باهنر سرلیست شورای وحدت در انتخابات مجلس ۱۴۰۲ /شرط و شروط جبهه پیروان برای وحدت با دیگر اصولگرایان

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری، در گفتگو با ایرنا گفت: در مورد وحدت ما سه پله داریم. ایده آل این است که به لیست واحد برسیم. پله دوم با اینکه ایده آل نیست اما قابل قبول است و آن «ترکیب ائتلافی» است اگر به این مرحله هم نرسیدند به حکم عقل، باید مسیر فعالیت انتخاباتی را در عدم تخریب یکدیگر بگذارند.

بخش هایی از گفتگو با محسن کوهکن را بخوانید؛

۳ ماه دیگر تا انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باقی مانده است، اصولگرایان هم در قالب شورای وحدت، شورای ائتلاف، جبهه پایداری و شریان(شبکه یاران انقلاب اسلامی) در حال فعالیت هستند، به عنوان یک کنشکر سیاسی وحدت و همگرایی اصولگرایان را در ۱۱ اسفند چگونه ارزیابی می کنید؟

اگر دو، سه حزب قدرتمند داشتیم و با معیار جلو می رفتند، مسائل خود را حل می کردند و به صورت منظم کنگره تشکیل می دادند و معیارگرا بودند، می توانستیم کارکرد حزبی داشته باشیم. در حال حاضر ما با جریان های مختلف روبه رو هستیم و فقط این موضوع مخصوص اصولگرایان نیست و اصلاح طلبان هم با همین عارضه روبه رو هستند به همین جهت هرکس براساس تشخیص و سلیقه خود پروژه را می خواهد جلو ببرد و طبیعتا به اختلاف خواهند خورد.

تلاش عارف برای ارائه «یک لیست» از اصلاح طلبان به روایت خباز /دولت به دنبال افزایش محدودیت ها در انتخابات است

شفاف‌سازی نوبخت درباره ارائه لیست ۱۶ نفره حسن روحانی برای انتخابات مجلس خبرگان

توجه داشته باشید که بیش از ۴۰ انتخابات برگزار شده و دیگر عموم این افراد(سیاسیون) بی تجربه نیستند بنابراین باید واقعا تجارب گذشته به کمک بیایید(تجاربی در انتخاب مصادیق، انتخاب شعار، نوع کمک و افزایش مشارکت مردم و مهمتر از همه کمک برای انتخاب افراد و گزینه های کارامد است تا برآیند خروجی مجلس آینده از نظر سطح کارشناسی، نظارت، سلامت کار ارتقا یابد). در همین همین راستا توصیه می کنیم به خاطر خدا و نظام اسلامی که خون های زیادی پای آن ریخته شده ما به جای سلیقه محوری به سمت معیار محوری حرکت کنیم. اگر به سوی معیار محوری برویم، بخشی از مشکلات حل می شود.

می‌توان یک فرآیند و شرایطی را برای تطبیق داوطلبان با معیارها تعیین کنیم. معیارهای کیفی را بر روی کاغذ تبدیل به کمیت کنیم و یک گروه و هیئتی افراد واجد شرایط را بررسی و به آنها نمره دهند. حتی می‌توانند سربرگ امتحان کنده شود تا متوجه نشوند به کدام گزینه نمره می دهند و با این فرآیند در تهران و استانها بالاترین نمره را انتخاب کنند

وحدت نیروهای انقلاب بالاخره حاصل می شود یا نه؟

در مورد وحدت ما سه پله داریم. ایده آل این است که به لیست واحد برسیم. پله دوم با اینکه ایده آل نیست اما قابل قبول است و آن «ترکیب ائتلافی» است اگر به این مرحله هم نرسیدند به حکم عقل، باید مسیر فعالیت انتخاباتی را در عدم تخریب یکدیگر بگذارند.

با این اوصاف احتمال می دهید در دقیقه ۹۰ وحدت در جریان اصولگرا شکل گیرد؟

امیدواریم این اتفاق رخ دهد و نیروهای انقلاب به لیست واحد دست یابند.

جبهه پیروان خط امام و رهبری از تشکل های فعال در جریان اصولگرا شناخته می شود، شما هم نایب رئیس این تشکل هستید، برنامه تشکل متبوعتان برای انتخابات پیش رو چیست؟ آیا ستاد انتخاباتی خود را فعال کرده است؟

فعالیت های جبهه شروع شده است، هدف جبهه حفظ وحدت، انسجام و رسیدن به لیست واحد است و مصاحبه های آقای باهنر هم برگرفته از همین دیدگاه و نظر است،ما یک فرقی با قبل کرده و آن فرق این است که اعضای جبهه این بار معتقد هستند که ما وحدت و اتحاد را حول محور معیارهایی که به توافق می‌رسیم، باید قبول کنیم. ما نمی گوییم وحدت وقتی حاصل می شود که با ما(جبهه پیروان) ائتلاف کنید و آنچه می گوییم را انجام دهید، از این رو ما در جبهه با نگاه معیار گرایی جلو می رویم و امیدواریم آنچه مطلوب است(دست یابی به لیست واحد) در تهران و مراکز استانها محقق شود و لیستی ارائه شود که همه تشکل ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که در مجموعه اصولگرا تعریف می شوند زیر لیست واحد قرار گیرند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که عمده این مشکل و صحبت ها مربوط به تهران است و در مراکز استانها مجموعه ها و سلایق مختلف از اتحاد برخوردار هستند و باید قدردان آنها بود، چرا که از نظر عملکرد و شیوه درست اقدام می کنند و رفتار رو به جلوی دارند و بهتر از ما در تهران و حتی بهتر از گذشته هم عمل می کنند.

به موضوع سرلیست‌ها هم اشاره‌ای داشته باشیم. شنیده بودم احتمالا آقای باهنر که حاضر شد در این دوره نامزد انتخابات مجلس شود سرلیست اصولگرایان(شورای وحدت) خواهد شد، آیا او سرلیست می‌شود؟

ما خدمت آقای باهنر هستیم و بنده هم در این دوره در حوزه انتخاباتی خودم (لنجان) ثبت نام نکردم و در تهران نامزد شده ام و طبیعی است که در انتخابات تلاش کنیم اما نه تلاش و دعوت به خود بلکه تلاش و دعوت به معیارگرایی تا از دل معیارها افراد توانمند و کارآمد بتوانند انتخاب شوند.الان تا این لحظه نمی توانیم به صورت قاطع اعلام کنیم به چند لیستی می رسیم چون ایده آل ما نیست و می خواهیم به لیست واحد برسیم، اما اگر خدایی ناکرده به چند لیستی برسیم خب طبیعی است که آقای باهنر به واسطه توانمندی و تجربه ای که دارد برای مجلس گزینه ای خوب و مطلوبی است و در هر مجموعه ای که باشد قطعا می توانند این قضاوت را کنند که چنین فردی(باهنر) حضورش در مجلس تاثیر گذار خواهد بود و با سرلیستی و حضورش در لیست همراهی خواهند کرد.

۲۷۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =