برای رفع مشکل کیفیت آب همدان اقدام عاجل شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: متولیان امر هرچه سریع‌تر برای رفع مشکل کیفیت آب شهر همدان چه از طریق اختلاط آب تالوار با آب‌های دیگر و چه ارائه راهکارهای عملیاتی برنامه‌ریزی شده، اقدام کنند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان؛ حسن خانجانی‌موقر در راستای پیگیری وضعیت آب همدان با مدیران شرکت آب منطقه‌ای و آبفای استان، روند آزادسازی حریم و بستر رودخانه عباس آباد را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: این مهم درباره بخش های دیگر رودخانه هم سریع‌تر پیگیری و عملیاتی شود.

بنابر اعلام روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان همدان، وی در ادامه به نارضایتی و گله مندی عمده مردم شهر همدان نسبت به کیفیت آب شرب توزیع شده اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به گزارش‌های نهادهای نظارتی و بازرسی‌ها، آب همدان از نظر آرسنیک مشکلی ندارد اما از جهت ارتقاء کیفیت هم باید کاری انجام داد.

دادستان همدان همچنین تأکید کرد: بحران آبی چه بخواهیم چه نخواهیم منطقه را تهدید می‌کند. بنابراین باید با حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت‌های غیرمجاز با جدیت برخورد کرد.

وی تصریح کرد: یکی از این راه‌ها، تسریع در اجرای احکام قضایی، پلمب چاه‌های غیرمجاز است و انتظار می‌رود متولیان امر در سطح استان به جد در این باره، وارد فاز عملیاتی شوند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1846652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =