحت شبکه

آمپلی فایر رکمونت: آمپلی فایر هایی که به راحتی در رک های شبکه قرار می گیرد و با توجه به توان آمپلی فایر، 2 یونیت و 3 یونیت هستند.

این مدل آمپلی ها معمولا در ساختمان های اداری ، بیمارستان ها یا مراکز تجاری در داخل رک شبکه ای که برای سامانه صوتی در اتاق برق در نظر گرفته شده، نصب می شود.

خروجی صدا این مدل آمپلی فایر ها، دارای دو مدل مختلف اهمی و ولتی هستند.

آمپلی فایر های ضد آب ABS بهترین گزینه برای محیط های صنعتی: این مدل آمپلی فایر ها معمولا در محیط های باز استفاده می شود که نیازمند آمپلی فایر های ضد آب و ضد گرد و غبار هستند. این مدل آمپلی فایر ها بدون فن بوده و معمولا روی ستون ها و نزدیک به بلندگو نصب می شوند.

امروزه با توجه به اینکه در کارخانه ها و شرکت ها، زیر ساخت شبکه اجرا شده و در بسیاری از مواقع دوربین های تحت شبکه در همه جا قرار دارد، میتوان به راحتی این این آمپلی فایر ها و بلندگو ها را در محل های مناسب نصب و با اختصاص یک نود شبکه و یک آی پی، آنها را برای هر نوع اعلام صوتی مانند پیجینگ، اعلام حریق و هشدار های متفاوت مورد استفاده قرار داد.

پیجینگ تحت شبکه صنعتی، یک راه حل جامع برای ارتباط صوتی در محیط های صنعتی

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844425

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =