گزارش اسکای نیوز از «منطقه امن» دروغین رژیم صهیونیستی برای مردم جنوب غزه

ایسنا نوشت: شبکه «اسکای نیوز» انگلیس گزارش کرد مناطقی که ارتش رژیم صهیونیستی از مردم نوار غزه خواسته به سمت آن حرکت کنند و آن را «امن» می‌داند، به هیچ وجه ایمن به نظر نمی‌رسد.

شبکه انگلیسی گزارش داده مناطقی که ارتش رژیم صهیونیستی از فلسطینیان خواسته به آن در جنوب نوار غزه منتقل شوند، «به هیچ وجه ایمن به نظر نمی‌رسد» زیرا حملات رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد.

«تزیپی هوتوولی» سفیر رژیم صهیونیستی در لندن مدعی است «منطقه المواسی به عنوان منطقه امن تعیین شده است. اسرائیل وجود مکانی امن برای ساکنان غزه را تایید کرده که همان منطقه المواسی است».

او در ادامه ادعا کرد: «المواسی منطقه‌ای است که می‌توان در آن پناه گرفت و ما و سازمان‌های امدادی به فلسطینیان در آنجا پناه دادیم».

تیمی از این شبکه انگلیسی سه روز پیش از منطقه المواسی بازدید کرد تا شرایط میدانی این منطقه و نحوه آمادگی برای پذیرایی از آوارگان را بررسی کند. ظاهرا این منطقه «سرزمینی بایر از تپه‌های ماسه‌ای در سواحل مدیترانه» و یک منطقه بادیه‌نشین با زیرساخت‌های ضعیف است؛ البته اگر زیرساختی وجود داشته باشد.

«اسکای نیوز» در این گزارش اعلام کرد، هیچ کمکی، چادری از سوی آژانس های امدادی بین‌المللی و مکانی برای طبخ غذا وجود ندارد.

المواسی یک منطقه زراعی است که در آن ساختمان‌های زیادی وجود ندارد و صلاحیت پذیرش آوارگان را ندارد. این منطقه در جنوب شرقی «وادی غزه» در یک نوار ساحلی به طول ۱۲ کیلومتر قرار دارد که از «دیرالبلح» در شمال تا استان رفح در جنوب، در عمق تقریباً یک کیلومتری امتداد دارد. برآوردها نشان می دهد که جمعیت آن تقریباً ۹۰۰۰ نفر است.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844637

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =