نیروگاه شهید منتظری آماده انتقال است/خرید اتوبوس‌های برقی برای مرکز شهر اصفهان

رئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه جان انسان‌ها بیشتر از هزینه‌های تعطیل صنعت ارزش دارد، گفت: لازم است برای هسته مرکزی شهر اصفهان اتوبوس‌های برقی خریداری شود که در همین راستا تفاهم‌هایی را منعقد کردیم.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، محمد نورصالحی، در نطق پیش از دستور صد و سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: چهار هزار واحد بزرگ و کوچک در اطراف شهر مستقر شده‌اند و این سبب بروز انواع آلودگی‌ها در این فصل می‌شود که انتظار ما انتقال این صنایع به محدوده‌ای دور از شهر با اراده جدی مسئولان است.

وی با بیان اینکه نیروگاه شهید منتظری از جمله صنایع آماده انتقال است و باید برای جابجایی به این صنعت کمک شود، گفت: جان انسان‌ها بیش از هزینه‌های جابجایی یا تعطیلی یک صنعت ارزش دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باید آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا را ارائه دهند، تاکید کرد: شهرداری اصفهان مجهز به یک هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس بوده است که تعداد آن به ۶۰۰ دستگاه کاهش پیدا کرده است؛ مدیریت شهری با هدف تقویت ناوگان اقدام به خریداری ۴۰۰ دستگاه اتوبوس کرده است اما لازم است برای هسته مرکزی شهر اصفهان اتوبوس‌های برقی خریداری شود که در همین راستا تفاهم‌هایی را منعقد کردیم که امیدواریم به زودی منجر به خرید اتوبوس‌های برقی شود.

وی ادامه داد: ترویج استفاده از خودروهای عمومی و وسایل حمل و نقل پاک، تبدیل موتورسیکلت‌های بنزینی به برقی از دیگر اقداماتی است که به کاهش آلودگی هوا کمک می کند، همچنین از مسئولان کشوری و استانداری برای تأمین ناوگان مترو درخواست کمک داریم چراکه با افزایش این ناوگان سرفاصله حرکت قطار شهری کاهش پیدا می‌کند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1846902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =