صحبت‌های علی خطیر پس از جلسه کمیته انضباطی

فارس نوشت: مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: مثل باشگاه‌های دیگر نیستیم که 4 شرکت اقماری داشته باشیم و پرداخت‌ها را بگردانیم.

علی خطیر پس از حضور در جلسه امروز کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی بود. دوستان نقطه نظراتشان را مطرح کردند. ما هم موظف به جواب بودیم. جواب‌های قانونی خودمان را به کمیته انضباطی ارائه کردیم. ان‌شاالله تصمیم عادلانه نسبت به این مساله بگیرند.

سقف بودجه در سامانه سازمان لیگ ثبت می‌شود

وی درمورد اینکه 6 مورد تخلف برای باشگاه استقلال مطرح شده، گفت: شاید رسانه‌ها و هواداران آگاهی نسبت به بحث فنی سقف بودجه نداشته باشند. عدد سقف بودجه جایی در سامانه سازمان لیگ ثبت می‌شود که در اختیار باشگاه استقلال نیست. پیامک و این مسائل خیلی موضوعیتی با این مساله ندارد. آن سامانه برای باشگاه استقلال با آن عدد قانونا باز شده، خودم در تلویزیون اعلام کردم سقف باشگاه استقلال 325 میلیارد تومان است و ریالی از این سقف تخلف نکرده است.

سامانه اجازه نداد قرارداد هاشمی نسب را ثبت کنیم

مدیرعامل استقلال درمورد اینکه آیا این موضوع برای باشگاه‌های دیگری هم اعمال شده است، عنوان کرد: برای همه 16 باشگاه به همین شیوه است. یعنی در سامانه سازمان لیگ برای شما تعریف می‌کنند و باشگاه‌ها مدارکشان را آپلود می‌کنند. تا جایی می‌توانید آپلود کنید که سقف اجازه بدهد. مثلا من به قرارداد مهدی هاشمی نسب رسیدم دیدم که پیام خطا می‌دهد. نشان می‌دهد شما از سقف رد شده‌اید. دیگر نتوانستیم قرارداد هاشمی نسب را ثبت کنیم. صبر کردیم تا قرارداد بقیه را کم و اصلاح کنیم تا سامانه به ما اجازه بدهد قرارداد آپلود شود.

خطیر درمورد اینکه آیا رضایتنامه خالدآبادی هم ثبت شده بود، گفت: برای رضایتنامه این بازیکن هم دلایل حقوقی خودمان را داشتیم و به دوستان ارائه کردیم. اعتقاد داریم که کارمان هم کاملا قانونی بوده است.

وی درخصوص قرارداد یامگا، اظهار داشت: اعلام کردیم قرارداد او برای نقل و انتقالات این فصل نبوده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال درمورد ماجرای خدمات رفاهی بلانکو، گفت: بحث تعهد ما نسبت به آپارتمانی است که بلانکو در آن زندگی می‌کند. تعهد دادیم ماهانه 45 میلیون تومان پرداخت کنیم.

تنها قراردادهای ثبت شده در سازمان لیگ معتبر است

خطیر درخصوص اینکه وکلای پرسپولیس معتقدند قرارداد مهری در نیم فصل دوم تغییر می‌کند، اظهار داشت: ما خودمان گفتیم تغییر می‌کند. از ابتدا که قرار بود قرارداد مهری ثبت شود، تنها 160 میلیون تومان جا داشتیم. او نیز قبول کرد. امسال تنها قراردادهای ثبت شده در سازمان لیگ اعتبار دارد. غیر از این قرارداد معتبر نیست. توافق ما با مهری هم از ابتدا همین بود که قرارداد بازیکنان دیگر را کم کنیم و قرارداد او را درحد معمول افزایش بدهیم.

برخی تحریک شدند تا پای استقلال را به این ماجراها باز کنند

مدیرعامل استقلال درمورد اینکه به نظر خیالش راحت است، عنوان کرد: ما سرمدار رعایت این قانون هستیم. بارها اعلام کردم قانون برای اجرا کردن است نه دور زدن، باشگاه استقلال تخلفی نکرده و نخواهد کرد. خودم در تدوین این مقررات نقش داشتم. اعتقاد داشتم به فوتبال کشور کمک می‌کند. بنا بر رعایت قانون است نه تخلف، بارها هم اعلام کردم و به آن اعتقاد دارم. قانون برای اجرا شدن است. باشگاه استقلال هم تخلفی نکرده، حالا به هر دلیلی یک سری افراد تحریک شدند تا پای باشگاه استقلال را به این قضیه باز کنند که مقصرش ما نیستیم.

وی درمورد شکایت از درویش گفت: با او رفیق هستیم.

سازمان بازرسی و دیوان محاسبات در باشگاه مستقر هستند

خطیر درخصوص اینکه عده‌ای از مخاطبان فوتبال حرف‌های او را نمی‌پذیرند، اظهار داشت: چرا نباید بپذیرند؟ اسناد و مدارک باشگاه استقلال موجود است. ما دولتی هستیم. سازمان بازرسی و دیوان محاسبات اصلا در باشگاه مستقر هستند. اصلا نمی‌توانید تخلف داشته باشید. استقلال مثل باشگاه‌های دیگر نیست که 4 شرکت اقماری داشته باشید و بخواهید پرداخت‌هایتان را بگردانید. باشگاه پرسپولیس هم همینطور است. حرف ما بر مبنای قانون است. چرا نباید بپذیرند؟

بازیکنان و مربیان استقلال مشکلات باشگاه را درک کردند

وی درمورد همکاری بازیکنان و مربیان استقلال با باشگاه، گفت: بازهم لازم می‌دانم به شرف این بازیکنان و کادرفنی درود بفرستم که مشکلات را درک کردند. این خوب است که همدردی و مشکلات را درک کنیم. به رفع مشکلات کمک کنیم. این نشان می‌دهد یک تیم خوب و متحد هستیم. این هم فقط در استقلال اتفاق نیفتاده که بگوییم عجب و غریب است که در دنیا برای اولین بار یک تیم پیدا شده که بازیکنان به خاطر مشکلات مالی باشگاه قراردادهایشان را اصلاح می‌کنند.

4-3 بازیکن بارسا هم قراردادشان را کم کردند

مدیرعامل استقلال تصریح کرد: به کرات باشگاه‌های دیگر در دنیا و در شرایط متفاوت بودند که این کار را کردند. در زمان کرونا خیلی از بازیکنان بزرگ دنیا هم قراردادشان را کاهش دادند. 4-3 بازیکن شاخص باشگاه بارسلونا از جمله دروازه‌بانشان هم سال گذشته به خاطر بحث فیرپلی مالی، قرارداد خودشان را کاهش دادند. نمی‌گویم این طبیعی است اما در مقابل غیر طبیعی هم نیست. از بازیکنان و کادرفنی با غیرت استقلال بابت این همکاری تشکر می‌کنم. امیدوارم در کنار هم در قالب یک تیم متحد اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

پرسپولیسی‌ها قبل از دربی فضا را متشنج کردند

خطیر در مورد حواشی انتشار یک عکس پس از حذف پرسپولیس از آسیا، گفت: کاری به باخت پرسپولیس نداشتیم. اتفاقا ناراحت شدیم که نماینده ایران صعود نکرد. شرایطش خوب بود و می‌توانست صعود کند. ما بابت اینکه خودمان یک تیم خوب هستیم آن عکس گذاشته شد. نشانه اتحاد درونی خودمان است. ارتباطی نداشت. بعضی اوقات محتوایی گذاشته می‌شود و رسانه‌ها می‌توانند هر حدس وگمانی داشته باشند. دوستان در باشگاه پرسپولیس هم این کارها را چندین مرتبه کرده‌اند. مصاحبه کردند و فضا را در آستانه بازی بزرگ دربی متاسفانه متشنج کردند ولی بنای باشگاه استقلال بر این است که در آرامش جلو برویم.

۲۵۸ ۲۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =