۵۰۰ مگاوات برق خورشیدی در مدار برق البرز قرار می‌گیرد

نماینده عالی دولت در استان البرز از تحقق مصوبات سفر وزیر نیرو به استان البرز خبر داد و گفت: اراده ویژه استانی و ملی برای سرعت بخشی به اجرای این مصوبات شکل گرفته و در آینده نه چندان دور البرز ۲ پست ۴۰۰ کیلوولت دیگر خواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «مجتبی عبداللهی» در جلسه بررسی روند اجرای مصوبات حوزه برق استان در تعاقب سفر وزیر نیرو به استان که روز سه‌شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۴۰۲ با حضور مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران، البرز و قم در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، بر ضرورت همکاری و تعامل ویژه تمامی دستگاه‌ها و مدیران مربوطه در استان در مسیر اجرای پروژه‌ها تأکید کرد.

وی ادامه داد: پس از سفر وزیر ، عزم و پویایی ویژه‌ای در استان شکل گرفت و تاکنون اقدامات بسیار خوبی برای تحقق و عملیاتی شدن پروژه‌ها صورت گرفته است.

عبداللهی گفت: اکنون روند احداث پست ۴۰۰ کیلوولت چهارباغ به‌عنوان دومین پست با این ظرفیت در استان، دنبال می‌شود و در این رابطه باید معارضان طی هماهنگی فرماندار این شهرستان، تعیین تکلیف شوند.

وی افزود: در شهرستان اشتهارد نیز جانمایی لازم برای اجرای پست ۴۰۰ کیلوولت صورت گرفته و برق منطقه‌ای تهران باید در کمترین زمان ممکن نسبت به آغاز عملیات اجرایی آن اقدام کند.

استاندار البرز گفت: برای ایجاد پست ۲۳۰ کیلوولت نظرآباد نیز هماهنگی‌ها و جانمایی لازم انجام شده و انتظار می‌رود اجرای آن در آینده نزدیک محقق شود.

وی با بیان اینکه احداث مزرعه خورشیدی با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات نیز در این سفر مصوب شد، افزود: بر این اساس اداره کل منابع طبیعی استان مکلف است اراضی ایجاد نیروگاه خورشیدی در پلنگ آباد با ظرفیت ۲۵۰ مگاوات، ۱۵۰ مگاوات در اشتهارد و ۱۰۰ مگاوات در چهارباغ را جانمایی و تامین کند و برق منطقه‌ای تهران نیز نقشه‌های لازم را ارائه دهد.

عبداللهی با بیان اینکه باید کارگروه ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در البرز تشکیل شود، گفت: از دیگر مصوبات سفر وزیر ، راه‌اندازی نیروگاه‌های سی اچ پی بود که با توجه به وجود سرمایه‌گذاران مربوطه دو نیروگاه ۲۵ مگاوات در اشتهارد، دو نیروگاه ۲۵ مگاوات در چهارباغ، ۲۵ مگاوات در شهرک صنعتی کوثر و ۲۰ مگاوات در شهرک صنعتی هشتگرد ایجاد می‌شود، از این رو ضرورت دارد مدیران مربوطه نسبت به ارائه مجوزها و تعامل ویژه اقدام کنند.

قراگوزلو رئیس برق منطقه‌ای تهران، البرز و قم نیز در این نشست ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته پس از سفر وزیر نیرو به استان، روند پیشرفت پروژه‌ها و موضوعات مربوطه را طی گزارشی اعلام کرد.

وی از آمادگی برق منطقه‌ای تهران، البرز و قم برای پیشبرد سریع پروژه‌ها خبر داد و پروژه‌های البرز را بسیار مهم و ضروری و همچنین تحقق آنها را تحولی بزرگ در جهت تأمین برق خانگی و صنعتی و... البرز دانست.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850461

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =