عکس‌| حسرت بزرگ دو استقلالی پس از دربی 102

ورزش سه نوشت: بعد از هفت سال و ازدست رفتن دو پنالتی حساس برای آبی ها در دربی، سرانجام یامگا موفق به گل کردن پنالتی شد.

از دست رفتن پنالتی همیشه برای هواداران تلخ است و حال تصور خراب شدن آن در بازی فوق حساسی مانند شهرآورد می تواند یک کابوس باشد. اتفاقی که دوبار طی دو دربی پیاپی برای استقلالی ها رخ داد و آبی ها را وادار به شکست در هر دو مسابقه کرد. دو شکست تلخی که یکی از آن ها منجر به از دست رفتن قهرمانی و دومی منجر به پانزدهم شدن استقلال در پایان هفته پنجم شد.

نکته جالب اینکه تا پیش از پنالتی یامگا، آخرین بازیکنی که موفق به گل کردن پنالتی برای استقلال در شهراورد ها شد، امید ابراهیمی بود که در روز شکست پرگل آبی ها برابر پرسپولیس در آخرین دقیقه بازی موفق شد از روی نقطه پنالتی دروازه قرمزها را باز کند تا سنگینی شکست آبی ها کمتر شود.

بعد از آن پنالتی و در شهراورد برگشت لیگ هجدهم بود که فرشید اسماعیلی با ضربه چیپ توپ را از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت کرد تا استقلال در بازی فوق حساسی که بر سر قهرمانی بود مقابل حریف شکست بخورد و در پایان فصل سوم شود.

1967765

شش ماه بعد و در دربی رفت لیگ نوزدهم آبی ها بار دیگر شانس بازکردن دروازه پرسپولیس از روی نقطه پنالتی را بدست آوردند که این بار نیز نوبت به علی کریمی رسید تا مقابل نتواند از راحت ترین شانس گلزنی برای استقلال استفاده کند و ضربه اش توسط بیرانوند پنالتی گیر مهار شود. آن دیدار هم در نهایت با برتری یک برصفر پرسپولیس به پایان رسید تا خاطرات تلخ آبی ها از پنالتی مقابل پرسپولیس ادامه پیدا کند.

1967764

نهایتا بعد از ۴ سال بار دیگر موعود بنیادی فر برای استقلال پنالتی گرفت اما این بار خیال آبی ها از گل‌شدن توپ راحت تر از هرزمان دیگری بود چرا که الماس فرانسوی استقلالی ها یعنی کوین آرتور یامگا به راحت ترین شکل ممکن دروازه بیرو را باز کند تا هم نکونام را از باخت دربی نجات دهد و هم باعث افسوس خوردن وینفرد شفر و آندره آ استراماچونی شود.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1849566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =