کنایه معنادار نوبخت به سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره دلار ۵۰ تومانی و تورم ۴۰ درصدی

محمدباقر نوبخت، دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در اظهاراتی پرسشی مهم از سخنگوی هیات رئیسه مجلس یازدهم مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدنظام الدین موسوی، سخنگوی هیات رئیسه مجلس، روز گذشته در ادعاهایی علیه روحانی، ظریف و نوبخت اعلام کرده بود: آقای نوبخت که می گویند می توانستیم مذاکره کنیم و مسائل اقتصادی را حل کنیم و آقای ظریف که مدعی است مجلس مانع بهره گیری کشور از ۱۰۰میلیارد منافع برجام شد، بیایند و توضیح دهند زمانی که برجام در حال اجرا بود یعنی بین سالهای ۹۴ تا ۹۷ چقدر از تحریم های بانکی و مالی کشور لغو شد و چقدر منابع مالی را توانستند به داخل کشور بیاورند؟

در پی این اظهارت، محمدباقر نوبخت، دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در مصاحبه امروز خود با جماران در پاسخ به پرسش سخنگوی هیات رئیسه مجلس یازدهم درباره مقدار ورود منابع مالی به کشور در سال‌های اجرای برجام گفت: منابع وصولی دولت ناشی از صادرات نفت مشخص است که در سه سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ رشد معناداری داشته است؛ سال ۱۳۹۵ رقم ۳۹.۷ میلیارد دلار بود؛ سال ۱۳۹۶ به رقم ۵۰.۲ میلیارد دلار رسید و سال ۱۳۹۷ رقم ۴۵.۲ میلیارد دلار بود. این رقم با خروج آمریکا از برجام و آغاز فشار حداکثری به ۱۲.۶ میلیارد دلار (سال ۱۳۹۸) و ۷.۵ میلیارد دلار (سال ۱۳۹۹) تقلیل پیدا کرد.

شفاف‌سازی نوبخت درباره ارائه لیست ۱۶ نفره حسن روحانی برای انتخابات مجلس خبرگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزود: حداقل در دو دهه گذشته بیشترین رشد اقتصادی کشور با رکورد ۱۴.۲ درصد در سال ۱۳۹۵ رقم خورد. کمترین نرخ تورم به میزان ۶.۸ درصد در سال ۱۳۹۵ ثبت شد که دو سال متوالی نرخ تورم یک‌رقمی بود. بیشترین افزایش سالانه جمعیت شاغل با ۷۷۰ هزار نفر را در سال ۱۳۹۶ شاهد بودیم. در این سال‌ها ارزش دلار آمریکا همواره زیر ۴ هزار تومان بود.

نوبخت از سید نظام‌الدین موسوی پرسید: خواهشمند است جنابعالی به عنوان نماینده مردم، صریح و شفاف اعلام فرمایید که آیا باخبرید که دلار بالای ۵۰ هزار تومانی همراه با نرخ تورم بالای ۴۰ درصدی در سال‌های اخیر با معیشت مردم به خصوص اقشار با حقوق ثابت چه کرده است؟!

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =