خالص سازان ربطی به جریان اصیل اصولگرایی ندارند /منش اصولگرایی همان است که ناطق نوری و عسگراولادی داشتند

جریان اصولگرای اصیل و انقلابی واقعی معتقد است همان‌گونه که تندروی و افراط‌گرایی در جریان اصلاح‌طلب منجر به براندازی می‌شود، هرگونه تمامیت‌خواهی و خالص‌سازی در جریان اصولگرایی هم از دیگر شقوق براندازی هویتی انقلاب اسلامی است و هیچ کدام از موارد فوق در مدار بازیگری دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا  جایی  ندارند.

روح الله جمعه ای مشاور وزیر کشور در دولت سابق و از چهره های رسانه ای اصولگرا در روزنامه اعتماد نوشت:

آنچه این روزها از اصولگرایی نام برده می‌شود و عملکرد جریانی تمامیت‌خواه با عنوان جریان خالص‌ساز که راهبرد مردمسالاری دینی و جمهوری اسلامی را به حاکمیت یکدست و مطلقه جریانی و باندی تقلیل داده و تحریف کرده‌اند را به جریان اصولگرا ربط داده و این جریان را میراث‌دار اصولگرایی می‌دانند، اشتباهی فاحش است که می‌تواند در تحلیل‌های سیاسی و تاریخی منجر به بروز انحراف در واقعیات شود.

جریان اصیل اصولگرایی قائل به حفظ ارزش‌های اولیه انقلاب اسلامی اعم از استقلال، آزادی، نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی است و به هیچ عنوان سنخیتی با اقتدارگرایی جریانی و تمامیت‌خواهی باندی ندارد.

جریان اصولگرا در عین رقابت سالم با جریان اصلاح‌طلب، حذف یک جریان با اصالت انقلابی و تاریخی را برنمی‌تابد و اساسا آن را منطبق بر اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی نمی‌داند. مصادیق بارز و عینی این جریان را می‌توان مشی و عملکرد مرحوم عسگراولادی دانست که تا آخرین لحظات عمر خود بارها و بارها با شخصیت‌های بارز جریان اصلاح‌طلب به ویژه مهندس بهزاد نبوی نشست و مذاکرات در راستای تعاملات بین جریانی داشته‌اند یا منش و رفتار آقای ناطق نوری که نه تنها در سوم خرداد ۱۳۷۶ نامه تبریک به رقیب خود نوشت بلکه تا الان نیز تعاملات دوستانه و مناسب با آقای سیدمحمد خاتمی را حفظ کرده است.

جریان اصولگرا با آنچه امروز جریان انقلابی یا سوپرانقلابی و... خوانده می‌شود سنخیت ماهیتی و ذاتی ندارد و براساس آموزه‌های انقلابی خود معتقد است هر آنچه به ارکان اساسی و بنیادین انقلاب اسلامی از جمله مشارکت گسترده مردم در تعیین سرنوشت‌شان، آزادی‌های اجتماعی در چارچوب هنجارهای اجتماعی، تعاملات سازنده بین‌المللی با حفظ قاعده نفی سبیل شرق و غرب، تلاش برای توسعه متوازن، همه‌جانبه، عدم تبعیض، برقراری عدالت و... آسیب بزند نه تنها اصولگرایی نیست بلکه مصداق بارز نفوذ و اقدامات ضدانقلابی است.

جریان اصولگرای اصیل و انقلابی واقعی معتقد است همان‌گونه که تندروی و افراط‌گرایی در جریان اصلاح‌طلب منجر به براندازی می‌شود، هرگونه تمامیت‌خواهی و خالص‌سازی در جریان اصولگرایی هم از دیگر شقوق براندازی هویتی انقلاب اسلامی است و هیچ کدام از موارد فوق در مدار بازیگری دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا جایی ندارند.

۲۷۳۰۲

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =