باهنر: اصلاح طلبان تهران به یک لیست واحد رسیده اند، اصولگرایان هوشیار باشند /۵ گروه اصولگرا آماده لیست دادن هستند

تسنیم نوشت: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با انتقاد از سهم خواهی اصولگرایان گفت: درحال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند و پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده اند.

نشست مشترک جامعه اسلامی مدیران با جامعه اسلامی مهندسین با حضور محمد ناظمی اردکانی و مهندس محمدرضا باهنر برگزار شد.

محمد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران در این نشست ضمن تشریح برنامه های انتخاباتی اصولگرایان گفت: جامعه اسلامی مدیران با ایجاد دفتر سیاسی و انتخابات برنامه های جامعی برای افزایش مشارکت اجتماعی و اعتمادسازی از طریق معرفی نمایندگان کارآمد در سطح کشور و منطبق با مؤلفه های موردنظر مقام معظم رهبر انقلاب دارد.

پزشکیان: کسانی که فساد چای دبش را انجام دادند، از پاپ، پاپ‌تر و از حزب‌اللهی هم حزب‌اللهی‌تر هستند/ انقلاب کردیم که بخور و بخور نباشد!

وی هچنین تصریح کرد: جامعه اسلامی مدیران با داشتن اعضاء مجرب در حوزه های مدیریت انقلابی و جهادی آمادگی لازم در زمینه ورود به عرصه انتخابات و خدمت رسانی برای تشکیل یک مجلس کارآمد قوی و انقلابی را دارد.

در ادامه این مراسم محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه مهندسین ضمن بیان اینکه امسال دو انتخابات حساس مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم گفت: مقام معظم رهبری متفاوت از هرسال، امسال بسیار زودتر مسئله انتخابات را مطرح کردند و در رابطه با اجابت مطالبه معظم له، هرگروه فعال می تواند در این عرصه نقش خود را ایفا کند و پاسخ روشنی در رابطه را مشارکت عمومی داشته باشد.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: درحال حاضر اصولگرایان به دنبال ایجاد وفاق هستند، پنج گروه در جبهه اصولگرایی آمادگی خود برای حضور و ارائه لیست در انتخابات را اعلام کرده اند و در این بین سهم خواهی آسیب به ائتلاف و وحدت اصولگرایان می زند و امیدواریم با کمک همه احزاب و تشکل های فعال حوزه اصولگرایی بتوانیم از این اتفاق جلوگیری کنیم.

وی با تشریح و تحلیل عملکرد اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو یادآور شد: اصلاح طلبان به دو گروه تقسیم می شوند؛ عده ای از آن‌ها اعتقاد به تحریم انتخابات دارند اما عده ای دیگر حیات خود را وابسته به حضور در انتخابات و مشارکت می دانند، مطابق اخبار واصله آن‌ها تا حدودی تهران به یک لیست واحد رسیده اند و این می تواند اصولگرایان را نسبت به لزوم وحدت هوشیار سازد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری از تغییرات سازوکار تأیید صلاحیت کاندیداها در انتخابات مجلس سیزدهم گفت و اظهار کرد: در این دوره افراد بیشتری ثبت نام کرده و با تغییر در برخی از سازوکارها امکان حضور در انتخابات برای افراد بیشتری به عنوان کاندید فراهم شده است و همین می تواند منجر به افزایش مشارکت شود.

دبیرکل جامعه مهندسین گفت: در حوزه های انتخابی کوچکتر شخصیت های حقوقی کمتر مورد توجه بوده و به دلیل بافت اقلیمی شخصیت های حقیقی امکان رأی آوری پیدا می کنند و حضور این افراد به صورت طبیعی بر میزان مشارکت عمومی در انتخابات افزوده می شود.

باهنر با تأکید بر سعه صدر در زمینه تأیید صلاحیت ها بیان داشت: افرادی که به اصول انقلاب اسلامی پایبند هستند ورودشان در انتخابات بلامانع است اما ورود ضدانقلاب و کسانی که به نوعی اغتشاشگر، فتنه گر و ضدانقلاب تلقی می شوند ممنوع است، این تنها منحصر به جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه در همه نظام های دنیا افرادی از این جنس را در ساختارهای اساسی کشور نمی پذیرند.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1847531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =