۰ نفر
۲۳ آبان ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۲

از جمله آثار مذهبی استاد فرشچیان تابلو غدیرخم است که بر یکی از مهمترین اعیاد اعتقادی شیعیان صحه می گذارد.

در این اثر رسول اکرم و حضرت علی (ع) از پشت به تصویر کشیده شده، روایت است در این روز حضرت رسول (ص) به همه حاضران دستور دادند که بارهای اشتران را بر روی هم بگذارند تا سطحی بلند ایجاد شود که همه حاضران بتوانند بر این واقعه مهم تاریخی اشراف داشته باشند.

در تصویری که استاد فرشچیان از این واقعه پراهمیت و با قلم توانمند خود درج کرده اند حضرت رسول (ص) را کمی بالاتر از حضرت علی (ع) کشیده اند که نماد بالا بودن پیامبر اکرم (ص) و جانشینی حضرت علی (ع) است در این تصویر دست پیامبر (ص) به سوی آسمان است و فضای بالا نمایانگر مرغان آسمانی و هاله ای از نور و روشنایی است که تاکید بر نفس جانشینی حضرت از سوی پروردگار است.

این فضای معنوی با چهره های شاد و متفاوت حاضران که نشان از تفاوت ملیت و قومیت دارد و حاکی از رضایت و پذیرش این حکم الهی از سوی حاضران است ،توسط استاد به نمایش در آمده است ، در این فضا چهره چندین طفل که توسط والدینشان بالا گرفته شده اند حاکی از این است که این کودکان نیز شاهد این واقعه مهم هستند که این خود حاکی از جدی تلقی کردن استاد فرشچیان از به تصویر کشیدن کودکان و اهمیت دادن آنان در مسائل مهم دینی تاریخی می باشد .

این اثر ارزشمند در مدت دو سال و در سال 85 خلق شده است و تکنیک مورد استفاده در این اثر اکریلیک است.

/6262

کد خبر 184900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • جلالی IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
  11 0
  خداوند به استاد فرشچیان سلامتی و طول عمر عنایت فرماید.
 • بدون نام IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۳
  5 1
  به راستی که ایشان استاد است. کودکان به تصویر کشیده شده به مفهوم تداوم تفکر امامت در نسلهای آینده و عمق بخشی به اسلام عزیز است.