اینترنت TD LTE بخرم یا ADSL؟ تفاوت ADSL باTD LTE

اگر شما به دنبال خرید اینترنت هستید و نمی‌دانید کدام اینترنت مناسب شماست، این محتوا را مطالعه کنید.

دراین محتوا ابتدا ما دو سرویس پرکاربرد اینترنت یعنی اینترنت TD LTE و ADSL را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم. سپس تفاوت‌های دو سرویس را مثل سرعت، قیمت، پوش دهی و... را مقایسه می‌کنیم. در انتها هم یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت TD LTE و ADSL را در این چند سال اخیر، معرفی می‌کنیم.

اینترنت ADSL چیست و دلیل محبوبیت آن چه می‌تواند باشد؟

برای بررسی تفاوت ADSL با TD LTE، ابتدا به سراغ اینترنت ADSL می‌رویم تا با این تکنولوژی و دلیل محبوبیت آن بعد از سال‌ها آشنا شویم. در اوایل دهه هشتاد اینترنت از نوع Dial UP بود و حداکثر سرعتی که می‌توانستید تجربه کنید به 56 کیلوبیت بر ثانیه می‌رسید. بعد از مدتی نوبت به ADSL رسید تا بدون قطع شدن خط تلفن هنگام اتصال به اینترنت، بتوانید از دنیای اینترنت لذت ببرید. علاوه بر این، ADSL حداکثر سرعت تا 16 مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌کرد که در مقایسه با Dial Up یک جهش بزرگ محسوب می‌شود. همین موضوع سبب شد ADSL خیلی سریع محبوب شود و به اصلی‌ترین گزینه برای اتصال به اینترنت در ایران تبدیل شود.

اگر برایتان سوال شده که اینترنت ADSL مخفف چه کلمه‌ای است باید بگوییم که این کلمه مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line است.

انواع اینترنت ADSL شامل ADSL2 و ADSL2+ است.

مزایای اینترنت ADSL

  • سرعت بسیار بالا

  • پایداری بالاتر نسبت به سرویس‌های مشابه

  • کاهش هزینه‌های شما

  • اتصالی دائمی و بدون قعطی

اینترنت TD LTE بخرم یا ADSL؟ تفاوت ADSL باTD LTE

اینترنت TD LTE چیست؟

LTE مخفف کلمه Long Term Evolution است. LTE نسل چهارم فناوری و تکنولوژی شبکه‌های تلفن همراه است که پس از 3G و 2G ارائه شد. سرعت بالای انتقال داده‌ها یکی از مهمترین برتری‌های این سرویس است اینترنت LTE سرعت بسیار بالاتری نسبت به 3G دارد و می‌تواند داده را با سرعت 100 مگابیت بر ثانیه منتقل کند.

انواع اینترنت LTE

  1. اینترنتFD LTE

  2. اینترنت TD LTE

مزایای اینترنت LTE

  • بدون نیاز به خط تلفن

  • پینگ پایین

  • سرعت بالا

  • تجربه سرعتی بالاتر نسبت به سایر سرویس‌ها

تفاوت ADSL باTD LTE

حالا که با هر دو سرویس به طور جداگانه آشنا شدید، قصدداریم تفاوت ADSL با TD LTE را هم به طور جداگانه بیان کنیم تا با مقایسه این دو سرویس بتوانید تصمیم بگیرید که کدام سرویس مناسب شماست.

نیاز به خط تلفن ثابت

اولین و مهم‌ترین تفاوت ADSL با TD LTE نیاز به خط تلفن ثابت است. اینترنت ADSL نیاز به خط تلفن دارد، یعنی انتقال این اینترنت از طریق سیم‌های مسی است. اما اینترنت LTE بر مبنای شبکه موبایل کار می‌کند یعنی فقط باید بررسی کنید که در پوشش دهی این اینترنت قرار بگیرید و به خط تلفن ثابت نیاز ندارید. این موضوع باعث برتری سرویس اینترنت LTE نسبت بهADSL است.

همراه یا ثابت بودن سرویس

سرویس ADSL چون بر روی خط تلفن شما قرار می‌گیرد، پس قابلیت اینکه سرویسی همراه برای شما باشد را ندارد. اما سرویس اینترنت LTE ، سرویسی همراه برای شما در جاده، سفر، محل کار و... است. این موضوع یکی از مهم‌ترین تفاوت ADSL با TD LTE است که حتما باید به آن توجه کنید.

راه‌اندازی سریع‌تر سرویس

راه‌اندازی اینترنت ADSL چون از طریق خط تلفن انجام می‌شود پس باید مدارکی مثل مدارک شناسایی صاحب خط تلفن، قبض تلفن و... را آپلود کنید. بعد از آپلود مدارک باید منتظر تایید شرکت بمانید. این پروسه زمان‌بر است. اما اینترنت LTE نیازی به آپلود مدارک ندارد و شما فقط باید بررسی کنید که در منطقه تحت پوشش هستید یا نه و با یک مودم و سیمکارت مخصوص اینترنت راه اندازی می‌شود. پس سرویس اینترنت LTE نسبت به ADSL سریع‌تر راه‌اندازی می‌شود.

اینترنت TD LTE بخرم یا ADSL؟ تفاوت ADSL باTD LTE

سرعت کدام بهتر است؟

در مقایسه سرعت دو سرویس اینترنت ADSL و TD LTE باید بگوییم که سرعت اینترنت ADSL 80 مگابیت بر ثانیه است درحالی که اینترنت LTE تا 100 مگابیت بر ثانیه به شما سرعت می‌دهد. پوشش دهی کلی اینترنت TD LTE در سراسر کشور باعث می‌شود که سرعت این سرویس بالاتر باشد.

البته شایان ذکر است که این سرعت ها در ایدئال ترین حالت ممکن بیان شده است. به صورت میانگین سرعت اینترنت ADSL از 2 تا 30 مگابایت متغیر است و اینترنت TD LTE از 4 تا 80 مگابایت است.

هزینه

درخصوص هزینه اگر بخواهیم برای شما درباره تفاوت ADSL باTD LTE صحبت کنیم باید بگوییم که گرچه هزینه اینترنت LTE نسبت به ADSL بیشتر است اما این هزینه بیشتر در ازای سرعت بالاتر، پینگ کمتر و حجم بیشتر است.

چرا به اینترنت TD LTE نیاز دارید؟

اگر اهل بازی، ترید، تماشای فیلم، استریم و کلاس آنلاین هستید، پیشنهاد ما به شما سرویس اینترنت LTE است که حداقل از نظر سرعت و کیفیت بتواند خیال شما را راحت کند. این سرویس سرعت بسیار خوبی را برای شما فراهم می‌کند تا اصلا دچار قعطی سرویس نشوید.

یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های اینترنت؛ پینگ پایین، سرعت بالا

سرویس‌های اینترنت TD LTE و ADSL ماهان نت از پینگ پایین، سرعت بالا و پایداری زیاد برخوردار هستند. از این رو برای تهیه سرویسی که بتوانید از هر لحاظ مثل کیفیت، سرعت و سایر ویژگی‌هایی که مدنظرتان هست مطمئن باشید، می‌توانید سرویس‌های ماهان نت را خریداری کنید.

در ادامه تمامی تمای سرویس‌های ماهان نت را برای شما معرفی می‎کنیم.

اینترنت TD LTE بخرم یا ADSL؟ تفاوت ADSL باTD LTE

سرویس‌های ماهان نت

ماهان نت ارائه دهنده سرویس‌های پرسرعت مثل اینترنت ADSL، سرویس اینترنت TD LTE ، اینترنت همراه و یا 4G، اینترنت گیمینگ، پهنای باند اختصاصی، اینترنت سازمانی و سرور مجازی اختصاصی است.

چرا ماهان نت؟

ماهان‌ نت اولین شرکت عرضه کننده خدمات اینترنت پرسرعت است که سرویس اینترنت LTE را نیز به خدمات خود اضافه کرد. این شرکت با تلاش فراوان بیشتر شهرهای مهم کشور، را به این شبکه سرویس TD LTE پیوند داده‌ است و 98 درصد نقاط کشور تحت پوشش قرار گرفته‌اند. ماهان نت با ارائه سرویس های متنوع اینترنت این ویژگی را برای کاربران به وجود آورده است که هر کاربر با توجه به نیاز خود از اینترنت می‌تواند بسته دلخواه خود را انتخاب کند. مثلا اگر شما برای استفاده عادی و روزمره خود اینترنت بخواهید می‌توانید از اینترنتADSL استفاده کنید.

اما اگر در خانواده یا محل کارتان نیاز به اینترنت پرسرعت و پایدار برای تماشای فیلم و برگذاری جلسات آنلاین دارید پیشنهاد ما به شما اینترنت TD LTE ماهان نت است. یک ویژگی خاص اینترنت TD LTE ماهان نت تضمین سرعت 8 تا 80 مگابایت بر ثانیه است. این بدین معناست که سرعت اینترنت شما اصلا از 8 مگ پایین تر نمی‌رود. همچنین اگر علاقه به بازی های ‌آنلاین دارید و گیمر هستید و استریم انجام می‌دهید؛ اینترنت گیمینگ ماهان نت مناسب شماست.

تضمین کیفیت و پشتیبانی 24 ساعته

ماهان نت همواره به دنبال کسب رضایت و اعتماد کاربران خود است. به همین منظور یک عودت 10 روزه برای سرویس های خود قرار داده است. همچنین کارشناسان ماهان نت 24 ساعت روز و 7 روز هفته آماده پاسخگویی به مشکلات اینترنتی و سوالات شما هستند. اگر شما قصد تهیه هر سرویسی از ماهان نت را دارید، می‌توانید با مراجعه به سایت https://mahannet.ir/ و تماس با شماره 1514 اطلاعات سرویس موردنظر خود را دریافت کنید و خرید خود را انجام دهید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845364

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =