سر «ای.تی» حراج شد/ تجلیل از قهرمان‌های هالیوودی با چوب حراج

مهر نوشت:سر مکانیکی «ای.تی» که در فیلمی به همین نام از استیون اسپیلبرگ در سال ۱۹۸۲ به کار رفته بود، در حراجی فروخته شد.

سر مکانیکی «ای.تی» از فیلم «ای.تی» استیون اسپیلبرگ که برنده ۴ جایزه اسکار شده بود به قیمت ۶۳۵ هزار دلار در یک حراجی لس‌آنجلس فروخته شد.

این سر توسط کارلو رامبالدی هنرمند فقید جلوه‌های ویژه ساخته شده و دارای یک قاب فلزی با پوسته بیرونی لاتکس فوم است که می‌تواند ضربان رگ‌ها را برای صحنه‌های نزدیک فعال کند.

«ای.تی» که اسم موجود فضایی‌ است که در زمین جا مانده، با بازی درو بریمور و هنری توماس، نامزد ۹ جایزه اسکار شد و در نهایت ۴ جایزه از جمله بهترین جلوه‌های ویژه را برای رامبالدی و تیمش دریافت کرد.

این حراجی که به فروش افسانه‌های هالیوود اختصاص داشت، در ۲ روز اول آن ربات‌ها، جادوگران، قهرمانان و بیگانگان از فیلم‌های پرفروش دهه ۱۹۵۰ تا کلاسیک مدرن برای فروش ارایه شدند.

یک جفت چوب دستی که توسط دنیل رادکلیف بازیگر نقش هری پاتر و روپرت گرینت بازیگر نقش ران ویزلی در «هری پاتر و محفل ققنوس» استفاده شده بود نیز در این حراجی به قیمتی بسیار بالاتر از تخمین اولیه که ۱۰ هزار و ۷ هزار دلار بود، به فروش رسید. عصای پاتر که به قیمت ۷۰ هزار دلار فروخته شد، در هاگوارتز برای آموزش اعضای ارتش دامبلدور و طی نبردی در وزارت جادو علیه مرگ خواران استفاده شده بود و عصای ویزلی هم به قیمت ۷۶۲۰۰ دلار فروخته شد.

لباسی که مایکل کیتون در فیلم کمیک «بتمن آغاز می‌کند» درسال ۱۹۹۲ پوشیده بود و نشان خفاش رزین ریخته‌گری‌شده زرد و سیاه را روی سینه داشت هم به قیمت ۶۳۵۰۰ دلار به فروش رفت.

محافظ سپر کاپیتان آمریکا، که توسط کریس ایوانز در فیلم «کاپیتان آمریکا: اولین انتقام‌جو» در سال ۲۰۱۱ استفاده شد، نیز به قیمت ۶۵ هزار دلار فروخته شد.

چوب دستی هریسون فورد در فیلم «ایندیانا جونز و معبد مرگ» در سال ۱۹۸۴ هم به قیمت ۶۵ هزار دلار به فروش رسید.

۲۲۰۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850273

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =