معرفی انواع نایلون فیلم استرچ و کاربرد آن‌ها

فیلم استرچ یکی از رایج‌ترین محصولاتی‌ست که در بسته‌بندی محصولات مختلف استفاده می‌شود. این محصولات با هدف حفاظت از محموله‌ها در برابر رطوبت، گردوغبار و... استفاده می‌شوند. علاوه‌براین، برای محکم نگه‌داشتن محصولات کنار هم و روی پالت‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تصور کنید محصولات روی پالت‌ها بدون هیچ استحکام و ثباتی در کنار یکدیگر چیده شوند. در چنین حالتی احتمال آسیب‌دیدن آن‌ها هنگام جابه‌جایی و دستکاری آن‌ها بسیار زیاد است. فیلم استرچ دارای تنوع بسیاری برای بسته‌بندی کالاهای مختلف است. چراکه تنوع در تولید این محصولات نیازهای مختلفی را پاسخ خواهد داد. در ادامه، به معرفی بیشتر این محصول و انواع آن می‌پردازیم.

فیلم استرچ چیست؟

فیلم استرچ، روکشی پلاستیکی (پلیمری) است. این روکش به دلیل قابلیت کشسانی فوق‌العاده خود، یک محصول بی‌نظیر برای محکم نگه‌داشتن محصولات در کنار یکدیگر است. استفاده عمده فیلم‌های کششی، برای ثابت نگه‌داشتن بارها کنار یکدیگر روی پالت‌های حمل‌ونقل و محافظت از آن‌ها در برابر عوامل محیطی است.

انواع فیلم استرچ

امروزه وسعت کسب‌وکارها باعث شده است خریداران، محصولات تولیدی را نه تنها در مناطق جغرافیایی نزدیک؛ بلکه در دورترین نقاط از کسب‌وکار شما سفارش دهند. در صورتی‌که محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می‌کنید، در وهله اول می‌بایست برای افزایش سوددهی و جلب رضایت مشتری، از روش‌های کاربردی برای محافظت از محصولات حین حمل‌ونقل استفاده کنید.

یکی از رایج‌ترین روش‌های بسته‌بندی کالاهای مختلف؛ به‌ویژه محافظت از کالاها در برابر رطوبت، گردوغبار و... استفاده از بسته‌بندی‌های پلاستیکی (پلیمری) است. از آنجایی که فیلم استرچ روشی مطمئن برای حفظ ایمنی هرچه بیشتر کالاهاست، این محصولات هم دارای تنوع بسیاری هستند.

فیلم استرچ پالت بند

هر صنعت بر اساس نوع کالایی که تولید می‌کند، به نوع متفاوتی از فیلم کششی نیاز دارد. فیلم استرچ پالت بند از جمله محصولاتی‌ست که به‌دور پالت کالاها کشیده می‌شود. چنین کاری افزایش استحکام و محافظت از کالاها هنگام حمل‌ونقل و نگهداری را به همراه دارد. در بسته‌بندی پالت‌ها، فیلم محکم دور پالت پیچیده می‌شود تا کالاهای قرارداده‌شده روی پالت‌ها را در جای خود ثابت نگه دارد.

این محصولات علاوه‌بر نگهداری ایمن کالاها روی پالت‌ها، از محصولات در برابر گردوغبار، رطوبت و سایر آلاینده‌هایی که می‌توانند به محصولات آسیب برسانند، محافظت می‌کنند. در کنار تمام این خصوصیت‌ها، استفاده از فیلم استرچ می‌تواند با دشوارکردن دسترسی به محصولات از سرقت یا دستکاری آن‌ها جلوگیری کند.

فیلم استرچ کشاورزی

کشاورزی یکی از حوزه‌های مهم نیازمند به فیلم استرچ است؛ چراکه رشد و به ثمررسیدن محصولات، نیازمند محافظت است. فیلم‌های مخصوص کشاورزی به فیلم‌های سیلاژ معروف هستند که بسیاری از کشاورزان از این محصول برای تازه نگه‌داشتن یونجه، علوفه و ذرت استفاده می‌کنند. دلیل استفاده گسترده کشاورزان این است که این روش موجب حفظ ارزش غذایی محصولات بسته‌بندی‌شده می‌شود. علاوه‌برآن، بسته‌بندی بهینه، مانع از تخمیر نامطلوب مواد گیاهی خواهد شد.

معرفی انواع نایلون فیلم استرچ و کاربرد آن‌ها

مقاومت مثال‌زدنی این نوع فیلم‌ها به‌گونه‌ای است که حتی اگر محصولات بسته‌بندی‌شده را در فضای باز قرار دهید از آسیب عوامل جوی به محتویات درون آن‌ها جلوگیری به عمل خواهد آورد. استفاده از فیلم‌های سیلاژ محصولات گیاهی را از تخریب به وسیله رطوبت، آفات، نور خورشید، جوندگان و... در امان نگه می‌دارد.

فیلم‌های مخصوص کشاورزی با اهداف مختلفی تولید می‎‌شوند. از جمله این اهداف می‌توان به کشیدن فیلم سیلاژ روی خاک، زیر خاک، بسته‌بندی گیاهان و علوفه اشاره کرد. این محصول نقش زیادی در کاهش هزینه‌ها و نگهداری محصولات در صنعت کشاورزی دارد. قیمت این محصول مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی است. به همین دلیل، کشاورزان می‌توانند به آسانی از پس هزینه‌های خرید این محصول بر آیند.

فیلم استرچ صنعتی

کالاهای صنعتی از مهم‌ترین بارهایی هستند که برای جابه‌جایی و حمل‌ونقل به بسته‌بندی پلاستیکی نیاز دارند. صنایع بسته‌بندی به بند یزد؛ تولید کننده فیلم استرچ ، برای این دسته از محصولات، فیلم‌های سفارشی تولید می‌کند که در ادامه دو نوع از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

کست استرچ (Cast Stretch Film)

کست استرچ نوعی فیلم کششی با شفافیت خوب و بدون رنگ است. این ویژگی منجر خواهد شد محصولات بسته‌بندی‌شده قابل رویت باشند. کست اسرچ نسبت به انواع دیگر این محصول، راحت‌تر جدا می‌شود و هنگام استفاده، صدای کمتری دارد. به دلیل خاصیت چسبندگی که در اطراف کست استرچ وجود دارد، کالاها به درستی و با ایمنی بیشتری بسته‌بندی خواهند شد. قیمت کست استرچ در مقایسه با سایر مدل‌ها کمتر است و از خاصیت نگه‌داشتن و استحکام کمتری در مقابل ضربه و پارگی برخوردار است.

بلون استرچ (Blown Stretch Film)

یکی دیگر از انواع فیلم‌های صنعتی، بلون استرچ است؛ البته، این محصول با نام فیلم استرچ دمشی هم شناخته می‌شود. این محصول مقاوم‌ترین فیلم در برابر پارگی و ضربه‌های وارد شده است. بدون شک محکم‌ترین فیلمی‌ که می‌توانید برای بسته‌بندی کالاها استفاده کنید، بلون استرچ است.

اگر کالایی که قصد بسته‌بندی آن را دارید، لبه‌ها و نوک تیز دارد، از این فیلم استفاده کنید. قیمت این نوع فیلم نسبت به سایر فیلم استرچ‌ها گران‌تر است و از شفافیت کمتری برخوردار هستند. سر و صدای این نوع فیلم‌ها در هنگام جداسازی زیاد است و محصولات در زیر این بسته‌بندی قابل مشاهده نیستند.

معرفی انواع نایلون فیلم استرچ و کاربرد آن‌ها

چگونه بهترین فیلم استرچ را انتخاب کنیم؟

کاربرد گسترده این محصول سبب شده است کارخانه‌های زیادی اقدام به تولید آن کنند. یکی از معتبرترین کارخانه‌های صنعتی تامین‌کننده این محصول، صنایع بسته‌بندی به بند یزد است. تولیدات این کارخانه استاندارد هستند و از نظر کیفیت با محصولات مشابه خارجی برابری می‌کنند. برای اینکه از خرید خود رضایت کامل داشته باشید در هنگام خرید باید به نکات مهمی که در ادامه بیان می‌کنیم، توجه داشته باشید.

در نظرگرفتن پیکربندی بار

در هنگام خرید این محصول، پیکربندی بار را در نظر بگیرید. به عبارت دیگر هنگام بسته‌بندی می‌بایست وزن، موقعیت کالا و نوع کالا را در نظر گرفت. فیلمی که برای بسته‌بندی انتخاب می‌کنید باید با توجه به ویژگی‌های خاص محموله انتخاب شود. در واقع، فیلم استفاده‌ شده باید بتواند با توجه به نوع کالاهای بسته‌بندی‌شده، وزن و موقعیت، بهترین محافظت را فراهم کند.

محدودیت کشسانی و نیروی نگهدارنده

نیروی نگهدارنده و کشسانی که برای محصول مورد نیاز است را در نظر بگیرید. فیلم استرچ باید استحکام مناسبی داشته باشد تا بتواند کالاها را ثابت در کنار یکدیگر نگه دارد. البته در نظر داشته باشید، برخی از این محصولات به‌دلیل برخورداری از نیروی نگهدارنده بهتر، قیمت بالاتری هم دارند. به همین دلیل، هزینه‌های کمتری به سبب آسیب‌دیدگی کمتر محصولات را به همراه دارند.

خرید فیلم استرچ باکیفیت از صنایع بسته‌بندی به بند

فیلم استرچ یک محصول پرکاربرد در بسته‌بندی محصولات مختلف است. این محصول در سه نوع پالت بند، کشاورزی و صنعتی تولید می‌شود. برای انتخاب بهترین محصول باید به نکاتی که بیان کردیم، توجه داشته باشید. شک نداشته باشید توجه به نیازهای بسته‌بندی و انتخاب محصول مناسب بازدهی کاری‌تان را هم افزایش خواهد داد.

در کنار تمام این موارد، فاکتورهای دیگری نظیر محدودیت پیش‌کشش، کشش ثانویه، گیج و ضخامت هم در انتخاب و خرید فیلم استرچ از به بند باید در نظر گرفته شوند. شما می‌توانید این محصول را از صنایع بسته‌بندی به بند یزد با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید. اگر به راهنمایی‌های بیشتری هم برای انتخاب یک فیلم استرچ مناسب نیاز دارید، می‌توانید با متخصصان به بند در تماس باشید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1846617

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =