هشدار ایران به اسرائیل بعد از ترور سردار رضی موسوی: پاسخ جنگ افروزی را در زمان و مکان مناسب خواهید گرفت /تاوان این جنایت را خواهید داد

سردار طلایی نیک گفت: ترور شهید سید رضی موسوی نشان دهنده تلاش برای جنگ افروزی رژیم صهیونسیتی و دخالت این رژیم در خاک سوریه است که این اقدام مستوجب واکنش جهانیان و مجازات است که باید منتظر پرداخت تاوان باشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین، رضا طلایی نیک، سخنگوی وزارت دفاع در نخستین کنفرانس مطبوعاتی با موضوع تبیین اقدامات و دستاوردهای این وزارتخانه صبح امروز ( سه‌شنبه ۵ دی ماه) در ساختمان وزارت دفاع و پشتیبانی گفت: با توجه به عملیات تروریستی رژیم صهیونسیتی برای ترور یکی از مستشاران ایرانی در سوریه به خانواده این شهید، هم‌رزمانش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسلیت و تبریک عرض کنم. ترور شهید سید رضی موسوی نشان دهنده تلاش برای جنگ افروزی رژیم صهیونسیتی و دخالت این رژیم در خاک سوریه است که این اقدام مستوجب واکنش جهانیان و مجازات است که باید منتظر پرداخت تاوان باشد چراکه این رژیم و عوامل آن زجرکش خواهند شد. در مجموع این اقدامات رژیم صهیونسیتی که نشانه جنگ افروزی است در مکان و زمان مناسب پاسخ خواهند گرفت.

سردار طلایی نیک: حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه با هیچ موضع گیری سلب نمی‌شود /وزارت دفاع موضع گیری سیاسی در انتخابات نخواهد داشت

عکسی دیده نشده از سردار سید رضی موسوی در کنار شهید سپهبد سلیمانی

پیام مهم فرمانده کل ارتش در پی شهادت سردار بلندپایه سپاه

وی با اشاره به سالگرد شهادت سردار سلیمانی افزود: در این ۴ سال آرمانها و الگوی مقاومت در منطقه و جهان رشد کرد و برخلاف اهداف تروریستی آمریکا جبهه مقاومت رشد کرده است. نکته دیگر اینکه تفکر حاج قاسم ارتقاء پیدا کرده از این‌رو شهادت سردار سلیمانی نتوانست برای آنها دستاوردی داشته باشد

طلایی نیک درباره ۹ دی نیز تصریح کرد: حماسه ۹ دی به این ترتیب بود که مردم در حرکتی هوشمندانه برای خنثی‌سازی فتنه بیگانگان حماسه‌ای آفریدند و حضور خود را نشان دادند. لذا دشمنان نتیجه معکوس گرفتند. نظام جمهوری اسلامی در عبور از فتنه‌ها همواره موفق بوده است.

سخنگوی وزارت دفاع ضمن تبریک سال نوی میلادیاظهار کرد: در آستانه ورود به سال میلادی قرار داریم که این ایام را به مسیحیان ایران و جهان تبریک عرض می‌کنیم. ناکامی‌های صهیونیست‌ها در جنگ غزه برای همگان آشکار شده و طوفان الاقصی که محصول جنایت و تجاوز رژیم صهیونسیتی بود، از روز تولد پیروز به دنیا آمد کما اینکه رژیم صهیونسیتی این اقدام را نمی‌تواند جبران کند. رژیم صهیونسیتی دوران تیره و تار را پشت سر می‌گذارد.

طلایی نیک ادامه داد: وزارت دفاع وظیفه همکاری با ارگان‌ها و دولت را برعهده دارد.‌همچنین تحرک دفاعی و صادرات محصولات دفاعی، خدمات معیشتی و امور بازنشستگی و ساماندهی و پشتیبانی فناورانه با جدیت و برنامه مدون و هدفمند در جریان است.

وی با اشاره به عملکرد ۹ ماهه وزارت دفاع گفت: در ۹ماهه سال جاری بیش از هزار طرح تحقیقاتی در سطح تحقیقات سطح ۱و ۲ و ارتقای قابلیت‌های فناوری‌های دفاعی در وزارت دفاع و پشتیبانی در حال انجام است.

طلایی نیک ادامه داد: وزارت دفاع و پشتیبانی در ۹ ماهه اول امسال ۳۱ درصد رشد نسبت به سال گذشته، در تولید انواع موشک، شناورها و تجهیزات و تسلیحات داشتیم. ما از درآمدهای در حال رشد وزارت دفاع برای تقویت بنیه دفاعی بهره می‌گیریم از این‌رو بار مالی جدید به دولت تحمیل نمی‌کنیم. دستاوردهای وزارت کار برد غیرنظامی دارد و براساس تعاملاتی که نیروی مسلح داریم این دستاوردها را در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهیم.از  ۵۰ هزار میلیارد تومان با بخش خصوصی، حدود ۳۵میلیارد تومان با بخش خصوصی انجام شده است.

سخنگوی وزارت دفاع در مورد نحوه ساخت موتور توربو فن ۷۰۰افزود: موتور توربو فن در حوزه پرندگان کاربرد دارد که در حال تکمیل است. 

سردار طلایی نیک با اشاره به حادثه تروریستی راسک تصریح کرد: نسبت به گذشته همکاری‌های فراگیری با فراجا انجام دادیم. هم‌چنین استفاده ترکیبی از تجهیزات نظیر پهپاد به قرارداد تبدیل شده و در مرحله تولید است و قسمت دیگر در جریان مذاکره قرار دارد. از نظر قابلیت فنی و تأمین محدودیتی نداریم و می‌توانیم تجهیزات مدرن تر قرار بدهیم کمااینکه شناورهای جدیدی را در اختیار نیروی دریایی فراجا قرار دادیم. 

وی درباره حمله پهپادی به کشتی پنتاگون اظهار کرد: فرافکنی‌های آمریکا امری جدید نیست و این رفت‌وآمدها نه تنها منجر به برقراری امنیت منطقه نمی‌شود بلکه امنیت منطقه را کاهش می‌دهد.

طلایی نیک در مورد  اینکه پاسخ جمهوری اسلامی به ترور سید رضی موسوی پاسخ مستقیم می‌دهد؟ چراکه بسیاری خاطرنشان کرد: همانطور که اعلام شده رژیم صهیونسیتی تاوان این جنایت تروریستی را خواهد داد و پایه و واکنش به این جنایت تروریستی در زمان و مکان و روش مناسبی انجام می‌شود که باعث تحقق اهداف صهیونیستی نشود بلکه پاسخی قاطع و اثربخش در راستای ناکام‌تر کردن این رژیم است. لذا هوشمندانه، مقتدرانه و با اثربخشی به رژیم صهیونسیتی پاسخ خواهیم داد به نحوی که این رژیم نتواند برداشت حاشیه‌ای داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا ایران توانست انتقام شهید فخری‌زاده را از اسرائیل بگیرد؟ اظهار کرد: ترور ناجوانمردانه شهید فخری‌زاده ابعاد گوناگونی داشت که بخش‌هایی از آن در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته است.بُعد دوم ترور مسائل امنیتی است که هر چند اسرائیل مسئولیت این ترور را برعهده نگرفت اما دخالت اسرائیل در این ترور مشاهده می‌شود. همچنین مواردی که شهید فخری‌زاده پایه‌گذاری کرده بود در حال پیگیری است کما اینکه واکسن مقابله با کرونا یکی از نتایج پیگیری دستاوردهای این شهید بود.

وی با اشاره به همکاری وزارت دفاع با دولت برای ساخت مسکن تصریح کرد: ما متناسب با نیاز دولت و طبق قانون مجلس در عرصه‌های سازندگی عمل می‌کنیم.

طلایی نیک در مورد نتیجه ساخت هواپیمای مسافربری داخلی خاطرنشان کرد: دست‌یابی به هواپیمای مسافربری و بومی مستلزم زمان است که امیدواریم که دولت و مجلس در تامین منابع مالی ساخت هواپیما همکاری لازم را داشته باشند.

سخنگوی وزارت دفاع درباره اینکه چرا اسرائیل سید رضی موسوی را مورد ترور قرار داده است؟ گفت: سید رضی موسوی یکی از مستشاران ایران در سوریه است و افرادی که بنابر دعوت دولت میزبان در کشور حضور دارند، دارای حق و حقوق هستند.

وی درباره ائتلاف ایران با امارات و عربستان گفت: همواره در سیاست ایران تحکیم و رابطه اصولی با کشورهای همسایه مدنظر است. به عبارت دیگر ایران به صورت رسمی برای همکاری امنیتی و دفاعی با کشورهای منطقه اعلام آمادگی کرده است.

طلایی نیک همچنین خاطرنشان کرد: وزرات دفاع در مقایسه با سایر دستگاه‌های اجرایی در جذب نخبگان پیش‌رو است کما اینکه ۸۵ درصد کادر نیروهای این وزارتخانه داراب تحصیلات دانشگاهی هستند. وزرات دفاع در راستای حمایت از نخبگان طرح ویژه‌ای را در نظر گرفته کما اینکه کارانه‌ها و امتیازهای ویژه با توجه به دستاورد پرسنل پرداخت می‌شود. به همین دلیل تقاضا برای ورود به وزارت دفاع رو به افزایش است و حتی تقاضا بیش از نیاز ما است.

وی درباره میزان صادرات محصولات وزارت دفاع و پشتیبانی یادآور شد: نسبت به ۹ ماهه سال گذشته در ۹ ماهه اول امسال در زمینه صادرات محصولات ۵۰ در صد افزایش داشتیم.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1853036

برچسب‌ها