استراتژی قطعی و مورد حمایت رهبر انقلاب به روایت سرلشکر صفوی +جزئیات

فارس نوشت: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ما صهیونیست‌ها را رفتنی می‌دانیم، رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در این منطقه باقی بماند، من این‌ را از نظر عقلانی می‌گویم.

سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، در دیدار با احمد بن سالم باعمر رئیس دانشگاه دفاع ملی سلطنتی عمان گفت: روابط بیش از ۵۰ ساله بین سلطنت نشین عمان و کشورعزیزمان ایران، روابطی محکم، باثبات و بر پایه برادری و حسن همجواری بوده است. این روابط از دوران سلطان قابوس پایه گذاری شده و در طول ۵۰ سال حکومت ایشان خصوصاً بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استمرار داشته و هم اکنون هم عالیجناب میثم بن طارق آل سعید همان مسیر صحیح را با جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی دنبال می‌کند.

اظهارات مهم سرلشکر سلامی درباره فرمول شکست رژیم صهیونیستی

سردار نقدی: بعد از حوادث غزه میزان فروش قرآن ۷ برابر شده /در جنگ غزه یک طرف آن نتانیاهو فارغ‌التحصیل هاروارد است و یک طرف آن فارغ‌التحصیل الازهر

خبر مهم درباره شناورهای جدید سپاه از زبان دریادار تنگسیری /موشک ها مجهز به هوشمند مصنوعی و فرمان پذیر بعد از شلیک شدند

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بیان اینکه کشور و ملت دوست و برادرمان عمان از یک فرهنگ و تمدن چندین هزار ساله برخوردار است خاطرنشان کرد: عمان ارتشی خوب و مردمی با فرهنگ و با اخلاق دارد. امیدوارم این سفر علمی و پژوهشی و ارتباط شما با دانشگاه عالی دفاع ملی و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در ارتقاء روابط همه جانبه سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و گردشگری بین دو کشور تاثیرگذار باشد.

سرلشکر صفوی با تأکید بر پیچیدگی مباحث دفاعی و امنیتی در شرایط فعلی منطقه و جهان خاطرنشان ساخت: حقیقت آن است که مباحث دفاع و امنیت در شرایط فعلی بسیار پیچیده شده و تاثیر سیاست‌های بین‌المللی و منطقه‌ای، مباحث اقتصادی و تکنولوژی در دفاع و امنیت بیش از گذشته تاثیرگذار شده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان بر اساس فهم مشترک از تهدیدات دفاعی و امنیتی و منافع مشترک می‌توانند روابط خود را در زمینه‌های مختلف گسترش دهند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با تأکید بر اینکه امنیت تنگه هرمز به دو کشور ایران و عمان ارتباط مستقیم دارد گفت: جمهوری اسلامی ایران و سطلنت نشین عمان در دو طرف تنگه هرمز واقع شده‌اند و امنیت تجارت جهانی در این منطقه حساس به ما و شما بیش از همه بیگانگان فرامنطقه‌ای مرتبط می‌شود.

وی افزود: ما و شما می‌توانیم در زمینه‌های دفاعی، امنیتی و پیشرفت و آبادانی کشورها و ملت‌هایمان که دغدغه بزرگ مسئولان سیاسی دو کشور هست، با یکدیگر مشارکت، تعامل و همکاری داشته باشیم.

استراتژی قطعی و مورد حمایت رهبر انقلاب به روایت سرلشکر صفوی +جزئیات

سرلشکر صفوی در ادامه، این‌گونه بازدیدها و جلسات را در ارتقاء فهم مشترک در سطوح راهبردی نخبگان دو کشور در بخش‌های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی و کمک به تصمیم‌سازی رهبران سیاسی دو کشور تأثیرگذار دانست.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان می‌توانند در ایجاد امنیت و صلح پایدار در خلیج فارس و دریایی عمان روابطی نزدیک داشته باشند و بدون حضور نیروهای نظامی بیگانه، امنیت مشترک و صلح پایدار و پیشرفت را در هشت کشور حاشیه خلیج فارس و در دریای عمان با همکاری عمان و یمن برقرار کنند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: ما از مانورهای مشترک دریایی ایران و عمان و حتی قدرت‌های فرامطقه‌ای مثل چینی‌ها و روس‌ها در اقیانوس هند حمایت می‌کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت افزایش روابط گردشگری میان دو کشور تأکید کرد: ایران و عمان کشورهایی دارای جاذبه‌های تاریخی و گردشگری منحصربفرد هستند که می‌تواند به عنوان پیشران رونق صنعت گردشگری بین دو کشور و دو ملت عمل کند.

سرلشکر صفوی با بیان اینکه سیاست همسایگی در دولت سیزدهم یک استراتژی قطعی و مورد حمایت مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است گفت: پیشنهاد می‌کنم در کشور خودتان بررسی کنید که زمینه‌های قرارداد عدم تعرض یا عدم تخاص بین دو کشور وجود دارد یا خیر، این بالاترین سطح رابطه بین دو کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: البته کشورهای ثالث شاید مانع باشند. قدرت‌های خارجی ممکن است مانع باشند ولی ما دو کشور مستقل هستیم و می‌توانیم بر اساس منافع مشترک و امنیت مشترک در خلیج فارس با هم این روابط را برقرار کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نسل کشی رژیم صهیونیستی تأکید کرد: ما باید نسبت به جنایت و نسل کشی صهیونیست‌ها اظهار تنفر و انزجار داشته باشیم. آنها واقعاً بیش از ۷۵ سال است که در حال کشتار مسلمانان هستند و در همین دو ماه گذشته حدود ۱۸ هزار نفر از جمله زنان و کودکان را به شهادت رساندند و دو میلیون نفر را آواره کردند. این جنایات اگر در کشورهای اروپای و آمریکایی نه علیه انسانها حتی علیه پرنده‌ها اتفاق می‌افتاد شاید دولت‌های غربی و مجامع بین‌المللی واکنش بیشتری نشان می‌دادند.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: ما صهیونیست‌ها را رفتنی می‌دانیم، رژیم صهیونیستی نمی‌تواند در این منطقه باقی بماند، من این‌ را از نظر عقلانی می‌گویم. آزادی قدس شریف کلید رمز وحدت ملت‌های اسلامی و عربی و دولت‌های عربی و اسلامی محسوب می‌شود.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =