هزارپای غول‌پیکری که نزدیک به ۳ متر طول دارد!/ فیلم

«آرتروپلورا» حشره غول‌پیکری که متعلق به دوران ماقبل تاریخ است، بزرگترین هزارپایی است که تا کنون شناخته شده است. این هزارپا به کمک تصویرسازی نتفلیکس بار دیگر به زندگی بر روی زمین بازگشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،بازسازی جانوران برای مجموعه نتفلیکس به نام «زندگی در سیاره ما» است که مجموعه‌ای از موجودات منقرض شده را در ویدئوهایی به زندگی بازمی‌گرداند. یک هزارپا ۳۰۰ میلیون ساله به طول یک ماشین کوچک در این مجموعه نشان داده شده‌است که در جنگل‌ها به دنبال جفت خود می‌گردد. در این کلیپ «آرتروپلورا-Arthropleura» با طول ۲.۶ متر و عرض ۰.۵ متر بزرگترین هزارپایی که تا کنون در جهان بوده است به تصویر کشیده شده است. این جانور احتمالا ۵۰ کیلوگرم وزن داشته است.

دانشمندان برای اولین بار ۱۷۰ سال پیش فسیل‌های «آرتروپلورا» را کشف کردند. آنها در دوره کربونیفر، چیزی حدود ۳۵۹ تا ۲۹۹ میلیون سال پیش، در جایی که اکنون انگلستان، قاره اروپا و آمریکای شمالی نامیده می‌شود، زندگی می‌کردند. در سال ۲۰۱۸، کشف تصادفی یک نمونه عظیم و تقریباً کامل، نگاهی دقیق و جدید به آناتومی این موجود ارائه کرد که تیم سازنده «زندگی در سیاره ما» از آن برای کمک به بازسازی این موجود باستانی استفاده کرد.

هزارپای غول‌پیکر ماقبل تاریخ به روی زمین بازگشته است!/ فیلم

به گفته تهیه کننده و کارگردان این مجموعه، «آرتروپلورا» یکی از دقیق‌ترین موجودات این سری و یکی از دقیق‌ترین نسخه‌های زنده‌ای است که تاکنون از این موجود ساخته شده است. کارشناسان می‌گویند که هزارپاهای امروزی و «نسخه‌های کوچک آرتروپلورا» به آنها در توسعه انیمیشن و ظاهر کلی حشرات بزرگ، کمک کرده است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =