هفته نامه "شما" ارگان حزب موتلفه اسلامی گزارشی از دیدار خود با آیت الله مصباح یزدی را منتشر کرد.

این هفته نامه نوشت:

آيت الله مصباح يزدي  در اين ديدار بر اين موضوع كه ليدري جبهه پايداري را بر عهده ندارند تاكيد كرده و بر ضرورت وحدت طبق دواير متحدالمركزي كه در اجلاس جبهه پايداري بيان كرده بودند، تصريح فرموده و افزودند: بناي انشقاق و جدا شدن نيست.

در ابتداي اين ديدار عسگراولادي با رد سخنان يكي از اعضاي جبهه پايداري كه ادعا كرده بود از آنها براي حضور در جبهه متحد اصولگرايان دعوت نشده است به جلسه چهار نفر از اعضاي جبهه پايداري با هيات داوري اصولگرايان اشاره كرده و گفت: قطعاً دعوت شده بود و حتي به‌جاي دو نفر چهار نفر از اين جمع به جلسه آمدند.

عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي از آقايان آقاتهراني، حسينيان، الهام و محصولي به عنوان حاضران در آن جلسه نام برده و با يادآوري اينكه هريك از آنها به تفكيك سخن گفتند، افزود: آيت‌الله مهدوي‌كني قبل از اين جلسه در شوراي مركزي جبهه متحد اصول‌گرايان فرمودند در جلسه‌اي كه حدود سه ساعت داشتيم آقاي محصولي دو ساعتش را صحبت كردند؛ آيت‌الله مهدوي‌كني شرح دادند كه آقاي محصولي به جبهه متحد سه اشكال دارد: يكي راجع به هيئت 7 نفره، ديگري راجع به تركيب هيئت 8 نفره و سوم اينكه به چه دليل آيت‌الله مهدوي‌كني و آيت‌الله يزدي حرف آخر را مي‌زنند. ايشان  پاسخ داده اند كه ما در باره 7 نفر و 8 نفر هم دقت‌هايي را كرديم و خواستيم كه اصول‌گرايان به جانب يك ائتلافي در مورد انتخابات دوره نهم مجلس شوراي اسلامي برسند.

وي تصريح كرد: در اين جلسه اشكالات آقاي آقاتهراني هم مشابه آقاي محصولي بود  و به دنبال ايشان آقاي محصولي صحبت را شروع كرد و همان حرف‌هايي را كه به آيت‌الله مهدوي‌كني زده بود و آيت‌الله مهدوي‌كني گمان مي‌كردند به يك جمع‌بندي رسيدند، تكرار كرد.

عضو هيات داوري اصولگرايان در ادامه گفت: در صحبت آقايان چند نكته غير قابل پذيرش بود؛ يكي اينكه جنبش 9 دي را به خودشان نسبت دادند، دوم اينكه جمعيت مستقبلين در سفرهاي استاني دولت با آنهاست و سوم اينكه مقام معظم رهبري هم ما را تأييد مي‌كند.

عسگراولادي در توضيح آنچه در آن جلسه در پاسخ به اين مسائل بيان داشته و مورد نقد حجت الاسلام حسينيان در سخنراني اخيرش قرار گرفته گفت: بنده به اين موضوع پرداختم كه 9 دي به شما مربوط نيست. 9 دي فقط تصوير امام و مقام معظم رهبري بود و اصلاً تصويري از آقاي احمدي‌نژاد نبود.

وي افزود: دوم جمعيت كف استان‌ها در سفرهاي استاني پايدار نيست. دكتر مصدق هم به دليل سي تير خيال مي‌كرد كه همه يا اكثريت مردم را دارد؛ اما عمدة حضور مردم در سي تير به دليل فتواي آيت الله كاشاني بود و ربطي به دكتر مصدق نداشت. دكتر مصدق كه در مجلسِ آن روز خواستي داشت و مجلس نپذيرفت، گفت: «اينجا مجلس نيست. مجلس بيرون است». آمد جلوي در بهارستان ـ‌كه تعدادي از مردم تظاهرات مي‌كردند‌ـ گفت: «اينجا مجلس است» و شروع كرد به صحبت كردن.

وي اضافه كرد: گفتم كار آقاي احمدي‌نژاد به‌ خصوص در 10، 11 روز غيبتش نشان داد كه از سراسر كشور كسي سراغ ايشان را نگرفت. در مورد دكتر مصدق هم همين‌جور شد. كودتاي 28 مرداد در 1332 است. يك سال و يك ماه از سي تير فاصله پيدا كرد، اما هيچ‌كس در حمايت از دكتر مصدق حركت نكرد، مگر سرهنگ ممتاز. دو سرهنگ در خيابان كاخِ آن روز (فلسطينِ امروز)، يك سرهنگ از جانب كاخ سلطنتي و يك سرهنگ از جانب خانه دكتر مصدق با هم مي‌جنگيدند.

عسگراولادي تصريح كرد: آنچه كه آقاي حسينيان از آن يك استفاده غيرمجاز كرد، يعني اصلاً نظرم آن نبود كه ايشان مي‌گويد، اين بود كه گفتم در روز 28 مرداد كه من شاهد بودم، وقتي عده‌اي جمعيت لُشوش از ميدان‌هاي قزوين و گمرك و ميدان امين‌السلطان حركت كردند و آمدند جلوي سبزه‌ميدان، يك تعدادي هم فاحشه‌هاي منطقه بدنام همراه اينها بودند. عرض كردم اين لُشوش و اين گروه تا سبزه‌ميدان كه آمدند شعارشان اين بود: ‌«هم شاه، هم مصدق». وقتي در سبزه ‌ميدان ديدند از بازار كه مركز حمايت از جبهه ملي و مصدق بود، هيچ خبري نشد شعار را عوض كردند و شد: «مرگ بر مصدق، جاويد باد شاه» و از آنجا به جانب شمال تهران حركت كردند و رفتند باختر امروز و كيهان را آتش زدند و هيچ كار ديگري به نفع دكتر مصدق در آن روز، غير از سرهنگ ممتاز انجام نشد.

عسگراولادي گفت: بعد من عرض كردم كه شرايط ما نبايد تكرار گذشته باشد. بعضي از آقايان به‌شدت بنده را محكوم كردند كه به ما توهين و ما را با فاحشه يكي كردي و صحبت‌هايي از اين قبيل آنجا كرد. مطلقاً چنين چيزي از صحبت من درنمي‌آمد. بعضي از آقايان در بيرون از حرف‌‌هاي من استفاده اهانت‌آميزي كردند و صحبت‌‌هايي نادرستي كردند.

رييس جبهه پيروان خط امام و رهبري در بخش ديگري از سخنانش با اشاره سخن اخير آيت‌الله مهدوي‌كني كه از جانب جبهه پايداري مژده دادند كه به‌زودي در جلسه شوراي مركزي جبهه متحد اصول‌گرايان شركت مي‌كنند گفت: با اينكه اين موضوع هست، اما عرضم اين است كه چيزهايي را نقل كرده‌اند كه يك‌مقداري در ذهن ارادتمندان شما اين موضوع را پيش آورده كه شما از روند جبهه متحد اصول‌گرايان راضي نيستيد. ولي احترام آيت‌الله مهدوي‌كني و آيت‌الله يزدي را سفارش و توصيه مي‌فرماييد.

وي ادامه داد: ما بايد در آنجا 7 و 8 باشيم، ولي الان 7 و 6 هستيم. براي اينكه هنوز دو نفر از جبهه پايداري شركت نكرده‌اند، از اواسط مهر گفتيم ما منتظر شما هستيم، بياييد. نيمه دوم مهرماه گفتيم قطار حركت كرد، يعني سخنگو انتخاب شد و بعد با پيشنهاد هيئت اجرايي رئيس ستاد انتخاب شد، اعلام كرديم تشريف بياوريد كه اين قطار حركت كرده است، از حالا به بعد اگر بياييد نمي‌توانيم به اول برگرديم.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت وحدت در شرايط جاري كشور، به عنوان نمونه با اشاره به جلسه استيضاح وزير اقتصاد و دارايي گفت: دلسوزان نظام نسبت همكاري صميمانه‌ بين رئيس مجلس و رئيس‌جمهور و دفاع مشروطي كه آقاي لاريجاني از وزير اقتصاد و دارايي كرد ابراز رضايت مي‌كردند و تقريباً يك نوع حركت به جانب آرامشي كه رهبري مي‌خواهد انجام شد. آرامشي در مقابله يا عدم تعاملي كه بين اين دو رئيس قوه به نظر مي رسيد ، الحمدلله به صورت ديگري جلوه كرد.

وي در پايان تاكيد كرد: در شرايط امروز منطقه وحدت ما براي دنياي اسلام بسيار مهم است.

1717

 

کد خبر 184581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۱:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۱
    1 1
    بله درسته جبهه پایداری پاکترین افرادی اندکه دورهم جمع شده اندتاجلومنافقان پولپرست وثروت اندوز مدعی اصولگرایی بایستند،خدایشان یارباد.