صادرکنندگان برگزیده استان سمنان انتخاب می شوند / ۱۵ آذرماه ، آغاز فرآیند انتخاب برگزیدگان

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از آغاز انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ناصر تبیانیان با اعلام این خبر گفت: بنا به اعلام سازمان توسعه تجارت ایران فرآیند ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی سال ۱۴۰۲ از تاریخ ۱۵ آذرماه سالجاری آغاز می شود و بنگاه های صادراتی می توانند در این فرایند شرکت کنند.

وی افزود: صادرکنندگان محترم برای مشارکت در فرآیند مذکور میتوانند از تاریخ فوق لغایت ۲۵ آذرماه با مراجعه به سامانه topexporters.tpo.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و بازه زمانی مذکور به هیچ وجه قابل تمدید نمی باشد.

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان سمنان تصریح کرد: بنگاه های صادراتی در حوزه های صنعت ، معدن ، کشاورزی ، خدمات ، بازرگانی عمومی گردشگری ، فنی و مهندسی و .... می توانند از تاریخ شروع ثبت نام با رعایت الزامات مندرج در شاخص ها و در گروههای کالایی تعیین شده نسبت به ثبت نام و بارگذاری اسناد و مدارک اقدام نمایند.

ناصر تبیانیان با اشاره به اینکه حداقل درصد ایفای تعهد ارزی صادرکنندگان متقاضی حضور در فرآیند انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی ۶۰ درصد می باشد ، اظهار داشت: از آنجا که ملاک صحت سنجی و راستی آزمایی فرآیند انتخاب صادرکنندگان برگزیده استانی ، آمارهای کارشناسی شده گمرک ج.ا.ایران در سامانه جامع تجارت می باشد، متقاضیان بایستی نسبت به رفع مغایرت های احتمالی درخصوص عملکرد صادراتی بنگاه ها در سامانه جامع تجارت اقدام کنند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1844955

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =