خبر فوری وزیر کشور درباره مذاکره با طالبان برای بازگشت مهاجران افغان

تسنیم نوشت: وزیر کشور اعلام کرد که با حکومت طالبان صحبت کردیم که این اتباع باید برگردند و طالبان از ما فرصت خواست؛ و به دنبال ساماندهی اتباع با ایجاد سازمان ملی مهاجرین هستیم، اضافه کرد: دشمن به دنبال افغانی ستیزی و درگیری بین ایرانی‌ها و افغانستانی‌هاست که این مورد پذیرش ما نیست.

احمد وحیدی ظهر امروز ‌در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان در دانشگاه شهید چمران اهواز با گرامیداشت روز دانشجو و برشمردن اهمیت این روز اظهار داشت: دانشگاه ما مسیر بسیار مهمی را از اول انقلاب طی کرده است؛ وضعیتی که در زمان گذشته در دانشگاه‌ها بود، قابل قیاس با امروز نیست و بحمدالله در دوران پس از انقلاب ‌اتفاقات مبارکی در حوزه علمی و دانشگاهی ایران رخ داده است.

‌وی با بیان اینکه دانشگاهها امروز ‌مسئولیت ‌تمدن‌سازی را برعهده دارند، ‌افزود: وقتی از تمدن و ایران قوی صبحت می‌شود بار این مسئولیت ‌بر عهده دانشگاه‌هاست؛ ‌دانشگاه‌ها آینده کشور، ملت و تمدن یک ملت هستند و امید خیلی‌ها به این حوزه است. دانشگاه یک مسیر بسیار مهم را از ابتدای انقلاب تاکنون طی کرده و اتفاقات مبارکی در آن رخ داده است.

رابطه سازمان یافته در فساد بزرگ ۴ میلیاردی واردات چای /چرا رئیسی وزیر وقت جهاد کشاورزی را از دولتش کنار گذاشت؟

بررسی شدن شفافیت مالی کاندیداها از اقدامات جدید حوزه انتخابات/اعتراض رد صلاحیت شدگان در حال بررسی است

‌وزیر کشور با اشاره به ‌اینکه در یک پیچ تاریخی قرار داریم که سرنوشت دنیا در این پیچ تاریخی تعیین می‌شود، تصریح کرد: ‌در گام اول انقلاب ‌همه نهادهای انقلابی را ‌دانشجویان تشکیل دادند و در گام دوم انقلاب نیز ‌دانشجویان باید نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی از سوی دانشجویان خاطرنشان کرد: پس از این اتفاق مهم ‌امام راحل فرمودند "آمریکاهیچ غلطی نمی‌تواند بکند". این حماسه‌ از دانشگاه شروع و دانشجویان و دانشگاه‌ها مبدأ تحولات شدند.حذف لانه جاسوسی به عنوان یک کار بسیار بزرگ، برای هیچ کس قابل تصور نبود.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز نهضت علمی‌ از دانشگاه شروع شده است، تاکید کرد: ‌دشمنان این ملت می‌خواهند ‌دانشگاه‌های ایران را از مسیر علمی خارج و به حواشی مشغول کنند؛ دشمنان می‌خواهند دانشگاه‌ها آرام باشند، ‌اما خواسته رهبر انقلاب از دانشگاه‌ها نقش‌آفرینی دانشجویان در همه امور کشور است.

‌وی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی‌ درباره قدرت ایران در عرصه‌های ‌پهپادی، موشکی و نظامی افزود: این توانمندی ایران‌ معادلات قدرت‌های بین‌المللی را بهم زده است؛ این قدرت از دانشگاه‌ها به دست آمده است.

خبر فوری وزیر کشور درباره مذاکره با طالبان برای بازگشت مهاجران افغان

وزیر کشور با بیان اینکه در دوران ‌دفاع مقدس از داشتن برخی تجهیزات جنگی محروم بودیم، اما امروز به مدد قدرت علمی دانشگاه‌ و دانشجویان به نقطه مناسب رسیده‌ایم به همین دلیل دشمنان ملت می‌خواهند دانشگاه را از از فعالیت بازدارند، گفت: ‌هر چند اطمینان دارم که دانشگاه زیر بار آنها نرفته و به حرکت خود ادامه دهد.

وحیدی با بیان اینکه نهضت علمی ایران اسلامی دنیا را انگشت به دهان گذاشته است، تاکید کرد: امروز بحمدالله در برخی حوزه‌های علمی در بین چهار تا پنج قدرت اصلی دنیا قرار گرفته‌ایم به همین دلیل دشمنان سرمایه‌گذاری اصلی خود را بر روی دانشگاه‌ها و دانشجویان گذاشته‌اند.

‌وزیر کشور با اشاره به اینکه ماهیت وجودی سه قوا برای حل مشکلات مردم است چرا که مردم می‌خواهند با همکاری این سه قوه با یکدیگر، کشور برای در رفاه بودن آنها خوب اداره شود، به تغییر محمدرضا غلامرضا، معاون سیاسی وقت وزارت کشور اشاره کرد و گفت: پس از صدور بخشنامه‌ای از سوی معاون سیاسی که به زعم‌ خودشان برای بهتر شدن انتخابات بود اما برای برخی نمایندگان مجلس سوءتفاهم ایجاد کرد و تصور توهین و یا مانع کار آنها شدن ایجاد شد در حالی که غلامرضا چنین قصدی نداشت و وی با اطلاع از سوءتفاهم و اختلاف پیش آمده ترجیح داد استعفا کند.

وی با بیان اینکه براساس اصل هماهنگی و همکاری قوا برای جلو رفتن امور کشور و سوءتفاهم پیش آمده با استعفای معاون سیاسی وقت موافقت کردم و عزلی در کار نبود، تاکید کرد: به عقیده من این کار منطقی بود و خواست مردم نیز همین است.

وحیدی به ۷ سفر رئیس جمهور به خوزستان ‌برای رفع مشکلات استان اشاه کرد و ادامه داد: ‌طرح بزرگ آبرسانی غدیر یکی از اقداماتی است که با روی کار آمدن دولت سیزدهم به بهره‌برداری رسید؛ کار دولت در خوزستان تمام نشده و ‌ روند کارها مدر دست پیگیری قرار دارد.‌

وی در پاسخ به سئوال دانشجویی درباره انتصاب مدیران با بیان اینکه به دنبال انتخاب کارآمدترین و بهترین هستیم، اظهار کرد: در آخرین ارزیابی استانداران در روز گذشته، یکی از مهم‌ترین مشخصات همه استانداران دولت سیزدهم ساده‌زیستی و دوری از تجملات بود و همه استانداران نمره خوب کسب کردند.

وزیر کشور در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان در خصوص وجود فردی زمین‌خوار در شهرستان اهواز بیان کرد: اسم این زمین‌خوار را در اختیار من قرار دهید حتما به آن رسیدگی می‌شود و دستگاه قضایی با چنین مواردی در صورت اثبات برخورد می‌کند.

وی در پاسخ به دانشجویی که شهرستان ایذه در خوزستان را به عنوان تبعیدگاه زندانیان کشور عنوان کرد گفت: در کشور جایی به نام‌ تبعیدگاه وجود ندارد و در احکام قوه قصاییه تبعید موضوعیتی ندارد و من نشنیده‌ام.

وحیدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر مبارزه با جریانات فساد در کشور تاکید کرد: مبارزه با فساد از اولویت‌های دولت است و ما با جدیت با فساد برخورد می‌کنیم و آن چیزی که در نظام قابل قبول نیست وجود جریان‌های فاسد است.

وزیر کشور با بیان اینکه همه مردم باید از مجرای قانونی اعتراض خود را بیان کنند، گفت: براساس دستورالعملی که در این خصوص صادر شده ‌ما طرفدار نقد و اعتراض قانونی هستیم، آن چیزی که مهم است، رعایت قانون است.

عضو شورای امنیت ملی در پاسخ به سئولی درباره اتباع خارجه غیرمجاز در کشورمان اضافه کرد: ریشه این مسئله به این موضوع برمی‌گردد که این افراد به دلیل قدرت‌های جهانی آواره شدند. مردم ما انسان‌دوست هستند و این عزیزان را با آغوش باز پذیرفتند. اتباع نیز به صورت موقت اینجا هستند و وقتی بستر آماده شد باید به کشور خود بازگردند. اتباعی که مجوز ندارند باید برگردانده شود و کسانی هم که مجوز دارند باید سامان‌دهی شوند.

وی با بیان اینکه با حکومت طالبان صحبت کردیم که این اتباع باید برگردند و طالبان از ما فرصت خواست؛ به دنبال ساماندهی اتباع با ایجاد سازمان ملی مهاجرین هستیم، اضافه کرد: دشمن به دنبال افغانی ستیزی و درگیری بین ایرانی‌ها و افغانستانی‌هاست که این مورد پذیرش ما نیست.

وزیر کشور در پاسخ به سئوال دانشجویی درباره وضعیت ‌مصرف بنزین در کشور خاطرنشان کرد: ‌در حال حاضر ‌نزدیک به ۱۴۵ میلیون لیتر مصرف بنزین داریم ‌ و راهکار این است که باید اقداماتی انجام داد که بنزین به صورت بهینه مصرف شود و الگوی مصرف بهینه ترویج شود؛ در حال حاضر ‌الگوی مصرف بنزین در کشورمان درست نیست،‌ البته ظرفیت تولید بنزین نیز افزایش یافته و به ۲۰ میلیون لیتر در روز رسیده ‌و برای انتقال این حجم از بنزین نیز باید از چند هزار تانکر نفتی در سطح کشور استفاده کرد.

وی با بیان اینکه یک لیتر بنزین ما از یک لیتر آب ارزان تر است و قیمت ارزان بنزین خود به خود مصرف بنزین را بالا می‎‌برد، تاکید کرد: آیا ما واقعا باید ۱۴۵ میلیون لیتر بنزین مصرف کنیم؟‌یک روز هم قطعی بنزین نداشتیم‌، لذا از دانشجویان می‌خواهیم برای این ناترازی مصرف بنزین الگو ارائه دهند.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =