اصلاح طلبان نیامده، اصولگرایان را نگران کردند /احتمالا اصولگرایان با ۲ لیست وارد انتخابات شوند

مهر نوشت: نماینده تهران در مجلس گفت: به احتمال بسیار زیاد، لیست‌های اصولگرایان برای انتخابات مجلس دوازدهم، از تکثر موجود خارج می‌شود و حداکثر به دو لیست می‌رسد.

سیدعلی یزدی‌خواه، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم افزایش مشارکت در انتخابات پیش‌رو، اظهار کرد: ما خوشحال می‌شویم که همه گروه‌های سیاسی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی ایران، در انتخابات شرکت کنند و در ادامه و در صورت کسب رأی، نمایندگی بخشی از افکار عمومی را در مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

روحانی: شورای نگهبان هر کاری می‌خواهد بکند، ما نباید کشور و نظام را رها کنیم /به دوستان زیادی گفتم کاندیدای انتخابات مجلس و خبرگان شوند

وی افزود: حضور گروه‌های سیاسی چارچوب‌دار نظام در انتخابات، به افزایش مشارکت آحاد جامعه در انتخابات کمک شایانی خواهد کرد و برنده مشارکت همگانی، نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران است؛ مشارکت بالا باعث افزایش قدرت نرم و افزایش توان دیپلماسی و چانه‌زنی ایران در دنیا خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی رسانه‌ها این‌گونه مطرح می‌شود که اصلاح‌طلبان در تهران به لیست واحد نزدیک شده‌اند اما اصولگرایان چند لیست دارند؛ در پاسخ باید توضیح بدهم که این ادعاها، صرفاً گمانه‌زنی هستند و در انتخابات مجلس یازدهم نیز این بحث‌ها مطرح بود اما در نهایت دیدیم اصولگرایان به اجماع رسیدند و در برخی نقاط کشور از جمله تهران، پیروز انتخابات شدند.

یزدی‌خواه گفت: به احتمال بسیار زیاد، لیست‌های اصولگرایان برای انتخابات مجلس دوازدهم، از تکثر موجود خارج می‌شود و حداکثر به دو لیست می‌رسد؛ البته امیدواریم اصولگرایان به لیست واحد در تهران برسند و مقدمات این کار هم در حال فراهم‌شدن است.

وی اظهار کرد: جریان‌های سیاسی اصولگرا در حال حاضر جلسات همگرایی تشکیل می‌دهند و با همدیگر، درباره شاخص‌های کاندیدای اصلح و نیازهای اصلی جامعه رایزنی می‌کنند و هدف از این جلسات آن است که هم از نظر تخصصی، وزن مجلس آینده بالا برود و هم شاهد افزایش مشارکت مردم در انتخابات باشیم.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1852352

برچسب‌ها