١٢٢١ مجرم حرفه‌ای و سابقه دار در کرمانشاه شناسنامه‌دار شدند

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از شناسنامه دار شدن ١٢٢١ مجرم حرفه ای و سابقه دار کرمانشاه به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر آن‌ها خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کرمانشاه، حمیدرضا کریمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به لزوم کنترل و نظارت بیشتر بر مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار، اظهار کرد: در این راستا از یکی ۲ سال قبل طرح شناسایی و ثبت اطلاعات مجرمین حرفه‌ای و سابقه دار در کشور و به تبع در استان کرمانشاه آغاز شد.

وی افزود: به این منظور تا کنون ١٢٢١ مجرم حرفه‌ای و سابقه دار در استان کرمانشاه شناسایی و مشخصات آن‌ها در سامانه کنترل مجرمین حرفه‌ای ثبت شده است.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: برای ٩٣٠ نفر از مجرمین حرفه‌ای و سابقه‌دار استان هم با تشکیل یک بانک اطلاعاتی جامع پرونده شخصیت تدوین شده است.

دادستان کرمانشاه هدف از اجرای این طرح را کاهش تکرار جرم، ایجاد آرامش و امنیت برای مردم عنوان کرد و گفت: طبق این طرح، مجرمان جرائم مهم و مخل امنیت و آسایش مردم شناسنامه دار شده و به طور مداوم مورد رصد و پایش قرار می گیرند.

وی در خصوص جرائمی که مشمول این طرح هستند هم گفت: حدود ٢٠ عنوان مجرمانه شامل قتل، نزاع دسته جمعی، آدم ربایی، جعل و کلاهبرداری و دیگر موارد هستند که جزء جرائم خطرناک به شمار می آیند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =