نوبخت: داشتیم کاری می‌کردیم تحریم‌ها لغو شود، مجلس یازدهم نگذاشت

آفتاب نیوز نوشت: محمدباقر نوبخت گفت: من و دوستانم بلد نیستیم در شرایط تحریم کشور را اداره کنیم، هیج وقت هم چنین ادعایی نداشتیم. داشتیم کاری می‌کردیم که تحریم‌ها لغو شود، همین مجلس کنونی نگذاشت.

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت حسن روحانی گفت: هیچ‌گاه ادعا نداشتیم که می‌شود در شرایط تحریمی و با تداوم تحریم‌ها کشور را به توسعه مطلوب رساند.

وی افزود: این امکان از نظر من وجود ندارد و نشدنی است. به همین دلیل تلاش شد که ابتدا تحریم‌ها را برداریم. اما در دوره ویژه ترامپ که تحریم‌ها برگشت، نمی‌توانستیم. اما وقتی دوباره شرایط بهتر شد، باید از فرصت رفع تحریم‌ها استفاده می‌کردیم.

افشاگری تکان‌دهنده نماینده اصولگرا از ۳۰ مورد دستکاری مصوبه کمیسیون عفاف و حجاب / نوروزی: پای این حرفم می‌ایستم / نوری قزلجه: چه کسی چنین جراتی دارد؟

افشاگری درباره معاملات نفتی احمدی نژاد و محصولی /دلارها را با چمدان به ایران آوردند /احمدی نژاد گفت در لیست میرحسین هستم یا نه!

وی گفت: اما مجلس کنونی اجازه استفاده از این فرصت ویژه را گرفت. مجلس می‌خواست تمام تحریم‌ها از خلقت آدم ابوالبشر تا اکنون را با مذاکرات هسته‌ای برداریم، نمی‌شود که با مذاکراتی که مربوط به مسائل و موضوعات هسته‌ای بوده، تحریم‌های مربوط به مسائل حقوق‌بشری و منطقه‌ای را رفع کنیم.

نوبخت گفت: من و دوستانم بلد نیستیم در شرایط تحریم کشور را اداره کنیم، هیج وقت هم چنین ادعایی نداشتیم. داشتیم کاری می‌کردیم که تحریم‌ها لغو شود، همین مجلس کنونی نگذاشت. ما در دولت آقای روحانی نمی‌توانستیم تحریم‌ها را به دلیل شرایط آن موقع برداریم، ولی بعدا این شرایط مهیا شد.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1847023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =