ماموریت فوق سری چین دور از چشم رسانه‌ها!

فضاپیمای چینی بار دیگر از زمین بلند شد و یک ماموریت فوق سری را آغاز کرد که اعضای نیروی فضایی ایالات متحده را کنجکاو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این هواپیما روز پنجشنبه با موشک Long March 2F از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan چین به فضا پرتاب شد. هیچ کس دقیقاً مطمئن نیست که مأموریت این فضاپیما چیست.

پرتاب فضاپیما نیز به طور استثنایی ناگهانی بود. اسپیس ایکس و نیروی فضایی ایالات متحده قبلاً در حال کار برای هفتمین پرتاب X-37B در روز چهارشنبه، 13 دسامبر بودند که فضاپیمای چینی در همان زمان از سکوی پرتاب خارج می شود.

ماموریت فوق سری چین دور از چشم رسانه‌ها!

دلایل دقیق تاخیر در پرتاب X-37B مشخص نیست، اگرچه به احتمال زیاد از آنجایی که هواپیمای فضایی چینی قرار بود روز پنجشنبه به پرواز درآید، این اقدام به عنوان نوعی اقدام احتیاطی انجام شده است. مانند X-37B، اطلاعات بسیار کمی در مورد فضاپیمای قابل استفاده مجدد چین وجود دارد. این فضاپیما که با نام Shenlong یا Divine Dragon شناخته می شود، از سال 2020 تاکنون سه پرتاب را پشت سر گذاشته‌است.

یکی از این پرتاب‌ها، یک شی ناشناخته را در سال 2022 به مدار فرستاد، اگرچه منشأ دقیق شی و هدف آن هنوز یک راز باقی مانده است.

منبع: bgr

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1849725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =