واکنش های دنباله دار به اقدام ضدایرانی روسیه درباره جزایر سه گانه /رضایی: ما هم روس‌ها را به مذاکره با ژاپن بر سر جزایر کوریل دعوت می کنیم!

یک نماینده مجلس تاکید کرد: بر سر تمامیت ارضی مان با هیچ کس تعارف نداریم و جزایر سه گانه ما بخشی جدایی ناپذیر از خاک ایران بوده، هست و خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صدور بیانیه در ششمین نشست مجمع همکاری عرب و روسیه در مراکش در خصوص جزایر سه گانه ایران، واکنش های زیادی را در میان سیاستمداران ایران در پی داشت.

در ادامه این واکنش ها، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس، نوشت: «در برنامه هفتم، دولت به توسعه شهرستان بوموسی با محوریت جزایر ۳ گانه در زمینه‌های مختلف بازرگانی، اقتصاد دریامحور، آموزش عالی، درمانی و… مکلف شده است. این پاسخ عملی ایران به امارات است که با جدیت دولت در اجرا، همگان بوموسایی متفاوت را به عنوان بخشی از سرزمین مادری‌مان خواهند دید.

هشدار صریح محسن رضایی به روسیه و امارات: «جزایر سه‌گانه» قابل مذاکره نیست

وی تاکید کرد: «روابط با روسیه بر اساس منافع ملی ایران و احترام متقابل تنظیم شده است. هرگونه ادعایی که قصد خدشه به تمامیت ارضی ایران را داشته باشد حتماً خلاف این اصول است، از سوی ایران برخلاف این روابط ارزیابی شده و با پاسخ جدی مواجه خواهد شد. روسیه باید مراقب سوءاستفاده غرب از اشتباهاتش باشد.»

همچنین، ابراهیم رضایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نوشت:

بر سر تمامیت ارضی مان با هیچ کس تعارف نداریم و جزایر سه گانه ما بخشی جدایی ناپذیر از خاک ایران بوده، هست و خواهد بود.

اگر بنا بر توصیه برای مذاکره باشد ما هم روس‌ها را به مذاکره با ژاپن بر سر جزایر کوریل دعوت می‌کنیم!

واکنش های دنباله دار به اقدام ضدایرانی روسیه درباره جزایر سه گانه /رضایی: ما هم روس‌ها را به مذاکره با ژاپن بر سر جزایر کوریل دعوت می کنیم!

۲۷۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1851738

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =