جدیدترین سلاح تاکتیکی هوافضای سپاه/ سوخو ۲۲ را بشناسید +عکس

پارتیزان نوشت: جنگنده های سوخو ٢٢ هوافضای سپاه برای حمله به اهداف زمینی می‌توانند از موشک تاکتیکی آرمان استاندارد و برای حمله به اهداف دریایی از موشک تاکتیکی آرمان OP بهره ببرند.

جنگنده‌های سوخو ٢٢ هوافضای سپاه که پیش‌تر از اواسط دهه نود شمسی تست شلیک راکت هدایت‌شونده فجر۴ را آغاز کرده بودند، حالا توانایی شلیک موشک بالستیک تاکتیکی آرمان را دارند.

با توجه به ظاهر این موشک، می‌توان گفت که نمونه هواپایه خانواده موشک ابابیل است که موشک آن آرمان نامگذاری شده است، در مقایسه با پرتاب موشک ابابیل از لانچر زمینی، پرتاب موشک بالستیک از جنگنده به واسطه سرعت و ارتفاع بالا خود جنگنده حامل، موجب افزایش چندبرابری برد موشک می‌شود.

تجهیز ارتش ایران به این سلاح پیشرفته /سرویس های جاسوسی غرب به وحشت افتادند

موشک ابابیل دارای دو نسخه استاندارد و OP با برد ٨۶ کیلومتر است، در تصویر فوق موشک از نوع آرمان استاندارد است و قاعدتا می‌توان انتظار موشک آرمان OP را هم داشت، نمونه‌ای از موشک بالستیک تاکتیکی هواپایه آرمان که در دماغه خود دارای سیکر اپتیکی برای هدایت در فاز ترمینال خواهد بود.

با این وضعیت سوخو ٢٢های هوافضای سپاه برای حمله به اهداف زمینی می‌توانند از موشک تاکتیکی آرمان استاندارد و برای حمله به اهداف دریایی از موشک تاکتیکی آرمان OP بهره ببرند.

جدیدترین سلاح تاکتیکی هوافضای سپاه/ سوخو ۲۲ را بشناسید +عکس

219218

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1847608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =