افشاگری درباره عزل و نصب های شبانه /گلایه یک امام جمعه از فساد بزرگ در واردات چای /ادعای امام جمعه اصفهان درباره منابع درآمدی دولت

در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرهای قم، اصفهان، کرمان و عسلویه مباحثی پیرامون انتخابات ۱۱ اسفند، مشکلات اقتصادی کشور، پرونده فساد چای و جنگ در غزه مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرهای کشور به مثابه هفته های اخیر «غزه» یکی از محورهای اصلی بود. فساد چای، گرانی، مشکلات اقتصادی، انتخابات اسفندماه و البته بی توجهی به نیروهای بومی استان ها در بحث اشتغال از دیگر مباحثی بود که در خطبه های نماز جمعه شهرهای قم، کرمان، اصفهان و عسلویه مورد توجه قرار گرفته است.

علم الهدی: آمریکا رویاپردازی می کند /آمریکا در پی تبدیل عراق به پایگاه خود در منطقه بود

هشدار امام جمعه تهران به دانشجویان /اسرائیل باید از منطقه برود /دل ما خون شده است

امام جمعه اصفهان: گرانی‌ها را گردن دولت نیندازید

بنا بر گزارش فارس، آیت الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در ابتدای خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان که در مصلی امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، با بیان حدیثی از امیرالمومنین همگان را دعوت به تقوی و عمل صالح کرد و گفت : تقوی مثل قلعه‌ای مستحکم است که شیطان نمی‌تواند نفود کند.

وی توفیق تقوی و ترک گناه را برای همگان درخواست کرد و ادامه داد: خوشا به حال مؤمنان، آنانکه در نماز حاشیه هستند، حرف لغو و بیهوده نمی‌زنند، مومن حق خدا را ادا می‌کند زکات می‌دهد، در امانت خیانت نمی‌کند و از نمازش مراقبت و محافظت می کند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه مشکلات غزه بخاطر این است که اطرف این کشور، کشورهای مطیع اسرائیل وجود دارد و مصر و اردن و لبنان و...مایل به مقاومت نیستند زیرا دست نشانده آمریکا و اسرائیل هستند، اظهار داشت: امیرمؤمنان‌می‌فرمایند می‌دانید زنده و مرده کیست؟ اگر تحت سلطه و مقهور غیرخدا باشید مرده‌اید وحیات وقتی است که آزاده باشید حتی اگر مرده باشید، مثل امام حسین ،چون زنده و پیروز است.

وی با تاکید بر پرهیز از قضاوت کودکانه گفت: نگوییم انقلاب برای ما چیکار کرد؟ بگوییم برای ما چه نکرد؟

خطیب جمعه اصفهان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس ما آرپی جی نداشتیم و تمام سعی آمریکا این بود که ما از کسی اسلحه نخریم، گفت: آمریکا الان سعی می‌کند که ما به کسی اسلحه نفروشیم.

طباطبایی نژاد اضافه کرد: گرانی ها را همه به گردن دولت نیندازید، دولت یک منبع مالیات و یک منبع نفت دارد و غیر از این چیزی برای خرج کردن ندارد و نباید لیوان خالی را بینید.

امام جمعه قم: دولت با حل مشکلات معیشتی، زمینه انتخابات حداکثری را فراهم کند

همچنین آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری نیز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قم، افتادن در دام غفلت از یاد خدا را یکی از موضوعات دامن‌گیر و خطرناک برای انسان دانست و اظهار کرد: انسان با غفلت هویت انسانی خود را از دست می‌دهد، در قرآن کریم و روایات اهل‌بیت(ع) نیز تعبیرات عجیبی در مورد غفلت به‌کار رفته است، در روایات بیان شده که اگر انسان دشمنانی داشته باشد پرضررترین آن‌ها غفلت است.

وی اضافه کرد: انسان‌های غافل از خداوند متعال یک نگاه سطحی دارند و به اینکه چگونه باید در این دنیا زندگی کرد توجهی ندارند، این افراد یک رویه را می‌بینند و از آخرت خود هم غافل هستند.

وی در مورد یکی از مطالبات مطرح شده در نماز جمعه قم خاطرنشان کرد: بنده به وزیر بهداشت سفارش کردم که مسئله حقوق پرستاران را رسیدگی کنند، گزارشی که به بنده رسید این بود که بعد از خطبه نماز جمعه معوقات آنان پرداخت شد و ما امیدواریم که همه صحبت‌هایی که در تریبون نماز جمعه می‌شود پیگیری شود.

امام جمعه قم ادامه داد: بعد از آتش بس حدود هفت روزه، دور جدید حملات که گاهی هم می‌شنویم شدیدتر از دوره اول است، آغاز شده است و این حملات هم بعد از سفر مقامات آمریکا انجام شده است.

وی تصریح کرد: خیلی از کشورها به دنبال آتش‌بس دائمی بودند اما گویا منافع جنایتکاران بی‌آبرو در سرکوب کردن ملت مظلوم فلسطین و همه ملت‌هاست، این‌ها روزی خواب حزب‌الله، عراق و ایران را دیده بودند اما خواب آنان تعبیر نشد و امروز قدرت حزب الله چندین برابر گذشته شده، ممکن است که کودکان مظلوم یکی پس از دیگری به شهادت برسند اما دشمن به جایی نخواهد رسید چراکه ما به وعده الهی ایمان داریم که خداوند متعال روزی این‌ها را سر جایشان خواهد نشاند.

حسینی بوشهری گفت: آمریکا به دنبال دوگانه‌سازی شیعه و سنی بود اما موفق نشد و دنیا امروز شاهد این است که پشتیبانان اصلی مظلومیت فلسطین، در این معرکه و شرایط سخت شیعیان هستند، حزب‌الله لبنان، انصرالله یمن و مقاومت عراق شیعیانی هستند که در میدان جان‌فشانی حاضر شده‌اند.

وی افزود: دشمنان به دنبال تفرقه بودند اما نه تنها به هدف نرسیدند بلکه امروز شیعیان حزب الله و انصارلله یمن و مقاومت عراق هستند که کشتی‌های اسرائیلی را توقیف می‌کنند و پایگاه‌ها را می‌زنند و باز هم تهدید می‌کنند که این حملات ادامه خواهد داشت.

امام جمعه قم با بیان اینکه از امروز باید برای یازدهم اسفندماه روزشماری کرد، گفت: مشکلات مردان و زنان انقلابی را از ماندن در صحنه باز نمی‌دارند، سختی‌های فراوانی را پشت سرگذاشته و در انقلاب مانده‌ایم و البته از مسئولان هم انتظار داریم که آرام آرام مشکلات معیشتی مردم و زمینه جلب رضایت عمومی را فراهم کنند تا یک مشارکت پرشور در انتخابات ایجاد شود که بتوانیم بگوییم که این نظام بعد از بیش از چهل سال با وجود همه توطئه‌های درونی و برونی، همچنان برقرار مانده است و این مردم بر سر پیمان خود با امام و شهدا هستند.

امام جمعه کرمان: فساد چای ناشی از عملکرد مسئولان است

همچنین بنا به روایت ایسنا، حجت‌الاسلام علی توکلی امروز در خطبه‌های نماز جمعه با گرامیداشت مناسبت‌ها و همچنین ۱۶ آذر اظهار کرد: پیام روز دانشجو این است که دانشجو نباید از گذشته خود جدا شود و باید تاریخ را بداند تا اتفاقاتی که برای جامعه می‌افتد را تحلیل و بررسی کند.

خطیب جمعه کرمان با تاکید بر حمایت از ایده‌های دانشجویی گفت: دانشگاه در ظلم ستیزی سابقه بسیار خوبی دارد که باید به این نکته مهم توجه داشت و روز دانشجو نباید به صرف یک مراسم و سخنرانی معطوف شود.

خطیب موقت جمعه کرمان در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: حاج قاسم دست فلسطینی‌ها را پر کرد و امروز آمریکا زدایی از منطقه آغاز شده و رویای نیل تا فرات اسرائیل نابود شده است و امروز در جنگی قرار گرفته که روزها میلیاردها دلار برای او هزینه دارد و از روی عجز و ناتوانی مردم بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشد.

توکلی بیان کرد: اسرائیل در جنگ غزه غافلگیر شد و هنوز نتوانسته حماس را شکست بدهد و به تعبیر مقام معظم رهبری این شکست اسرائیل غیر قابل ترمیم است.

وی در بخش پایانی سخنانش در رابطه با مشکلات اقتصادی کشور گفت: کشتار کودکان فلسطینی با بمب‌های فسفری با فردی که در داخل کشور شیرخشک کودکان را احتکار می‌کند، فرقی ندارد.

توکلی با بیان اینکه قصه پرونده چای ناشی از عملکرد مسئولان است که امین مردم و حکومت نبودند، افزود: مسئولانی در برابر تشکیل پرونده چای در کشور مسئولیت دارند و باید نظارت‌ها افزایش پیدا کند تا در آینده شاهد این فسادها نباشیم.

امام جمعه عسلویه: چرا نیروهای بومی را بدون دلیل برکنار می‌کنید؟

مهر نیز گزارش داد؛ حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: اهل تقوا به وجود آخرت و عالم غیب یقین دارند، یقین دارند که مرگ پایان نظام آفرینش نیست و انتهای این مسیر عاقبت به خیری است و سرانجامش نیک خواهد بود.

در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه، امام جمعه عسلویه به جاده چریف اشاره کرد و افزود: این جاده مرگ‌بار چریف چند سال است که تکمیل نشده است. دنبال مقصر نمی‌گردیم ولی جمعی از مسؤولان غفلت یا کوتاهی یا سستی کردند و قدری توجه خاص به این موضوع نداشته اند.

وی بیان کرد: چریف جاده‌ای پر تردد به ویژه در روزهای پنج شنبه جمعه است توجه خاص می‌خواهد و اکنون در این مسیر عزیزانی را از دست می‌دهیم و خانواده‌هایی مصیبت زده می‌شوند.

هاشمی‌نژاد خاطرنشان کرد: از مسؤولان مربوطه انتظار داریم که جان مردم برای شما مهم باشد. بارها گفته‌ام که مردم خط قرمز ما هستند و شعار قلبی من این است و امید داریم که هر چه مربوط به مردم است جدی تر بگیرید.

وی گفت: جان مردم و آسیب‌هایی که به مردم وارد می‌شود را جدی تر بگیرید از مسئولین مصرانه می‌خواهم قضیه جاده چریف را حل و فصل کنند آن مقدار که کار شده هم ناقص است همه را کامل کنید.

امام جمعه عسلویه افزود: توقع به جا و به حق مردم با نجابت و با شرافت استان بوشهر و شهرستان عسلویه از صنعت نفت و گاز و پتروشیمی این است که به موضوع به کار گیری نیروی بومی اهتمام ویژه داشته باشند. مصوبه ۵۰ درصدی موجود است و رئیس جمهور هم در سفر به شهرستان دستور صادر کرد و امید است که مدیران نگاه ویژه داشته باشند.

وی افزود: در بحث انتصابات هم از نیروهای لایق استان بوشهر و شهرستان عسلویه استفاده کنند. یک نیروی بومی بدون دلیل منطقی عزل می‌شود، من در همین تریبون می گویم بیایند جواب بدهند. نیروی بومی را قلع و قمع می‌کنند و آنچه دلشان می‌خواهد می‌کنند.

هاشمی‌نژاد تاکید کرد: تقاضای مردم ما این است که وزیر نفت و معاونین وزیر نفت پیگیر مطالبات به حق مردم استان بوشهر و شهرستان عسلویه باشند. هر چیز سر جای خودش باشد و هر مدیری هر چه دلش خواست نکند.

وی افزود: بعضی شبانه مدیری را بر می‌دارند و هر مدیر عامل هر چه دلش خواست می‌کند که نباید چنین انجام دهند. همه منصفین می‌دانند مردم استان بوشهر و مردم شریف شهرستان عسلویه میزبان خوبی برای صنعت بوده اند و مسئولان به مطالبات به حق مردم پاسخ مثبت دهند و گره‌ها را باز کنند.

۲۷۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1846037

برچسب‌ها