هوش مصنوعی جدید گوگل با دستور متنی ویدیو می‌سازد/ فیلم

زومیت نوشت: گوگل ابزار هوش مصنوعی جدیدی معرفی کرده است که می‌تواند دستورهای متنی را به ویدیو تبدیل کند.

از حدود یک سال پیش، وب‌سایت‌هایی دردسترس قرار گرفته‌اند که می‌توانند تصویری را براساس ورودی متن کاربر تولید کنند. حالا گوگل این قابلیت را به سطح بالاتری برده است.

گوگل ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام VideoPoet معرفی کرده است که می‌تواند براساس ورودی متن، ویدیو تولید کند. این ابزار می‌تواند انواع مختلفی از ویدیوها ازجمله فیلم‌های کوتاه و موزیک ویدیو و حتی ویدیوهای پیچیده‌تر را ایجاد کند.

براساس اطلاعیه‌ی گوگل، VideoPoet مدل زبانی بزرگی است که روی مجموعه‌ای از داده‌های عظیم متنی و تصویری آموزش دیده است؛ در نتیجه، این مدل رابطه‌ی بین متن و ویدیو را می‌تواند درک و ویدیوهایی تولید کند که هم منسجم و هم ازنظر بصری جذاب باشند.

دویدن یک اسب نقاشی شده

یک سمور درحال رقصیدن

دو پاندا درحال بازی کردن کارت

ترکیب چند پالت رنگی با یکدیگر

یکی از نکات جالب درباره VideoPoet، توانایی آن در تولید ویدیوهای طولانی است. این مدل می‌تواند با کنارهم قراردادن کلیپ‌های کوتاه، ویدیوهای چنددقیقه‌ای ایجاد کند. بدین‌ترتیب، می‌توان از VideoPoet برای ساخت ویدیوهای پیچیده‌تر و متنوع‌تر استفاده کرد.

همچنین، از VideoPoet برای ویرایش ویدیوهای ازپیش‌ساخته‌شده می‌توان استفاده کرد. برای مثال، می‌توانید از این ابزار برای اضافه‌کردن انیمیشن به تصویر ثابت یا تغییر سبک ویدیو بهره بگیرید. این موضوع VideoPoet را به ابزاری قدرتمند برای ویرایش ویدئو تبدیل می‌کند؛ حتی برای افرادی که تجربه‌ی زیادی ندارند.

یکی دیگر از کاربردهای ابزار جدید گوگل، استخراج صدا از کلیپ‌های ویدیویی است. گوگل هنوز در حال کار روی VideoPoet است؛ اما این ابزار همین حالا هم توانسته نتایج چشمگیری را به‌همراه داشته باشد.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1850982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =