بیش‌از یک‌هزار معلم جدید در قزوین استخدام شدند

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین گفت: یک هزار و۷۷معلم جدید در سال تحصیلی جاری استخدام شده و همین تعداد معلم نیز به درجه بازنشستگی نایل شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ نقی سیاهکالی مرادی، مدیرکل آموزش و پرورش قزوین در همایش نومعلمان دیار مینودری که در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) استان قزوین برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهارکرد: معلمان جدید باید قوی، محکم و مقتدر باشند، چون در ادامه راه با سختی‌هایی روبه‌رو می‌شوید که باید با سعه صدر آن‌ها را پشت سر بگذارید.

او مهم‌ترین وظیفه یک معلم را داشتن بصیرت، روحیه تحلیل و استدلال و قدرت فکر بیان کرد و افزود: ممکن است یک معلم جدید در آغاز راه مایوس شود، اما باید عزمش را جذب کند تا بتواند در ادامه مسیر پرتوان گام بردارد،‌ اگر معلمی نگاهش عمیق و بلند باشد و با توکل به خدا و قبول داشتن توانایی و استعدادهایش حرکت کند، قطعا مشکلات و سختی‌ها را کاهش می‌دهد.

سیاهکالی مرادی گفت: یک هزار و۷۷معلم جدید در سال تحصیلی جاری استخدام شده و یک هزار و ۷۷معلم نیز به درجه بازنشستگی نایل شدند.

این مسئول با اشاره به معلمان شاغل در مناطق محروم استان نیز توضیح داد: بعضی از شما معلمان در مناطقی شاغل هستید که وسایل کمک آموزشی به قدر کافی وجود ندارد، اما می توانید با آموزه‌های خود و شیوه‌های نوین تدریس این سختی را پشت سر بگذارید.

او افزود: معلم علاوه بر دانش‌آموز باید بتواند با خانواده او نیز ارتباط و تعامل برقرار کند، از این رو از اعتدال پیروی کنید، تندخویی معلم ممکن است یک دانش‌آموز را از درس دور کند و توجه یک معلم آینده دانش‌آموز را تغییر دهد، ضمن اینکه ارتباط با والدین دانش‌آموزان نیز باید در سرلوحه کاری قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین مجددا با تاکید بر به‌کارگیری از شیوه‌های نوین تربیتی و اخلاقی در تدریس خاطرنشان کرد: معلم باید مطالعه داشته باد تا بتواند از ظرفیت‌های به روز و نوین در مسیر تدریس به دانش‌آموزان برخوردار شود.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =