ساماندهی خبرگزاری های دولتی/ افزایش تکالیف صندوق هنر در برنامه هفتم

ایسنا نوشت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در برنامه هفتم توسعه تکالیف بیشتری برای صندوق اعتباری هنر در لایحه دولت و در مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است و صندوق به عنوان یک پشتیبان جدی برای اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه، قرآنی و ... قلمداد می‌شود.

محمدمهدی اسماعیلی که پنجشنبه، ۱۶ آذر به منظور بررسی مسائل مرتبط با این وزارتخانه و حضور در چند برنامه به استان مرکزی سفر کرده است در بدو ورود به اراک در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص فعالیت صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: در بیش از دو سال اخیر صندوق اعتباری هنر توانسته است میزان پوشش اصحاب فرهنگ و هنر، رسانه ها و فعالان قرآنی را نزدیک به ۴۰ درصد افزایش دهد.

وی با اشاره به عضویت حدود چهار هزار خبرنگار در صندوق اعتباری هنر در گذشته گفت: در حال حاضر این میزان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ خبرنگار افزایش یافته است. همچنین فعالین قرآنی نیز به بیش از ۱۱ هزار نفر رسیده است و حوزه خدماتی این صندوق بسیار گسترده شده است و حتی پیشکسوتان بالای ۶۰ سال که افراد شاخص فرهنگی و هنری هستند از بیمه تکمیلی به صورت رایگان بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به حمایت صندوق اعتباری هنر از فعالیت‌های اقتصاد فرهنگ و هنر و تجلیل از شخصیت‌های فرهنگی کشور گفت: در برنامه هفتم توسعه نیز تکالیف بیشتری برای صندوق در لایحه دولت و در مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است و صندوق یک پشتیبان جدی برای اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه، قرآنی و ... است.

وزیر ارشاد در پاسخ به پرسشی در خصوص ادغام برخی خبرگزاری‌ها نیز گفت: موضوع ادغام خبرگزاری‌ها مطرح نبود و بنا داریم که خبرگزاری‌های دولتی به استاندارد لازم دست یابند که در گام اول در معاونت با عنوان جدید امور رسانه‌ها و تبلیغات شاخص‌های سختگیرانه‌تری برای صدور مجوز خبرگزاری‌ها تدوین می‌شود و به محض اینکه به تصویب هیات نظارت و حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برسد، اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به فعالیت چهار خبرگزاری در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ساماندهی خبرگزاری‌ها ابتدا از خبرگزاری‌های وابسته به وزارت ارشاد شروع شده است تا بتوان در ادامه آن را به سایر خبرگزاری‌ها نیز تعمیم داد.

اسماعیلی با بیان اینکه موضوع ساماندهی خبرگزاری‌ها مطرح است، تصریح کرد: منطقی نیست که در کشورهای پیشرفته تعداد معدودی خبرگزاری فعالیت کنند اما در ایران افزون بر ۴۰ خبرگزاری وجود داشته باشد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افتتاح مجتمع اصحاب هنر و رسانه استان (ماهور)، حضور در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اراک و چند بازدید، از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وزیر ارشاد به اراک است.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1845809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =